medicine-91754_960_720
6.3.2016
Kategorie: Humor

O svátcích by mohly zavřít i nemocnice, navrhuje poslanec

Sdílejte článek:

JAN SALAJKA 06|03|2016

Senátní návrh zákona, který počítá s omezením prodejní doby v maloobchodě a velkoobchodě v době státních svátků, by mohl být rozšířen o další subjekty. Jiří Mihola ve druhém čtení zákona předložil pozměňovací návrh, podle nějž by volno dostali i pracovníci ve zdravotnictví, letovém provozu nebo energetice.

Návrh Miholy si klade za cíl dát právo trávit svátky s rodinou i všem ostatním zaměstnancům, původní znění zákona, které počítá pouze s uzavřením obchodů, má být podle něj diskriminující pro pracovníky v jiných odvětvích. „Lékaři, policisté, hasiči i další mají stejné právo trávit svátky s rodinou jako všichni ostatní,“ uvádí.

Během státních svátků by tak nově zůstaly zcela uzavřené nemocnice, pacienti by podle Miholy byli v předstihu odborně instruováni a posláni do domácího léčení. Nové akutní případy by nemocnice řešily přednostně následující den po svátcích. Uzavřeno by zůstalo i řízení letového provozu, letecká doprava zahraničních aerolinek, jež tvoří většinu přepravních výkonů, by však omezována nebyla z důvodu ekonomických ztrát.

„Věřím, že piloti jsou zkušení a situaci zvládnou. Když řídíte auto, také vás nikdo nediriguje,“ zdůvodňuje poslanec.

Opatření by ale zřejmě vedlo k přerušení dodávek elektrického proudu, to by mělo podpořit kontakt s rodinou nerušený moderními technologiemi.

Příznivci zákona argumentují právem zaměstnanců na odpočinek i snížením majetkové kriminality. „Když budou obchody zavřené, lidé zboží neukradnou,“ vysvětluje ekonom Tomáš Sedláček. Odpůrci však tvrdí, že zboží se ukradne stejně, pouze jindy.

Poslanci ve druhém čtení podali celkem pět pozměňovacích návrhů. Jeden z nich počítá i s možností úplného zákazu vycházení v době státních svátků, což by řešilo problém s volnem pro policisty, a tím potenciálně vyšší kriminalitou. Závěrečné čtení je zařazeno na bod 42. schůze poslanecké sněmovny.

Poznámka redakce PP: Zařazením článku do kategorie “HUMOR” jsme měli za to, že bude pochopen tak jak byl napsán, tedy jako recesní nadsázka a nikoliv vážně. Dle ohlasů na sociálních sítích se zdá, že jej někdo opravdu vážně vzal. Není tomu tak. Je to opravdu jen humor, ač možná v současné politické situaci ne tak nepravděpodobný. 

ZDROJ: Jan Salajka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 177 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.