KRK7a8fbf_kaci
11.4.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

O kačátku aneb zakážou černé pastelky a příjmení Bílá? Lucko, sorry jako

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

 

Jako bychom neměli bílé a černé krasavice a bílé a černé ošklivky. Ne – černá rovná se dokonalá. A Bílá? Podle mne zpívá skvěle :-). Jenže aby se taky nemusela za chvíli přejmenovat, protože se jí mohou ptát – proč jste si dala pseudonym Bílá, když jste Zaňáková? A proč jste si nedala Černá? Máte něco proti černé? Ano, pod podobnou invizici míříme – pokud tam už nejsme.
 
Za chvíli nám zakážou černé pastelky, černé lodičky, a možná i make up, protože mírně tmavší pleť by mohla někoho urazit.
 
Osobně považuji ty, kteří se tak usilovně zasazují o pomoc černým či hnědým etnikům jen proto, že jsou toto etnikum, za ty největší rasisty. Protože oni tu barvu pleti odlišují. My normální lidé ne.
 
Nás zajímají takové ty běžné banální věci, jako je to, zda ti lidé pracují a vůbec pracovat chtějí, zda se chovají slušně nebo jako hovada, zda jim co říká hygiena a evropská civilizace, zda mají úctu k ženám stejnou jako evropští muži, zda chtějí žít ze svých nebo z našich příjmů, zda přišli na návštěvu nebo nás obsadit navždy…
 
Ano, to nás zajímá. Ne jakou mají barvu pleti, protože to je jen obal. Podstatné je to, co je uvnitř, co ti lidé dělají, jak se chovají, přes které ploty bez pozvání lezou a čím se netají.
 
Před dvěma lety mi zemřel manžel. Neuvěřitelná rána osudu. Proč to zmiňuji v této souvislosti?
 
Vzepřela jsem se tomu osudu aspoň tím, že jsem šla na pohřeb v bílé. Jako kdysi, když jsem řekla jako nevěsta ano. Někdo mne podle toho možná hodnotil a odsoudil. Jako by bylo podstatné, jaké mám sako. Jako by nebylo důležité spíš to, že v tom saku jsem já. Potřebovala jsem obejmout jak v té bílé, tak bych to potřebovala v té černé. Protože to sako je přece jen povrch. Uvnitř jsem byla já.
 
A tak je to i s tou barvou kůže a barvou kačátka. I černé kačátko může být ošklivé. Všechno ostatní je lež a pokrytectví.
 
Ti, kteří dnes vyzdvihují každou jinou barvu než bílou, jednak popírají to, že Evropa byla prostě historicky osídlená bělochy, jednak tím, že takto odlišují, jsou rasisty se vším, co k tomu patří. Jen rasisty naruby. Útočí na bílé, protože jsou bílí, a adorují ty druhé. Kteří si to často ani nezaslouží, a kteří rozhodně nemají automaticky právo na vše, co si usmyslí a nadiktují.

 
Nechci být preferována jen proto, že jsem bílá. Ale stejně tak nechci, aby byl preferován někdo jen proto, že je černý, a jen proto, že je černý, si mohl dovolit vše. 
 
Také nechci, aby byl můj domov okupován nezvanými hosty. A Evropa je nepochybně můj domov. Není přece rasismus to říct. Je ale rasismus říct, že jsme povinni pomáhat jiným jen proto, že mají jinou barvu kůže. Preference bílé rasy nad jinými je rasismus. Preference černé rasy nad jinými je rasismus úplně stejně.
 
Takže pokud stahujeme z obchodů černé kačátko, protože černé kačátko přece nemůže být ošklivé, je to stejně šílené, jako bychom stahovali ošklivé bílé kačátko. Jenže nám bílým ošklivé kačátko nevadí, a ve filmech klidně sneseme postavu bílého gaunera. Protože je to normální.
 
“Právo na ošklivost” mají totiž všechny rasy stejně. A ten, kdo tvrdí opak, to je ten rasista. Protože když je ošklivé bílé kačátko, může být ošklivé i černé.
 
Takže to je ta zcestná rasistická všímavost. My normální, co nejsme rasisté, bychom si toho kačátka v obchodně ani nevšimli. 
 
Snad jen tehdy, kdyby chtělo žít jen z našich daní, a samo pro to nic nedělat. Nebo přijít a vzít si vše, co potřebuje, aniž se zeptá. Ale to už je jiný příběh.
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 656 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů