africa-52919_960_720
30.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

O pozitivní diskriminaci Afričanů

Sdílejte článek:

CARLA CIZOVA

Člověk by ve jménu zachování posledních iluzí o zdravém rozumu špiček EU ještě snad doufal, že následné je jen jakýsi zlomyslný fake. Snad nějaký hoax který má třeba Evropské unii a myšlence společné Evropy ublížit nyní těsně před nadcházejícími volbami do Europarlamentu. Není to tak…

Europarlament totiž mimo schválení tzv. reformy autorského práva, která je vlastně koncem svobodného internetu, stačil v týdnu projednat a “odklepnout” ještě jeden “povedený” dokument – jde o Usnesení Evropského parlamentu o základních právech lidí afrického původu v Evropě.

Zkráceně: je to vlastně jakémsi evropském plánu, založeném na principu pozitivní diskriminace a jakémsi cíleném “odškodnění ze strany EU” všech lidí z těch zemí, co po staletí žily pod nadvládou a jhem evropských koloniálních panství.

A proč nás to zneklidňuje? Zejména proto, že jsme přesvědčeni, že prostě VŠICHNI LIDÉ JSOU SI ROVNI – a tak by to rozhodně mělo zůstat. A to i v “nové Evropě”.

Nemělo by zde být tudíž místo na nějaká sebemrskačská gesta bruselských sociálních inženýrů, která mají dle i tohoto materiálu programově odčinit vinu některých impérií, které v historii bezpochyby zotročovaly (nejen) Afriky a využívaly jí pro svůj prospěch a nynější prosperitu.

A pak: nevíme totiž, proč by se na tomto měla podílet zrovna naše země. Ta, která jednak žádné kolonie v minulosti nikdy neměla a nijaké národy sama nevykořisťovala – a která navíc naopak prodělala dvě smutné a pro náš národ zdrcující okupace, s následky kterých se, zvláště v co se týče nejen ekonomických, ale i morálních důsledků, potýkáme vlastně dodnes.

Zdá se nám tedy krajně nelogické, aby se kupříkladu naše republika měla nyní solidárně podílet na jakémsi pokrouceném morálním i majetkovém odškodnění ze strany některých zemí EU a pykat za hříchy právě těch zemí, co si právě staletími svých koloniálních panství a vysáváním tehdejších rozličných kultur i území po celém světě zajistily dnešní blahobyt.

Zkusme se zamyslet. Jaká odškodnění totiž za zmíněné obsazení našeho státu dnes máme třeba my? Zažíváme my snad nějakou pozitivní diskriminaci od těch, co nás například ne zas tak dávno porobili, plundrovali naši zemi a dokonce popravovali naše spoluobčany?

Je znát žel leda to, že nás, obyvatele států V4, dodnes vnímají spíše něco jako občany druhé kategorie. A vrcholem všeho je, že nás k přijetí pocitu jakési viny za své dávné kolonie tlačí i tatáž, sousední země, která vlastně vše způsobila. Tedy svou agresí před desetiletími právě zničila Československo.

Ničím vinné se taktéž zjevně necítí ani ostatní země. Míníme ty, co tehdejší vojenské obsazení naší vlasti jako ostatní evropské mocnosti odkývali a dokonce podepsaly – a zrádně nás tak prodali v mylné představě, že je to snad uchrání před celosvětovým válečným konfliktem.

A jak je vidno nikdo z nich, tak jako nyní ke zmíněné Africe, se k nám necítí nějak provinile. Tedy že nás, jako tehdy jednu z nejdokonalejších demokracií a jednu z průmyslově nejvyspělejších zemí světa zničily či to nadšeně odsouhlasily a tím nám navíc odstartovaly další bídná, tentokrát rudá totalitní léta, co pak žel nastala.

Naopak. Státy EU na západ od nás se z nás teď snaží udělat jakési spolupodílníky jejich vlastních hříchů z minulých století – a to v situaci, kdy právě oni naši zemi čím dál více užívají když už ne jako svou nějakou dávnou kolonii, tak jako lacinou montovnu za dělnické platy, které jsou zlomkem těch, které běžně berou jejich občané. V jejich fabrikách, postavených na našem území navíc již ani nezřídka nedělají čeští pracovníci, ale za skutečně směšné částky opět lidé z celého světa, jejich bývalé kolonie nevyjímaje. A tím se ten podivný kruh vlastně uzavírá.

My na toto vše jen nevěřícně zíráme s břichy plnými potravin výrazně nižší kvality, než je v Západní Evropě, odkud je k nám dováží, běžné. A máme, je to až k nevíře, nyní napravovat křivdy jejich kolonializmu.

Autor:  Bc. Carla Cizova, MBA, viceprezident, LIGA LIBE

PS: Když se nad tím vším zmíněným člověk zamyslí, také se vám prostě zdá ten svět čím dál divnější?Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 12 447,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 228 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.