PENIZE
18.2.2020
Kategorie: Ekonomika

O zdražování …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Stoupající ceny čehokoliv jsou předzvěstí přicházejících ekonomických problémů. Zkuste se zamyslet, kdy se něco, co patří do gesce státu, zlevnilo. Možná budete dlouho přemýšlet, než na to přijdete a zdali vůbec. Zdvojnásobení soudních poplatků může na první pohled vypadat jako snaha odradit část lidí od potřeby soudit se v případech, kdy se dá dohodnout mimosoudně a snížit tak zatížení našich soudů. Ve skutečnosti jde opět a jen o pokus aspoň částečně doplnit prázdnou státní pokladnu. Práce našich soudů je totiž velmi liknavá a zdlouhavá, vytváří se kauzy tam, kde nejsou, a naopak občas dochází k tomu, že je potrestán někdo, kdo nic nespáchal. Bylo by zajímavé mít k dispozici přesné statistiky. Každopádně zvýšením poplatků se činnost soudů neurychlí. Argument, že jde o první zvýšení od roku 2011 a je třeba to udělat, protože se zvedly platy a životní úroveň, neobstojí z jednoho důvodu. Zdražení nájmů a zvýšení mnoha cen výrazně převýšilo hodnotu navýšení platů a životní úroveň se rozhodně nezvyšuje. S výjimkou elit a politiků.

Zelený úděl pro Evropu je akce, u které je dopředu avizováno, že nám zdraží život. V této větě chybí jedno podstatné slovo, takže ho doplňme a větu zopakujme. Zelený úděl pro Evropu nám nesmírně zdraží život. A zároveň nezkvalitní. Přestože z mnoha stran slýcháme, že bez Evropské unie bychom strádali, připravovaná opatření natolik změní hospodaření evropských států, že si to nedokážeme představit. Což vede k zamyšlení, kde nynější liberálové a Zelení získali oprávnění k tak zásadním rozhodnutím, jakým je hon za uhlíkově neutrální Evropou. Nesmyslnost celého projektu a jeho dopady na ekonomiku, kvalitu života a množství připravovaných omezení už mají první oběti v propouštěných zaměstnancích v automobilovém sektoru. Odpověď je smutná. Mandát získali díky průběhu voleb v evropském regionu, který pseudoekology a neomarxistické liberály katapultoval do nejvyšších pater eurounijní politiky. Takže si je zvolili lidé opití líbivou propagandou.

Ta přitvrzuje i u nás. Sörösovy firmy již nějakou dobu dohlíží na náš nejpopulárnější internetový server Seznam, z jehož zpravodajství čerpá i řada zprávařů radiových stanic, což lze nejvíce vnímat na Evropě2. Americká CNN pro změnu vstoupila do TV Prima a razantně změnila je hlavní večerní zprávy. Z donedávna asi nejrealističtějšího přinášení informací a názorů ze stanic velké trojky (ČT, Nova a Prima) se stává přehlídka liberálního přístupu a krmení nás příběhy nešťastných migrantů, přibude brzy pláč nad situací afrických dětí a nikoho by nepřekvapilo, jak často budeme slýchat o ruské hrozbě. Jen abychom si uvědomili, co je CNN. Společně s britskou BBC patří k hlásným troubám liberalismu, zároveň obě tyto kdysi tak populární a fakta přinášející stanice nastoupily cestu výroby profesionálních fake news natáčených jako identické záběry z místa činu filmovými štáby někde úplně jinde.

CNN proslulo záběry z válečných zón v Íráku, nicméně my už teď zbystříme pokaždé, když nám její moderátoři přináší čerstvé zprávy, protože víme, čeho všeho je tato stanice v rámci propagandy schopná. Je úsměvné, když jiní váleční zpravodajové dopředu upozorňují, že se například pravděpodobně brzy objeví informace o chemickém útoku v Sýrii, protože zaznamenali natáčení scény někde v místní lokaci. BBC pro změnu čelí reálné možnosti ukončení svého financování z poplatků koncesionářů, protože britské vládě došla trpělivost s tendenčním vysíláním v době rozhodování o Brexitu, takže se rozhodla šlápnou této stanici na krk. I takový Tommy Robinson, na kterého připravovali reportéři BBC špinavou reportáž, musí být vcelku rád. Přidejme ještě jednání Evropské komise s Facebookem, Googlem a dalším giganty o nových pravidlech, které budou v určitých případech represivní, a máme tu celkem výraznou mediální ofenzívu namířenou proti všem, kterým se směřování EU nelíbí.

