rioteu
31.1.2019
Kategorie: Společnost

O krizi EU

Sdílejte článek:

NB

Plný sál v Akademikerbund ve Vídni, během přednášky Petra Bystroně o krizi EU…

Brexit: EU se nechce poučit z chyb

Bystroň začal přednášku aktuálním tématem, kterým je Brexit. Zde Bystroň vidí zcela nesprávný postoj EU. Brexit by měl být skutečně důvodem k tomu, aby si EU sama položila otázku, proč Británie odchází. To se však nestalo. Namísto toho se díky Brexitu odkazuje mainstream na “dezinformační kampaň” z Ruska. Podle Bystroně je to nesmysl. Britové v rozhovorech ihned po Brexitu uvedli, že hlavní je pro ně suverenita. Na druhém místě bylo odmítnutí masové imigrace. EU by se mohla snadno s Brity domluvit o volném pohybu lidí. Ale nechtěla. Namísto toho byly legitimní britské požadavky od počátku hanobeny jako tzv. “vybírání třešniček z dortu” a tak zabránily spravedlivému kompromisu.

EU je jako Varšavská smlouva

Takováto EU není žádána. Snaží se vylíčit Brexit jako něco negativního, zabránit tomu a zastrašit všechny ostatní země, aby opustili EU. Zastrašování zbývajících členů EU. Na základě tohoto přístupu Bystroň porovnal současnou EU s Varšavskou smlouvou. Také toto se dělo na konci její existence.

Reformní země mají použít Brexit jako páku k realizaci naléhavě potřebných reforem EU. Ve snaze o reformu EU doporučil Bystroň Višegrádským státům na brněnské konferenci v Brně, aby zřídila “pracovní skupinu Brexit”. Ta by mělo být v kontaktu s britským vyjednávačem o Brexitu a shromáždit “cenné know-how o procesu ukončení členství v EU.” Návrh v té době způsobil v českém tisku šok, tehdejší český ministr zahraničí odmítl záměr založit takovou skupinu. Ministr zahraničí vyjádřil pochybnosti o tom, že se Brexit stane realitou. Vystoupení bude zpožděno, dokud nedojde k druhému hlasování proti Brexitu.

Migrační smlouva OSN zcela selhala, protože chybí hlavní hostitelské země, jako jsou USA

Pakt OSN o migraci naprosto selhal, protože USA se nepřipojili. Největší imigrační země v Americe a také Austrálie a většina střední Evropy odpadla. V důsledku toho chybí důležité hostitelské země. Angela Merkel přijela na výlet do Marrakeše k podpisu smlouvy, jen jako akt vzdoru.

Díky Rakouské vládě za “ne” migračnímu paktu

Bystroň výslovně poděkoval rakouské vládě za to, že se proti tomuto paktu postavila, stejně jako aktivitám občanů, kteří přinesli důkladné informace o smlouvě veřejnosti. To bylo velmi důležité, protože odpor veřejnosti byl rozhodujícím faktorem při odmítnutí paktu. I vláda chtěla sdělit informace o smlouvě co nejvíce veřejnosti. To je také patrné ve “smlouvě z Cách” mezi Merkelovou a Macronem. Její obsah nebyl ani veřejně projednán v Bundestagu. Bystroň v této souvislosti hovořil o “nešťastné francouzsko-německé ose”. Podle jeho názoru, to je nesprávný vývoj EU.

Propaganda EU je absurdní jako v někdejší v NDR

Bystroň srovnal Německo a Francii se socialistickými režimy koncem osmdesátých let. Dokonce i tehdy byly úspěchy socialismu stále chváleny, i když v obchodech nebylo co koupit. Dnešní propaganda tvrdí, že Macron je “zachráncem Evropy”. Ve skutečnosti jsou proti němu každý týden hromadné protesty a jen 20% francouzů podporuje jeho vládu.

Žluté vesty: Upozornění na “Evropskou policii”

Pokud jde o masové protesty ve Francii, Bystroň varoval před pokusy EU vytvořit “evropskou policejní sílu”. Ta by samozřejmě potlačovala protesty snadněji. Bude pak používat policii v zahraničních evropských zemích, aby zabránila fraternizaci policie s vlastní populací. V mnoha evropských zemích se očekávají nepokoje, neboť hrozí hyperinflace eura. Důvěra v peníze prudce klesá. Lidé hledají útočiště v majetku jako jsou zlato a nemovitosti. Na požádání publika Bystroň doporučil koupi zlata.

“Rusko potřebuje Evropu, Evropa potřebuje Rusko”

Nakonec se Bystroň zabýval otázkami Ruska. Rusko je přirozeným spojencem Evropy. To už znala Kateřina Veliká, od níž pochází citát “Rusko potřebuje Evropu, Evropa potřebuje Rusko”. Rusko má 700 let zkušeností s odporem proti násilné islamizaci Evropy. Z tohoto důvodu by Spojené státy a Evropa měly spolupracovat s Ruskem, pokud budou hledat spojence v boji proti islamistickému terorismu.

Členství Německa v NATO je kritizováno v AfD. Chtějí NATO jako čistě obrannou alianci. K zahraničním misím, jako v Afghánistánu, nemá většina členů dostatek porozumění.

Klasifikace jako “zkušební případ” ve skutečnosti není nikde určena

V souvislosti s německým Úřadem na ochranu ústavy Bystroň vyjádřil politování nad propuštěním bývalého prezidenta Hansa Georga Maaßena. Maaßen udělal dobrou práci. Pod jeho vedením bylo zabráněno několika islamistickým útokům. Nakonec byl odstraněn, protože vystoupil proti kancléřce a byl v rozporu s údajným “lovem” v Chemnitz. Jenže to byl zástupný důvod, hlavním důvodem Merkelové, bylo to, že ve skutečnosti musel Maaßen odejít, protože dlouho odmítal nechat sledovat AfD.

Pod novým prezidentem úřadu, byla AfD nyní prohlášena za “zkušební případ”. Tato klasifikace je však absurdní, protože ve skutečnosti neexistuje kategorie “zkušební případ” při ochraně ústavy. Jedná se pouze o veřejné hanobení AfD. Naše zpravodajská služba by měla, jak svým jménem říká, věci řešit tajně. Ale VfS to dělá přesně naopak – veřejně oznamuje, že zvažuje interně, zda bude stranu pozorovat.

Autor: Unzensuriert.at

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 476 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz
25 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.