hqdefault
15.12.2016
Kategorie: Společnost

O nasazování psí hlavy

Sdílejte článek:

MILAN KRAJNIAK

Když slyšíme slovo pedofil, okamžitě zpozorníme. Na mysl nám přijde představa člověka, před kterým je třeba chránit děti. Když uslyšíme slovo xenofobní, také nám pod vlivem levicových neomarxistických elit a médií začne blikat v mysli jakási kontrolka: Pozor! S tímto člověkem není všechno v pořádku.

Takto funguje špinavá propaganda. Stačí spojit člověka s něčím, co zní negativně. Například tak, že to končí na “fob” nebo “fil”. Neomarxistickým elitám pak stačí pouze někoho ocejchují a žádné argumenty již nejsou potřeba. Ať se ten člověk brání, že není nějaký “fob” nebo “fil”. V špinavé propagadně se tato technika jmenuje “nasadit psí hlavu”.

Zkusme to teď otočit naopak. V naší společnosti se totiž kromě xenofobů vyskytují i xenofilové. Jsou to lidé, kteří trpí nezřízenou náklonností vůči všemu cizímu. Samotná láska ke všemu cizímu by nebyla až taková nebezpečná, jenže xenofil je většinou i oikofob. Tento pojem zavedl anglický konzervativní filozof Roger Scruton. Slovo “oikos” znamená řecky domů. Oikofóbie je ničím nepodmíněný strach ze všeho domácího, českého. To jiné – cizí, kosmopolitní, zahraniční – je vždy lepší. Oikofob a xenofil v tom cizím hledá jistotu, protože si neumí poradit s českým světem, ve kterém žije.

 Oikofobie a xenofilie je někdy diagnóza, někdy úchylka, ale většinou je pouze projevem komplexu méněcennosti. Jedinec se stydí za to, že pochází z malého “zaprděného” Česka. A když se baví se svými kamarády ze zahraničí, tak neustále cítí potřebu deklarovat, že patří k nim. Neustále se distancuje od toho našeho, českého.

Naši  xenofilové a oikofobové se považují za příslušníky elity, která má právo rozhodovat o osudu těch ostatních – nevzdělaných a nerozumných Čechů, kteří ještě nedorostli do požadované úrovně. Jenže ve skutečnosti právě oni jako elity selhaly.

Úkolem elit je vychovávat, vzdělávat a vést národ. Takto se chovali například obrozenci. Máte pocit, že v jejich časech bylo Česko větší a my Češi jsme byli méně zabednění než jsme dnes? Přesto se nevzdali a díky nim dnes existujeme jako národ i jako stát. Čeští xenofilové a oikofobové devatenáctého století zmizeli v dějinách a dnes po nich ani pes neštěkne.

Myslete na to, když narazíte v mainstreamu na další článek nějakého českého xenofila či oikofoba. Oni potřebují ventilovat svou frustraci a svůj komplex méněcennosti. Ale to je jejich problém, ne problém Česka. Oni nesnášejí národovce. Pokud někdo dává najevo svou lásku k Česku, často to označují za primitivnost, protože jim to připomíná jejich vlastní selhání. Připomíná jim to jejich neschopnost vychovávat a vést národ. Oni by také chtěli, ale ten český národ si stále dělá, co chce …

Být hrdí na to, co jsme jako národ a stát dokázali, je důkazem zdravého a normálního sebevědomí. Já osobně to vnímám tak, že se není třeba ani ponižovat, ani vyvyšovat. Nemyslím si, že jsme pupek světa, ale určitě nejsme ani černá díra ve středu Evropy.

I dnes před námi stojí stejný úkol – vychovávat a vzdělávat náš český národ. Máme na čem stavět. Stále se sice máme co učit, stále je co zlepšovat. Ale můžeme být hrdí na to, co jsme jako národ dokázali.

ZDROJ: Milan Krajniak

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 517 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...