manipulacespolecnost

O povinných zájmenech

Sdílejte článek:

NIEMAND

Na Americké Univerzitě ve Washingtonu se připravuje zavední povinného používání preferovaných zájmen při komunikaci mezi fakultami a studenty. Studenti si budou moci vybrat jaké oslovení jim vyhovuje a podle toho budou adresováni. Tato iniciativa Centra pro Diverzitu a Inkluzi má za cíl, aby se různe skupiny jako transgender osoby, genderqeer osoby, či osoby s nevyhraněným pohlavím necítily diskriminovány, ale naopak, aby se cítily respektovány a zahrnuty do veřejného života.

Byly proto vydány pokyny, jak správně oslovovat různé osoby patřící do různých skupin a zároveň je v těchto pokynech zdůrazněno, že zájmena jako She/Her/Hers nelze považovat za ženská a zájmena He/Him/His nelze považovat za mužská. Případné prohřešky proti ignorování těchto nových pravidel je možno nahlásit jako předsudenou zaujatost nebo dokonce jako zločin z nenávisti.

Jelikož tímto ale vzniká minimálně 8 nových mluvnických rodů (navíc k již existujícím rodům mužskému, ženskému a střednímu) a lze se domnívat, že časem mohou přibýt i další, neboť společnost se stále vyvíjí a například ke zkratce LGBTQI stále přibývají další písmenka, takže se pro jistotu na konec této zkratky přidává znaménko +, aby se na někoho nezapomnělo, považuji tuto situaci za dosti nepřehlednou a navrhuji následující inkluzivní zjednodušení.

Namísto 8+ nových mluvnických rodů bych zavedl pouze jeden, který by souhrnně odrážel všechny varianty v libovolné kombinaci. Například kombinací zájmen She, He a It do jednoho inkuzivního zájmene Shit. Podobně zájmena Her a Him by v novém rodě byla reprezentována formou Shitter, dále Hers, His jako Shits a konečně Herself, Himself jakožto Shitself.

Jsem pevně přesvědčen, že ti, kterých se to týká, se budou moci s mnou navrženými zájmeny plně identifikovat a stát se tím nedílnou a přesto rozdílnou částí společnosti, čím by se zcela neoddiskutovatelně naplnily zásady inkluzivity a diverzity.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 8 372,00 Kč
Vybráno 23.92%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 052 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.