ppclanek
29.5.2016
Kategorie: Společnost

O Pravém prostoru, svobodě, diskusích a cenzuře

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 29|05|2016

Omlouvám se váženým čtenářům Pravého prostoru, že tento článek bude poněkud více osobní a nebude reflektovat žádná zásadní společenská či politická témata, ale spíše půjde o úvahu nad interními záležitostmi našeho deníku v kontextu s názory diskutujících z řad jeho příznivců i oponentů. Dlouho jsem přemýšlel, zdali je vhodné či vůbec dobré takový text publikovat, ale zdá se, že situace dozrála a nějaké vyjádření k problémům, různě zde řešeným v různých komentářích, je nutné. A to i vzhledem k tomu, že redakční pošta se stále více plní výzvami právě k tomuto kroku.

Internetový deník Pravý prostor je, obrazně řečeno, moje dítě, které jsem vypiplal z kojeneckých plínek až do stavu dnešní, řekněme, puberty. Je jasné, že není dokonalý, je jasné, že by potřeboval mnohá vylepšení, je jasné, že jej čeká další vývoj, je jasné, že se nemůže zalíbit všem. Samotná redakce je maličká, řada externích spolupracovníků, kteří nám posílají své texty, náměty či obrázky, stejně jako čísla návštěv, však utěšeně roste a my všem za toto moc děkujeme. Relativní úspěch na mediálním „plácku“ se ale samozřejmě v Česku jen tak neodpouští.

Pravý prostor vznikl s myšlenkou absolutní svobody slova, tedy bez vlivu zájmových byznysových či politických uskupení a jejich peněz, a možností dát prostor pro vyjádření svých názorů v diskusích všem, bez omezení spojených s nějakou registrací či cenzurou. Bohužel, někteří si tuto jednu z posledních reálných oáz svobody na českém internetu vyložili poněkud nesvéprávně. Buď jako možnost vulgárně dehonestovat autory či svoje názorové oponenty v diskusích, nebo jako primitivní žumpu sprostých slov.

Za celou existenci Pravého prostoru bylo smazáno jen minimum komentářů, zhruba v řádu několika málo desítek. Vždy to bylo v případě přímého vyhrožování fyzickou likvidací („Toho starýho zmrda si najdu a pověsím“, „Negry je třeba všechny vyhladit“), při kumulaci vulgarit nebo při prokazatelně lživém, nactiutrhačném pomlouvačném onálepkování konkrétní osoby, kdy dotyčný „nálepkovač“ zřejmě doufal v působení pořekadla „Na každém šprochu, pravdy trochu“ v duchu tradic „osvětové“ práce soudruhů z StB.

I přesto jsme některými diskutéry neustále obviňováni z cenzury. Posledním „hitem“ těchto hlídacích psů “demogracie” na našem portále se stalo údajné nezobrazování odkazů na články z www. protiproud.parlamentnilisty.cz. Již jsem to vysvětloval v té konkrétní diskusi pod článkem, ale nebylo to některými pochopeno, proto ještě jednou zde a polopaticky: Pravý prostor používá jako ochranu proti spamu systém, který zabraňuje tapetování stejnými odkazy v komentářích. Je to samozřejmě cíleno primárně na roboty s jejich reklamními sděleními, nicméně antispam si všímá všech opakujících se odkazů. Pokud si nějaký troll usmyslí, že nasdílí stejný odkaz do diskusí na našem portálu kde kam, povede se mu to jednou možná dvakrát až třikrát, ale dále bude jeho odkaz již vyhodnocen systémem jako reklamní „odpad“ a již se vůbec v komentářích neobjeví, byť to bude odkaz na třeba výborný, nikoli reklamní, článek. Bohužel však bude tento odkaz systémem blokován i pro jiné diskutéry, kteří by jej chtěli (nevěda o jeho předcházejícím sdílení) vložit do jiného komentáře. Tedy jinými slovy, pokud někdo již sdílel odkaz www.abc.cz/123 vícekrát, s největší pravděpodobností tento samý odkaz již dále v diskusi neuplatníte, protože bude rovnou přesunut do spamového koše.