Vraťme se k propagandě týkající se ekošílenství a zdražování. Přestože celá akce se Zeleným údělem je postavena jako ochrana klimatu, všichni víme, že znečištění planety má svůj původ na jiných kontinentech. Nízká kultura afrických národů spojená s americkým průmyslem a asijskou nedisciplinovaností jsou podstatně větším problémem než naše spalovací motory a elektrárny. Jestliže CO2 potřebují rostliny k svému životu, u plastů a dalších odpadů tomu tak není. Nakládání s odpady na jiných kontinentech je tragické a jde o podstatně větší hrozbu. Přesto produkce plastů nadále stoupá a idiotská papírová brčka v McDonaldu to fakt nezachrání, zvláště, když víčka jsou nadále ta umělohmotná. Jak by řekla Tereza Spencerová – fascinující. To nebrání eurounijnímu vedení drancovat ekonomiky členských států a pokračovat v nesmyslném tažení za uhlíkovou neutralitou. Jednou si při zamyšlení, kam nás to dovedlo, budeme klepat na čelo tak, že v něm budeme mít díru. Podobně jako s migrací. To nebudou už jen otvory po klepání prstem, ale rovnou od létajících kulek. Sice bezolověných, ale i tak smrtících.

První německé oběti, tedy propuštění zaměstnanci automobilového průmyslu, jsou varováním. Řeči o potřebě ekonomických migrantů nahrazujících chybějící zaměstnance berou za své. Jejich zaměstnanost je nulová stejně, jako snaha si sehnat práci. Štědrý sociální systém je dostatečně zabezpečuje, nemají tedy důvod. Navíc propuštěných z automobilek a firem na ně navázaných bude tolik, že umístit je jinam bude v místních lokalitách složité. Přidejme ještě lidi z elektráren, živočišné výroby a odvětvích s nimi spojených a máme množství volných lidí ochotných pracovat. Celé toto dění se promítne do dalšího růstu cen. Snaha přinutit Evropu rozdělit se o své bohatství tím, že nebude soběstačná a začne dovážet maso, přeprogramovanou sóju a další potraviny ze zemí, které se na nějaký Zelený úděl mohou tak akorát vykašlat, povede v důsledku ke zchudnutí celého kontinentu a odskočení Spojených států. A jak známo, krize je vždy nástrojem k vyvolání války. Ta na evropském kontinentu by byl skutečně drahý masakr týkající se každého z nás.

Skomírání národních rozpočtů má být nahrazeno jedním společným evropským. Jde o další průšvih z bruselské dílny a my mu máme díky absenci eura předejít. Ačkoliv Pekarová Adamová z Topky vypouští z úst jeden nesmysl za druhým, její strana společně s Piráty a STAN přesvědčuje spoluobčany o výhodnosti přejít na euro. Pak už by Bruselu nebránilo nic zatáhnout nás do své špinavé hry s přeléváním dluhů, závazků a ždímání národních států. Společný rozpočet, shodná úroveň sociálních dávek vyplácených migrantům a podpory Zeleného údělu by neznamenalo stejné platy. Jde jen o další liberálně-zelený fígl. Nynější zdražování tak pouze startuje to další. Nahoru poletí daně, nájmy, energie, dolu životní úroveň, svoboda a demokracie. To i přes vizuální zvyšování platů. Tvrdí li tedy někdo, že se máme stále lépe a lépe, je to lhář. A zvyšování poplatků u našich soudů je jen kapkou v tsunami, která přichází.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2020: *****

Václav Tykvart 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ivan Domkář ml. 300,- Kč, Vladimír Rozinek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jana Skřenková 150,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Otakar Kohoutek 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Hruška 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libuše Polášková 500,- Kč, Stanislava Ekartová 100,- Kč, Oldřich Lhoták 1000,- Kč, MUDr. Eva Niemcová 100,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jiří Hejhálek 2000,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Sobotka 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Jan Sabo 1000,- Kč, Martin Dřímal 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Miroslav Splítek 200,- Kč, Mgr. Luděk Tesatčík 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 831,00 Kč
Vybráno 53.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 813 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.