antifa1-850x550
23.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

O všeobecné perverzi západního politického myšlení

Sdílejte článek:
 LEONID SAVIN
.
Antifa a BLM ve Spojených státech jako útočné jednotky globalistů. Chápání antifašismu na Západě je odlišné od našeho vnímání politického boje proti fašismu. Liší se kardinálně. Dnes antifašisté (antifa) v Západní Evropě a v USA tvoří okrajové skupiny s celkem zvláštním pojetím socialismu a boje proti imperialistickému vykořisťování.

Všeobecná perverze politického myšlení Západu se potvrzuje už tím, že všechny evropské komunistické a socialistické strany podporovaly invazi NATO do Libye v r. 2011. Analogická situace panuje v krajně levicovém spektru: tam nechvalně známá Antifa vystupuje jako útočné jednotky globalistů.Profesor ekonomiky z Německa, Anthony Muller popisuje hnutí Antifa takto:

Poté, co si levičáci přivlastnili pojem liberalismu a přetvořili toto slovo v naprostý opak jeho původního významu, hnutí Antifa využívá lživou terminologii. Tím, že sama sebe nazývá „antifašisty“, můžeme ji považovat za avantgardu fašistického hnutí… Nepřítelem tohoto hnutí není fašismus, ale svoboda, mír a rozvoj.

Generální prokurátor USA William Barr charakterizuje Antifu jako militarizované hnutí. Při komentování vzpour a pogromů, které proběhly v souvislosti se smrtí Georga Floyda, prohlásil, že

násilí vyprovokované a provedené Antifou a dalšími podobnými skupinami během nepokojů je vnitřní terorismus a bude na něj nahlíženo odpovídajícím způsobem“.

Hnutí Antifa se dostalo na seznam teroristických organizací v květnu 2020 a tehdy se o ně začaly zajímat americké sdělovací prostředky. Metody Antify připomínají činnost teroristických organizací z minulosti: jejich cílem je přinutit vládu, aby přikročila k agresivním odvetným krokům, které mají vyvolat společenskou nespokojenost a vtáhnout do konfliktu s vládou širokou veřejnost.

Jeden z ideologů Antify v USA Mark Bray tvrdí, že je to „sociálně-revoluční sebeobrana“, zaměřená na boj proti radikální pravici a údajně navazuje na činnost evropských skupin, které vzdorovaly Mussolinimu a Hitlerovi. Avšak podobné tvrzení neberou vážně američtí ochránci lidských práv, kteří se domnívají, že Antifa je dobře zkoordinované hnutí se značnou finanční podporou.

Otázka počtu členů Antify zůstává předmětem diskuze. Známá americká skupina „Antifašisté Redditu“ má asi 60 tisíc členů. Starší skupina Antify z Portlandu (stát Oregon) Rose City Antifa má téměř 40 tisíc abonentů na Twitteru. Protivládní webová stránka It’s going down, která slučuje americké členy Antify a anarchisty, má okolo 100 tisíc stoupenců na „Twitteru“ a více než 30 tisíc na „Facebooku“. Právě z těchto stránek vychází domněnky o tom, že Trump údajně k volbám připravuje převrat (dříve tuto myšlenku začala prosazovat skupina „Projekt jednoty přechodného období“).

Máme fakta, že Antifa je spojena s trockisty. V únoru 2016 mezinárodní výbor IV. (trockistické) Internacionály zveřejnil prohlášení, ve kterém bylo řečeno, že

nové protiválečné hnutí musí být antikapitalistické a socialistické, jelikož neexistuje žádný důležitější způsob boje proti válce, jako je ten za ukončení diktatury finančního kapitálu a ekonomického systému, která je jedinou příčinou militarismu a války“.

Trockisté aktivně podporují skupiny Antify po celém světě. V červnu 2017 jejich zdroje pomohly mobilizovat více než 100 tisíc antiglobalistů a Antifu v Hamburku za účelem zorganizování protestu během konání summitu G20.

Hnutí Antifa se maskuje, aby se vyhnulo problémům s vládou, proto se v USA sloučilo s organizací Black Lives Matter (BLM). Obě skupiny sbližuje levicová ideologie; skoro všechna hnutí, která byla zformována Afroameričany za účelem ochrany práv v 60. a 70. letech, používala tu samou propagandu.

Samotný termín #BlackLivesMatter se objevil poprvé jako hashtag na Twitteru v r. 2013. Převládá názor, že hnutí zorganizovaly radikální levicové aktivistky Alicie Garzy, Patrisse Cullors a Opal Tometi. Po vraždě Michaela Browna v srpnu 2014 se objevil slogan Hands up — Don’t Shoot! (Ruce vzhůru — nestřílejte!), vymyslela jej jedna z organizátorek hnutí „Occupy Wall Street“, které bylo financováno Georgem Sorosem, černošská aktivistka Nelini Stamp. Právě ona představila „stranu pracujících rodin“, jednoho ze zakladatelů Dream Defenders. Členkou vedoucí rady Dream Defenders je jedna z bývalých lídrů Komunistické strany USA, která spolupracovala s „Černými pantery“, 76letá Angela Davisová.

BLM je solidně financována Demokratickou aliancí — klubem, založeným v r. 2005 pro „vybudování progresivní společnosti“ v USA (v americkém politickém slovníku se tím rozumí podpora sexuálních menšin a barevných). Tento klub původně financovali George Soros, podnikatel Peter Lewis a ideolog netradiční sexuální orientace Tim Jeal. Do klubu patří též miliardář Tom Steyer.

Ke stimulaci své činnosti a mobilizace širokých vrstev společnosti BLM používá metody barevných revolucí. Jedním z účinných způsobů je přímé financování účastníků protestních akcí. Je známo, že k vyvolání nepokojů ve Fergusonu pouliční bojovníci dostávali „výplatu“ 5 000 dolarů měsíčně. Pátrá se i po kontaktech s establishmentem. Do financování nepokojů ve městě Ferguson v r. 2014 se zapojila organizace Missourians Organizing for Reform and Empowerment (MORE), bývalá pobočka Association of Community Organizations for Reform Now (ACORN). Zájmy ACORN v roli advokáta již dříve představil Barack Obama.

Ačkoliv se informace médií o Black Lives Matter omezují na akce proti policii a na boj za práva černochů, účely hnutí jsou širší. BLM se snaží zničit základní pilíře americké společnosti:

  1. zrušit židovsko-křesťanskou koncepci tradiční nukleární rodiny, této základní sociální jednotky v Americe;
  2. zrušit policii a vězeňský systém;
  3. stanovit vládu tzv. heteronormativy (tj. propagace toho, že vztahy osob stejného pohlaví jsou v normě);
  4. zlikvidovat kapitalismus („svobodnou ekonomiku“) a nahradit jej „komunismem“ (vládou kontrolovanou ekonomikou).

Jeden ze zasloužilých členů právně ochraňujícího hnutí v USA, Afroameričan Bob Woodson, hovoří o BLM takto:

Black Lives Matter, které se snažilo propagovat jako ochránce sociální spravedlnosti pro černochy, se ve skutečnosti proměnilo v parazita. Přešlo od hesel za záchranu sociální spravedlnosti k útokům na nukleární rodinu, pálení Bible, znesvěcování kříže… Realita je taková, že 80 % černochů s nízkými příjmy v zemi podporuje policii, potřebují více policie. Ale nemají hlasovací právo. Nabízejí nám „strážné“, kterým pochlebují novináři, zatímco korporativní Amerika platí těmto parazitům. A naše země spěje k úpadku“.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 339 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.