Tolik ke konspirační teorii, že Pravý prostor blokuje kontrarevoluční magazín pana Hájka a jeho moskevskou agendu. Zaujala mne však na té diskusi ještě jedna věc a to, že skupině lidí, kteří ji otevřeli se také jeví jako zásadní problém s cenzurou na Pravém prostoru, že nemohou pod každým článkem přinést nějaké moudro se slovním spojením „Milivoj Šulínek“.  Tady nevím co bych dotyčným poradil, možná navštívit pískoviště v mateřské školce, kde si zlomyslné děti navzájem rozbíjejí bábovičky a tam si chvíli pohrát.

Ale vážně, samozřejmě i na Pravém prostoru existuje jakýsi filtr vulgarit či slovních útoků. V kontextu dřívějšího velmi hloupého až primitivně hrubiánského užívání spojení „Milivoj Š…“ se na stop listinu dostala i tato dvě slova (stejně jako třeba „Abdul, ritný robot“ ap., stálí čtenáři si jistě na tento sprostý spam pamatují). Mám pocit, že normálně uvažujícím lidem v komentářích nechybí, ti kdož by rádi ukazovali pomocí svého „Šulínka“ své diskutérské svaly mohou přeci takto činit někde jinde, na „svobodnějších“ serverech jako jsou třeba Novinky, i-dnes, Haló noviny … co jim brání?

Stejně tak nerozumím tomu proč je tolik hysterického křiku pod každým článkem, který se nějakým způsobem dotýká Ruska a jeho současného vůdce. Jistě, Pravý prostor publikuje články převážně kritické, všímá si politických a společenských křiváren, podrazů či pokrytectví ze všech světových stran, všímá si zla multikulturního socialismu, plíživého nástupu nové totality nebo sociálního inženýrství, které by chtělo znovu z řádných občanů udělat otroky režimu s právem jen držet hubu a krok a platit daňové výpalné. Poukazování na tyto děsivé skutečnosti budování „nové“ eurosocialistické společnosti je také naším primárním cílem s nadějí, že nám lidé budou rozumět a i díky našim článkům si uvědomí vážnost situace a nedopustí hrůzný pád do propasti, ke kterému současný společenský vývoj spěje.

Pokud však je text článku kritický k EU, Obamově administrativě či třeba islámskému kulturnímu prostoru, nebývá autor ani redakce nijak zvlášť osočována. Pokud se však kritika jen náznakem dotýká báťušky Putina, většinou se strhává diskusní peklo. Já sám jsem dokonce dostal v komentářích již označení idiota, že si dovoluji na „mém“ serveru něco takového publikovat … Dnes však přišly, pod článkem odrážejícím názory vládního deníku RF, i takovéto diskusní příspěvky:

„Ale to už my ryzí pravičáci víme dávno, že Cruzovo PP je prorežimní kolaborantská žumpa. Pouhá hlásná trouba americké neobolševické totality…. Jako pravičáci bychom měli redakci vytknout podezřelé mlčení nad nejvýznamnější událostí tohoto roku, a to okupaci ČR americkou armádou.”
“Navrhuji popularizovat heslo všech crossingovských „pravičáků“ : V palici mám nasráno, vítám tě americká armádo !!!”

