26.7.2014
Kategorie: Společnost

O nic nejde, snad jen o to, kdo nám lže?

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 26|07|2014

Když lžou poslanci, je asi na jiných, aby to bezpochyb prokázali; někdy to ale může být i na nás, to když nikdo z médií, nechce vidět holou pravdu.

 

 

Podal námitku poslanec Šincl “bezprostředně” po hlasování či nikoliv, to je prý právě to oč tu běží? A ani omylem nejde jen o minuty, a to ani tehdy, jedná-li se o minut 50 nebo jen 5. Podstatné totiž v tomto případě je, jak reagoval poslanec bezprostředně, tedy ihned po onom hlasování? Pan Šincl, poslanec za ČSSD, který tvrdí že nemohl podat námitku, protože předseda jeho poslaneckého klubu požádal o přestávku pro jednání klubu, jednoznačně lže! Podobně jako všichni ostatní z jeho klubu – strany, kteří se k tomu vyjadřují podobně. Lze to prokázat celkem nepochybně a velice jednoduše.

 

Stačí si pustit záznam jednání PS – PČR z přímého přenosu ČT 24, který jsem v nočních hodinách celkem pozorně sledoval. Poslanec Šincl (ČSSD) měl zcela evidentně dost času, pokud by chtěl skutečně podat námitku, což ovšem není pravda, protože bezprostředně po hlasování se na výzvu řídícího schůze – Vojtěcha Filipa (KSČM), přihlašoval jako zpravodaj k dalšímu projednávanému zákonu; který také poté svítil na tabuli i v době, kdy naprosto zmatení a neschopní zástupci ČSSD, přistoupili po poradě klubu k manipulaci a tím i porušení jednacích předpisů. V této době, respektive po celou dobu od ukončení hlasování, pobíhali předseda strany a předseda klubu ČSSD po sněmovně, zděšeni z výsledku hlasování vlastních poslanců, které vyústilo právě k žádosti o přestávku na poradu klubu. A až po této poradě byla vznesena námitka proti hlasování, právě poslancem Šinclem, který jak jsem zmínil, se v inkriminované době naprosto v klidu přihlašoval u stolku zpravodajů.

 

 

Tedy poslanci, předseda strany a předseda klubu ČSSD jednoznačně lžou, stejně jako lže pan Hamáček, který se stejně jednoznačně poté snažil zmanipulovat jednání v PS PČR, když vystřídal do té doby předsedajícího pana Filipa, a není to tedy tak jak on tvrdí, že se snad striktně držel jednacího řádu! Říká se, že kdo lže ten i krade a platí to jistě i obráceně, tedy kdo krade, či chce krást, je také povětšinou nucen lhát! Přesně v této situaci se nachází celá ČSSD už velmi dlouhou dobu! A především pak její čelní představitelé, kteří jistě dobře vědí co se děje a k čemu jsou všechny jejich kroky; a nejen bohužel ty z poslední doby, ale i ty které tomu všemu předcházeli (volby do krajů, do senátu, svržení vlády apod.) a o kterých jsem již dříve mnohokrát psal. Stačí jen nahlédnout do starších článků. Neuvádím to snad proto, abych si zde tzv. “honil triko”, ale proto, že se nemohu nečinně dívat, jak v naší zemi neustále vítězí lež nad pravdou, neslušnost a neschopnost jdoucí asi vždy ruku v ruce s všehoschopností politickou (jistě napříč stranami) – nad slušností, pracovitostí a snahou o skutečné zlepšení poměrů!

 

A kdo by se o tom všem chtěl skutečně přesvědčit na vlastní oči, stačí aby zhlédnul inkriminovaný záznam, resp. jeho část, týkající se právě tohoto problému. Bohužel tuto možnost “obyčejný občan” zpětně asi nemá, protože celý záznam ČT 24 je prý chráněn kvůli autorským právům; jinak bych sem totiž vložil odkaz. Mám však za to, že pro politiky a zcela určitě pro redaktory ČT, by to žádný problém být neměl, chtěli-li by tedy znát skutečně pravdu a také nás o ní informovat. Záznam bezprostřední reakce zúčastněných po hlasování bohužel/bohudík (asi jak pro koho) chybí. Z tohoto pohledu opravdu nechápu, jak a proč je možné, aby okolo tohoto problému byl dán prostor k tak nehorázným spekulacím a lžím? Ptám se, na čí straně a také proč, stojí veřejnoprávní televize, která nás má nestranně informovat o dění v zemi, tedy i o politice? Poslední dobou mám ovšem pocit právě opačný.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.