mcdcina

O tom strašném čínském rasismu

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilEvropskými aktivisty a vůbec celým, takzvaně pokrokovým lidstvem, zas jednou cloumá „zásadní” aférka. V Číně prý diskriminují černochy. Světová media oblétlo krátké video z čínského Kantonu (Guangzhou), ve kterém personál místního Mac Donaldu věší na dveře oznámení, že je černým lidem z důvodu karantény vstup zapovězen, s odkazem na místí policii. (zde).

Reakce vedení nadnárodního řetězce, Mac Donaldu, byla blesková. Pobočku okamžitě uzavřeli, její personál rozprášili a do všech stran světa začali rozesílat pokorné, úpěnlivé omluvy „černým lidem”. Že to tak nemysleli, že je mají rádi… Jak je v naší degenerované euroamerické civilizaci zvykem. Ale aktivistům to zjevně nestačí a dál roztáčejí své antidiskriminační běsnění. Aby se už nikdy nikdo neodvážil na ty cizí, jiné a odlišné, na posvátnou krávu a nejniternější podstatu liberalismu, ani koutkem oka nelaskavě pohlédnout.

Samotná Čína to tolik neřeší. Na stížnosti afrických států s klidem odpověděla, že: „…africkou komunitu považuje za své dobré přátele a partnery..”. Ale sporné nařízení v platnosti ponechala. Podle amerického velvyslanectví „policie nařídila barům a restauracím, aby nesloužily klientům, kteří se zdají být afrického původu.”(zde).

Ovšem kromě toho, že si nedají pizzu, čelí Afričané v Guangzhou i mnohem vážnějším problémům. (zde) Poté, co úřady Guangzhou ohlásily 111 importovaných případů koronaviru, z části i z Afriky, propukly obavy z hrozby druhé vlny Covid-19. Následovalo vypovídání (přesněji nekompromisní vyhnání) Afričanů, žijících rozptýleně po městě, z jejich pronajatých bytů. Bez ohledu na to, jestli řádně platili, nebo ne, a jestli měli nebo neměli nějaký kontakt s nemocnými.

V přistěhovalecké, Afričany obývané čtvrti, zvané „Malá Afrika” pak byli všichni obyvatelé afrického původu, asi 4 500 lidí, bez pardonu podrobeni 14denní karanténě. Byli uzamčeni doma a na jejich vstupní dveře do bytů byla nainstalována zařízení, která měla upozornit úřady na jakýkoli pokus dostat se ven…

Číňané se (vcelku právem) považují za tisíciletou, kulturní civilizaci a na ostatní etnika hledí poněkud svrchu. A nevidí žádný důvod své city nějak extra skrývat. Zejména pak v případě těch, které považují za zaostalé a primitivní. Videa, na kterých se místní s odporem veřejně odvracejí a zacpávají si nosy, kdykoli vejde černoch do provozovny, či přistoupí do metra, jsou na síti běžně dostupná.

V Afričany „více promořeném” Guangzhou už tahle neláska bublá pod povrchem po nějakou dobu. Zpráva Wikileaks z roku 2008 informuje, že místní čínské úřady byly dlouho „velmi znepokojeny” viditelnou africkou populací v tomto městě. „Mnoho čínských obyvatel nechce žít v africkém městě ” a to kvůli odlišnostem „od kultury přes životní styl až po hygienu “, napsal tehdy jeden americký diplomat do Washingtonu, citujíc výzkum, zadaný místními úřady. (zde)

Policie v Guangzhou tuto společenskou poptávku reflektuje a nemilované, cizí komunitě věnuje zvláštní pozornost. Na příslušných ulicích „problémových” čtvrtí je vidět silná, demonstrativní policejní přítomnost; Afričané jsou s oblibou podrobováni pasovým kontrolám na ulicích,  v jejich domovech i v hotelových pokojích. Touto drobnou, každodenní, mravenčí šikanou se úřadům podařilo dosáhnout odchodu většiny Afričanů z tzv. Malé Afriky, zčásti i úplně z Číny.

A teď zpět k našim (euroamerickým) aktivistům, rozhořčeným, že Čína nevítá, není otevřená, nadšená z jinakosti a bezbřeze přijímající. Jen dvě otázečky:

Za prvé – etnikum, separující se (samo, dobrovolně a preferenčně) mezi své, do čtvrtí s názvem „Malá Afrika” není rasistické? Když zjevně upřednostňuje svůj kmen, svůj způsob života a svou (dá-li se to tak nazvat) kulturu a nejeví pražádnou snahu integrovat se do hostitelské společnosti… Oni nemusí být otevřeni hodnotám hostitele a přijímat jeho kulturu a jeho vzorce chování? To je povinností jen nás, všech ne-černých?

Za druhé – kde je stanovena nějaká povinnost přijímat? Přesněji řečeno, nadšeně přijímat?  Zvláště pak, když jde o nezvané hosty? Kdo to nařizuje? Čína patří Číňanům. Je to jejich země. Jen oni mají právo si říct, koho tam chtějí. A také, koho nechtějí. Tak, jako každý majitel domu, nebo alespoň právoplatný nájemník bytu. Chce-li být někdo vítán a přijímán, musí se chovat tak, aby přijat byl. Anebo se vrátit domů.

To platilo vždy a všude. Smutné však je, že dnes musíte být světovou velmocí, jako Čína, abyste tak samozřejmou zásadu mohli demonstrovat veřejně…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Ladislav Konopka 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 399,00 Kč
Vybráno 58.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)