zemanbabisch
26.2.2018
Kategorie: Doporučujeme, Politika

O komunistech, Babišovi a Zemanovi

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto “Lepší je chudák žijící bezúhonně než falešný obojetník, byť bohatý.” (Přísloví Šalamounova, Třetí sbírka, pořízená muži Chizkijášovými, 28.6)

 

I když komunisté v říjnových volbách dosáhli svého historického propadu, bývalý komunista Miloš Zeman spolu s bývalým komunistou Andrejem Babišem je tahají do popředí české politiky. Má to být jejich dárek k 70. výročí komunistického puče? U prezidenta Zemana mě nic takového nepřekvapuje, neb se spíš chová způsobem, jak dalšího naštvat. Prezidentské období má jisté, můžeme očekávat, že nás bude opětovně překvapovat svým chováním. A premiér v demisi se chopí všeho, aby si splnil svůj životní sen. Aby udělal z naší země firmu, v níž budou platit pravidla, která si nastaví on sám.

Už jsem to psala tolikrát. Vrací se nám naše nepečlivost, po Listopadu 1989 jsme nevyčistili svou zemi od komunistů, jejich přisluhovačů a agentů StB, a pak se nemůžeme divit. Někteří bývalí mocní se dostali na výsluní, zprivatizovali v divoké privatizaci naši vlast a ještě nemají dost. Tito lidé nemají žádné svědomí, a netrpí tak žádnými výčitkami svědomí, když páchají zlo. Když šlapou po demokratických ideálech, když porušují zákon, když lžou a jsou schopni přísahat na zdraví svých dětí, aby vytvořili dojem, že jsou čistí. Komunisté, ani bývalí komunisté, nesmažou to, co se u nás odehrávalo po puči v únoru 1948. Rozkradená země s komunistickou propagandou, nesvobodou, zinscenovanými politickými procesy, vražděním nepohodlných, pracovními tábory.

200601091835_komunisti2Někteří naši lidé končili v gulazích na Sibiři. Ve zprávách ČT 1 jsem viděla hovořit Věru Sosnarovou. Ta byla jednou z obětí totalitní ideologie, když se jako čtrnáctiletá dostala do gulagu na Sibiři. Spolu se svou matkou a mladší sestrou. Matka brzy zemřela, protože ji vojáci vyhodili na noc do mrazu, kde umrzla. Věra Sosnarová strávila se svou sestrou v gulagu téměř dvacet let. Vše je dokonale popsáno v knize Krvavé jahody od J: V. Kupky.

S komunisty jsem nikdy nesouzněla, stačí mi, co jsem za jejich vlády zažila. Když jsem studovala na SŠ a slavilo se výročí Února 1948, ozvalo se mimořádné hlášení ředitele školy. Nařídil profesorům, aby přestali učit a rozdali nám papíry. Celá škola psala test ze znalostí únorových událostí roku 1948. Neumíte si představit, jak se profesoři obávali, jaký měli strach, že jejich studenti nebudou mít patřičné znalosti. Zvlášť náš profesor angličtiny a francouzštiny měl velký strach. Byl Žid, za války si vytrpěl své s nacisty, bohužel se mu neulevilo, když se k moci dostali rudí bolševici. Nesvoboda neskončila, útlak se odvíjel stále víc.

Komunisté nikdy své myšlení nezmění. Platí i o bývalých soudruzích. Komunistická ideologie napáchala hodně zla, zavraždila miliony lidí, kteří s ní nesouhlasili. Naše politická ani veřejná scéna se od nich neočistila a to se nám neustále vrací. Když dnes někdo nadává na politiky, měl by prozkoumat, kteří z nich jsou bývalými členy KSČ, kteří spolupracovali s StB. Tito lidé neměli žádný charakter za vlády soudruhů, nelze o nich očekávat, že by se zlepšili. Morálka jim nikdy neříkala nic a ani říkat nebude…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 88 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,31 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.