To už je asi opravdu diagnóza. Nač chodit kolem horké kaše. Pravidelní čtenáři PP asi vědí. Chtěl bych tímto onomu „jedinému autentickému pravičákovi v ČR“, který považuje Rusko a Putina (KSSS,KGB) za poslední výspu křesťanství a pravicovosti, a jehož politická strana se zřejmě jen díky nepochopení lidových mas a diverzní činnosti podobných „idiotů“ jako já nezahřívá křesla ve Strakové akademii, vzkázat následující:

Aktivity vás a několika dalších vašich ideologických souputníků v diskusích na PP přeměnily tento svobodný diskusní prostor již téměř v žumpu v duchu Rudého práva neblahé paměti. Mě ani mnoha jiným racionálně uvažujícím lidem to není jedno a věřte, že ani naverbováním dalších soudruhů do revolučního boje proti zásadám a hodnotám tohoto webu, ani výhrůžkami, ani vulgárními nadávkami nic nespravíte. Pravý prostor není a nebude nikdy místem pro oslavné ódy na sovětského komunistického agenta, který je prý nyní ryzím pravičákem a posledním zastáncem našich tradičních společenských hodnot. Větší oxymorón totiž snad ani nelze vymyslet. Zkuste se tedy někdy zamyslet nad tím co zde píšete, ale hlavně bez putinovských klapek na očích.

V mnohých mých článcích jsem již jasně vyjádřil názor, na kterém stojí i publicistická linie Pravého prostoru.  Současná společenská situace a její vývoj je katastrofou, kdy multikulturalističtí neomarxisté naprosto ovládli mocenské posty, které si pomocí mediálních mainstreamových presstitutů a oligarchů navázaných na erární rozpočet dále upevňují. Nežijeme v žádném kapitalismu, ale v socialistickém eurospolku, který pomocí svého přepláceného aparátu vytvořil prostředí ekonomického fašismu, totalitní občanské nesvobody a sociálního otrokářství, čehož dokonale využili i domácí politické „elity“. Tento společenský patvar sice vygenerovaly současné ideologické špičky EU, je obsažen i v politice Baracka Obamy, ale rozhodně si nemyslím, že záchranou před ním je pohled na Kreml, který je historickým inspirátorem tohoto společenského zmaru a jeho současný domácí pán také historickým představitelem.

Nepovažuji tedy průjezd vozidel US Army za okupaci České republiky, nepovažuji „taváryšče“ Putina za mého možného zachránce. Myslím, že pomocnou ruku najde každý z nás jen na konci své paže, že mu v konečném důsledku nepomůže nikdy jiný než on sám. Žádný stát, natož ten současný „sociálně socialistický“ se Sobotkou a ČSSD u koryt a kormidel, žádní dobroserové, vnucující nám svoje dobro pod hrozbou kriminálů, žádní erárně dotační pseudopodnikatelé, rozhazující koblihy, aby dali voličům „nakrmiť“, žádní „ryzí pravičáci“ s komunistickou rétorikou a myšlením, žádní multikulturní obohacovači a ani nikdo jiný nepomůže.

Pomoci si musíme sami. Tím, že budeme hrdými občany s rovnými zády, kteří se nenechají koupit pokryteckou politickou věrchuškou s jejich fantasmagorními sliby a „jistotami“, že nebudeme stádo čekající na drobky z panských stolů, a že nebudeme bezmyšlenkovitě polykat i s navijákem propagandu vládnoucích elit. Že se nebudeme dobrovolně pasovat do role dobytka, kterého partajní „ekonomové“ daňově vytěží a pošlou na porážku. To by totiž ke změně společenského a politického klimatu úplně stačilo … kdyby si to uvědomila většina lidí … i proto je tu Pravý prostor.

Závěrem tohoto poněkud intimnějšího pojednání chci tedy poprosit všechny naše ctěné čtenáře: Pomozte nám zabránit destrukčnímu trendu, který zásluhou několika jedinců v posledních měsících na našem webu v diskusích eskaluje. Pomozte nám zachovat Pravý prostor tolik svobodný jako byl a je. Pomozte v komentářích ve střetu s mentalitou, která společenské principy a myšlenkové hodnoty našeho internetového deníku nenávidí, ať pokrytecky skrytě či otevřeně, a třeba i poraďte jak se s problémem některých nechutných, vulgárních a osobně útočných diskusí nejlépe vypořádat. Děkuji Vám.

Karel Kříž

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 158 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...