medicine-91754_960_720
6.3.2016
Kategorie: Humor

O svátcích by mohly zavřít i nemocnice, navrhuje poslanec

Sdílejte článek:

JAN SALAJKA 06|03|2016

Senátní návrh zákona, který počítá s omezením prodejní doby v maloobchodě a velkoobchodě v době státních svátků, by mohl být rozšířen o další subjekty. Jiří Mihola ve druhém čtení zákona předložil pozměňovací návrh, podle nějž by volno dostali i pracovníci ve zdravotnictví, letovém provozu nebo energetice.

Návrh Miholy si klade za cíl dát právo trávit svátky s rodinou i všem ostatním zaměstnancům, původní znění zákona, které počítá pouze s uzavřením obchodů, má být podle něj diskriminující pro pracovníky v jiných odvětvích. „Lékaři, policisté, hasiči i další mají stejné právo trávit svátky s rodinou jako všichni ostatní,“ uvádí.

Během státních svátků by tak nově zůstaly zcela uzavřené nemocnice, pacienti by podle Miholy byli v předstihu odborně instruováni a posláni do domácího léčení. Nové akutní případy by nemocnice řešily přednostně následující den po svátcích. Uzavřeno by zůstalo i řízení letového provozu, letecká doprava zahraničních aerolinek, jež tvoří většinu přepravních výkonů, by však omezována nebyla z důvodu ekonomických ztrát.

„Věřím, že piloti jsou zkušení a situaci zvládnou. Když řídíte auto, také vás nikdo nediriguje,“ zdůvodňuje poslanec.

Opatření by ale zřejmě vedlo k přerušení dodávek elektrického proudu, to by mělo podpořit kontakt s rodinou nerušený moderními technologiemi.

Příznivci zákona argumentují právem zaměstnanců na odpočinek i snížením majetkové kriminality. „Když budou obchody zavřené, lidé zboží neukradnou,“ vysvětluje ekonom Tomáš Sedláček. Odpůrci však tvrdí, že zboží se ukradne stejně, pouze jindy.

Poslanci ve druhém čtení podali celkem pět pozměňovacích návrhů. Jeden z nich počítá i s možností úplného zákazu vycházení v době státních svátků, což by řešilo problém s volnem pro policisty, a tím potenciálně vyšší kriminalitou. Závěrečné čtení je zařazeno na bod 42. schůze poslanecké sněmovny.

Poznámka redakce PP: Zařazením článku do kategorie “HUMOR” jsme měli za to, že bude pochopen tak jak byl napsán, tedy jako recesní nadsázka a nikoliv vážně. Dle ohlasů na sociálních sítích se zdá, že jej někdo opravdu vážně vzal. Není tomu tak. Je to opravdu jen humor, ač možná v současné politické situaci ne tak nepravděpodobný. 

ZDROJ: Jan Salajka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 40 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
20 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.