cikani
21.8.2018
Kategorie: Společnost

O zbabělém útoku podle cikánské morálky

Sdílejte článek:

PAVEL B. REICHL

Když absurdita překročí veškeré hranice, stává se i nechtěně vtipnou. O tom, že se svět skutečně již naprosto pomátl a vytváří absurdní situace den co den, jsem se opět před malým okamžikem přesvědčil na vlastní oči.
 

Server Romea.cz zveřejnil video z demonstrace DSSS a doprovodil ho titulkem „Zbabělý útok neonacisty na včerejším shromáždění DSSS. Útočí zezadu pěstí do zátylku“. Rozumíte tomu někdo? Myslí to vážně a nebo ten server hackli nějací recesisté a vtipálci?

Víte co je pro mě zbabělé? Když tři cikáni v temné uličce přepadnou pár stařečků a neštítí se jim sebrat pár korun z portmonky. Nebo férový boj sedmi proti jednomu. A nebo třeba ještě donedávna na Náměstí Bratří Synků, kdy osm až deset cikánek s cikáňáty obstoupilo nic netušícího cestujícího a nechali mu jen trenýrky a když se náhodou okrást nenechal, tak z poza stánku o kousek níže vylezla tlupa vyžraných invalidních důchodců a zmastila ho takovým způsobem, že mu stejně zase zbyly jen ty trencle.

Mohl bych tady hodiny vypisovat o zbabělých cikánských útočnících, ale k čemu by to bylo? Kdo chce vidí a kdo ne, tak tomu i kdyby to vlastní matka vyprávěla, stejně neuvěří…

Možná někoho z Vás napadlo, proč mě to tak pobouřilo. Nesnáším zákeřnosti a fauly, nesnáším ten současný rasismus vůči většinové společnosti, nesnáším zakrývání cikánských prasáren jakýmsi rasismem, nesnáším, když cikánky řvou na staré lidi, že jsou to „bílý svině“, nesnáším jejich podvody a záludnosti, nenávidím jejich neochotu se integrovat do společnosti, která je už více jak pět století podporuje a živí, nesnáším jejich komentáře na sociálních sítích, nesnáším jejich rasistické pohrdání jiným etnikem, nesnáším když vyhrožují násilím a nebo udáním z rasismu, nesnáším jejich útoky v přesile, nesnáším jejich kňourání, když i přes přesilu dostanou do huby, nesnáším…

Už jsem to psal několikrát, jedním z mých nejlepších kamarádů je cikán, dříč a skvělý otec od rodiny, znám velice dobře jeho děti a všechno jsou to nesmírně slušní a pracovití lidé. A oni, oni se distancují od cikánů co škodí společnosti. Nikdy jsem je před jinými lidmi neslyšel po sobě pořvávat cikánštinou, nikdy jsem neslyšel, že by, ač je to kopáč a celý život dře a má svaly jako provazy, někomu vyhrožoval, nebo někoho napadl, nikdy nepřišel nikdo od nich s tím, že je Imra v base a nebo na policajtech. Je stejný jako já nebo Vy. Taky odsuzuje neoprávněné a přemrštěné sociální dávky, taky si je vědom toho, že třeba ty dávky jsou strašlivě nespravedlivé, taky zná lidi, kteří mají minimální příjem nebo důchod, ale nikdy by si nikam nešli stoupnout s nataženou dlaní a nikdy by neobviňovali druhé ze svých podělaných životů..

Nakonec bych rád napsal, že nejde nepostřehnout skutečnost, že slova jako rasista, zbabělec nebo lump, mají v posledních letech ve svých ústech především ti, kteří sami dokonale naplňují obsah těchto nálepek. Je opravdu jen na nás kam až ustoupíme, kam až se necháme dotlačit a jakou nenormálnost budeme ochotní tolerovat jako normálnost.

Asi jste si taky všimli, že volební systém tak jak je dnes nastavený žádnou změnu neumožní, stále nám budou vládnout ti samí lidé i když ve volby projedou na celé čáře. Připadá někomu snad normální, že socani vyhnali z minulé vlády Babiše a ten je nyní dostal opět k moci? Kam až sahá lidská nenažranost? Kam až současný barevný svět dovolí zajít lidem, kteří parazitují na druhých a ještě je uráží a bijí?

Pokud se lidi nespojí a budou se tahat nesmyslně o to, kdo bude šéf, tak prostě změna nemá šanci. A já se pokaždé v takové chvíli ptám sám sebe „Opravdu tohle lidem vyhovuje? Opravdu chtějí někomu nabízet chléb a dostat za něj nařezáno? Opravdu jsou lidé ochotni hrbit svá záda ještě více? „

A opravdu se bojím, že znám správné odpovědi. A název mnou uvedeného článku to plně potvrzuje, a to se na mě zlobte a nebo ne. Každý agresor dojde vždy jen tam, kam mu je umožněno dojít. A opět musím apelovat na lidskou statečnost v každém z nás. Celek tvoří jednotlivec a jak silný je, tak silný je celek. Stará, ale čím dal aktuálnější pravda.

Můžete žehrat na sociální nespravedlnost tři hodiny u jednoho piva, ale tím opravdu k žádné změně nedojde. Přečíst si opravdu pečlivě volební program té či oné strany a nebo apelovat na své současné politiky, aby něco změnili, to Vám nezabere ani polovinu času.

Možná nastává čas přestat se bát o Fandu v garáži a dokázat sám sobě, že strach a neochota pomoci druhým, se bleskově může otočit proti nám. Však jsem toho svědky dnes a denně…

Autor: Pavel B. Reichl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 295 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.