medicine-91754_960_720
6.3.2016
Kategorie: Humor

O svátcích by mohly zavřít i nemocnice, navrhuje poslanec

Sdílejte článek:

JAN SALAJKA 06|03|2016

Senátní návrh zákona, který počítá s omezením prodejní doby v maloobchodě a velkoobchodě v době státních svátků, by mohl být rozšířen o další subjekty. Jiří Mihola ve druhém čtení zákona předložil pozměňovací návrh, podle nějž by volno dostali i pracovníci ve zdravotnictví, letovém provozu nebo energetice.

Návrh Miholy si klade za cíl dát právo trávit svátky s rodinou i všem ostatním zaměstnancům, původní znění zákona, které počítá pouze s uzavřením obchodů, má být podle něj diskriminující pro pracovníky v jiných odvětvích. „Lékaři, policisté, hasiči i další mají stejné právo trávit svátky s rodinou jako všichni ostatní,“ uvádí.

Během státních svátků by tak nově zůstaly zcela uzavřené nemocnice, pacienti by podle Miholy byli v předstihu odborně instruováni a posláni do domácího léčení. Nové akutní případy by nemocnice řešily přednostně následující den po svátcích. Uzavřeno by zůstalo i řízení letového provozu, letecká doprava zahraničních aerolinek, jež tvoří většinu přepravních výkonů, by však omezována nebyla z důvodu ekonomických ztrát.

„Věřím, že piloti jsou zkušení a situaci zvládnou. Když řídíte auto, také vás nikdo nediriguje,“ zdůvodňuje poslanec.

Opatření by ale zřejmě vedlo k přerušení dodávek elektrického proudu, to by mělo podpořit kontakt s rodinou nerušený moderními technologiemi.

Příznivci zákona argumentují právem zaměstnanců na odpočinek i snížením majetkové kriminality. „Když budou obchody zavřené, lidé zboží neukradnou,“ vysvětluje ekonom Tomáš Sedláček. Odpůrci však tvrdí, že zboží se ukradne stejně, pouze jindy.

Poslanci ve druhém čtení podali celkem pět pozměňovacích návrhů. Jeden z nich počítá i s možností úplného zákazu vycházení v době státních svátků, což by řešilo problém s volnem pro policisty, a tím potenciálně vyšší kriminalitou. Závěrečné čtení je zařazeno na bod 42. schůze poslanecké sněmovny.

Poznámka redakce PP: Zařazením článku do kategorie “HUMOR” jsme měli za to, že bude pochopen tak jak byl napsán, tedy jako recesní nadsázka a nikoliv vážně. Dle ohlasů na sociálních sítích se zdá, že jej někdo opravdu vážně vzal. Není tomu tak. Je to opravdu jen humor, ač možná v současné politické situaci ne tak nepravděpodobný. 

ZDROJ: Jan Salajka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 195 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...