DOBROZLO
12.3.2018
Kategorie: Společnost

O zlých lidech

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 2,61 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto “Kdo kope jámu, padne do ní, a kdo valí balvan, na toho se zvrátí.” (Přísloví Šalamounova, Třetí sbírka, pořízená muži Chizkijášovými, 27.3)

 

Tihle zlí lidé kolem nás. Vždy tu byli, jsou a nikdy nevymizí. Někdo se narodí, aby byl věčně nespokojený, někdo se narodí s dispozicemi, aby vytvářel problémy. Problémy v sobě a ty pak přenášel do svého okolí. I když jste bohatý, neznamená to, že musíte být v životě šťastný a spokojený. I když jste úspěšní, neznamená to, že se cítíte dobře.

Myslím si, že za mnohé mohou geny člověka. Člověk se narodí s určitým vybavením a to jej nějakým způsobem determinuje. Determinuje jeho konání, determinuje jeho vztahy, determinuje celý jeho život. A krom vrozených vlastností může k nevraživosti člověka přispět i pěstování si v sobě pocit křivdy. Někdo si v sobě tento pocit přímo hýčká. K tomu, aby se jeden cítil ukřivděn, stačí málo. Stačí něčí kritika, stačí, když vás nepřijmou na školu, když vás opustí partner, když nedosáhnete určité pozice, o níž jste snili. Stačí jedna situace, aby se někdo cítil ublíženě. A pak podle toho konal.

Musím se vrátit k našemu panu prezidentovi. Působí na mě dojmem, že jej uvnitř něco užírá, jako by i on v sobě pěstoval pocit křivdy a dával to najevo. Dosáhl nejvyšší funkce v naší zemi a přesto jej to nezměnilo. Místo toho, aby se těšil, že usedl do prezidentského křesla, rozsévá kolem sebe nové a nové nenávisti. Říkám si proč? Proč se jen dokáže radovat z toho, že někoho naštve, že někoho vyprovokuje, že je vůči někomu vulgární, že vytváří nové problémy? Vytváří nové problémy, přitom může mít hlavní problém sám se sebou, se svou osobností. Možná si v sobě nese pocit křivdy za své nezvolení prezidentem, když o to poprvé usiloval. A tento pocit z něj zřejmě nevymizel, i když se nakonec prezidentem stal.

S přibývajícím věkem můžeme vidět, že zlí lidé budou ještě víc zlí. Že stáří nemusí být laskavé, ale naopak. Stáří může jen zvýraznit špatné vlastnosti člověka. Kdo byl proradný, stává se ještě víc proradnějším, kdo byl závistivý, stává se ještě víc závistivějším, kdo byl nenávistný, stává se ještě víc nenávistnějším. Mít takového člověka v těsné blízkosti, musí být očistec. Mít takového člověka ve vysoké státní funkci, je pro danou zemi očistcem. A to nás zřejmě čeká…

Autor: Helena Vlachová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.