VIRATOMBORDEL
6.8.2021
Kategorie: Společnost

O imunitě

Sdílejte článek:

VIDLÁK

K dnešnímu dni máme naočkováno 4.930.000 lidí oběma dávkami vakcíny. Jednu dávku dostalo 5,7 milionů lidí, takže zatím se potvrzuje moje prognóza, která říká, že na konci září se u nás najde cca 7 milionů lidí, kteří na očkování půjdou. Stále si tedy mohu dovolit tvrdit, že před volbami dosáhneme vlivem očkování a promořenosti dostatečné imunity k tomu, aby se covid stal běžnou chřipkou, která sice tu a tam někoho zabije, ale nezahltí nemocnice, takže podle mě bude Babiš moci vyhlásit sejmutí okovů v tu pravou předvolební chvíli. Tedy pokud si troufne. 

A teď k dnešnímu tématu a tím je covidová imunita…

Přátelé… prosím vás snažně všechny… Nespojujte si imunitu po prodělané nemoci či po očkování s množstvím protilátek, které je možné zjistit z testů. Tohle dělají jen a pouze tupí čeští novináři, kteří si ani za celý pandemický rok ani vzdáleně nedoplnili vzdělání a dodnes melou páté přes deváté, spojují jablka s hruškami a dělají dalekosáhlé závěry k ničemu. 

Nejhorší totiž na covidu je, že ukázal naprosto fatální neochotu se učit, neochotu se snažit něco pochopit, ale nemusí nám to být líto, protože nevzdělanost byla nahrazena nadměrným sebevědomím, slovíčkařením a rajtováním na doslovnosti významů. Máme na to celé neziskovky a to je také to jediné, co se průměrný český novinář naučil. 

Já už to začínám brát skoro jako synonymum.  Novinář = debil. 

Pokusím se teď o vidlácké vysvětlení a zjednodušení poměrně komplikované medicínské záležitosti. Není to tak přímočaré a jednoduché, jak to budu popisovat, ale to není ani když píšu o zemědělství. Proto existuje pětiletý vysokoškolský obor pro vidláky a proto existuje ještě delší vysokoškolský obor pro doktory. Já to zjednoduším až na dřeň. 

Ty slavné protilátky o kterých melou všichni novináři, které podle spousty studií klesají a na jejich doplnění bude (snad, možná) zapotřebí třetí, čtvrtá, pátá a desátá dávka očkování, tak tyto protilátky se týkají jen jedné části tělesné obrany. Jejich výhodou je to, že se dají zjistit jednoduchým testem, který stojí pár korun a ukazují jednu věc – pokud jich má člověk hodně, budou se po proniknutí viru do organismu na tento virus vázat a tím ho zneškodňovat. . Kromě těchto protilátek máme k dispozici ještě předsunutou obranu na sliznici a navíc máme ještě i systém kterak likvidovat buňky, které už byly infikovány virem a produkují koroňáčka ve velkém.  Koroňáček si tak může sedět na sliznici a dál se nedostat.  

Nikdo zatím žádnou rozumnou vědeckou metodou nezměřil, jestli je možné někoho nakazit prostě jen tím, že má koroňáčka na sliznici. Statistika a různé to dohledávání nakažených ukazuje, že to zřejmě v nějaké míře možné je. I když jste zdraví  a  virus se vám prakticky vůbec nedostal do těla, klidně vám při PCR testu mohou koroňáčka setřít z krku a změřit ho. Jestliže tam ten koroňáček je, zřejmě je možné ho vykašlat a přenést na druhého člověka. Ale nikdo na světě nezměřil, jestli je tento přenos dostatečný pro šíření nákazy. Tečka. 

Dobrá, jsme o krok dál. Koroňáček už proniknul do těla.  Na to jsou ty protilátky. Jenže ty protilátky jsou různého typu a tělo je vyrábí na konkrétní situaci. Navíc nejde vůbec o to, kolik protilátek máte, ale kolik jich tělo dokáže vyrobit v případě, že je začne potřebovat.  Problém je v tom, že tohle se prakticky nedá měřit. Samozřejmě existují způsoby, jak se dobrat nějakého čísla o míře takové imunity, ale všechny způsoby mají společné jedno – jsou příšerně ba nebetyčně drahé. Tak drahé, že se to může dělat na úrovni nějaké nadnárodní korporace a tím si ještě nejsem vůbec jistý. Dělat na toto téma studii, na to potřebujete dlouhodobý státní grant a na konci výzkumu se můžete dobrat k tomu, že jste nic nezjistili. 

Průměrný světový politik je podobně tupý jako novinář. A tak pochopil, že hodně protilátek = dobrý, málo protilátek = špatný. Tato přímočarost je sice jednoduchá, ale nic neříká o tom, jak moc očkování funguje, jak se buňky připraví na setkání s virem a tak vůbec. Ono je totiž dost možné, že protilátky klesají i proto, že je tělo už nepotřebuje a až je potřebovat bude, vyrobí si je. Když už teď ví jak na to. Koneckonců k čemu by v těle byly protilátky, když tam není nemoc proti které jsou určeny? 

Celé tohle píšu proto, abyste si všichni zapamatovali, že protilátky nejsou totéž co imunita a jejich množství nemusí být přímo úměrné tomu, co to s člověkem udělá a kdy. Je to jen jednoduché na měření a tak se z toho dobře dělají velké příběhy.  Každý světový politik teď bombarduje doktory přiblblými dotazy o tom, kdy bude konec, co má dělat, jestli se dá něco předpovědět a tak podobně. Doktoři se chytají za hlavu za takové kecy a tak jim dali jednoduchou hračku – protilátky.  

Jak to s očkováním dopadlo, jak moc funguje a jestli je nutné se přeočkovat, nebo to bude úplně jedno, protože koroňáček se přemutoval a umí očkování zcela obejít, to se ukáže letošní podzim. Až nám kovídek chytne drajv. Až se začne zase šířit masově a všeobecně po tisícovkách denně, pak teprve půjde statisticky určit, jestli dostává do nemocnice i naočkované a v jaké míře, jestli existuje nějaká korelace mezi množstvím protilátek a hospitalizacemi. Pak se také ukáže, jestli se do nemocnic dostávají ve stejné míře očkovaní i neočkovaní, protože od obou skupin tu budeme mít slušně velký vzorek. Stejně tak se ukáže, jestli očkování zabraňuje těžkým průběhům a nebo jestli nám očkovaní důchodci umírají stejně dobře jako ti neočkovaní důchodci. Tohle všechno budeme s Masterem statisticky sledovat a podávat informace. 

A je dost pravděpodobné, že to budeme moci vyhodnotit ještě před volbami. 

Ale v této chvíli všichni, ale úplně všichni tápou. Předpovídají na základě jiných případů a jiných nemocí. Dělají studie, které ukazují dílčí výsledky, ale všechny mají společné to, že se podle nich nedá nic rozhodnout. To jen novinář už dávno ví, co je pravda a politik by to zase moc rád věděl, aby pak mohl machrovat, jak zachránil národ. 

Já osobně jsem stále přesvědčen o tom, že koronavirus u nás v podstatě skončil. Že na podzim zažijeme epidemii pozitivních testů, která nebude následována hospitalizacemi a úmrtími v loňských poměrech 100:10:1 Jsem optimista a tak si myslím, že se z koroňáčku stane další respirační onemocnění které budeme běžně prodělávat a vymýtit ho nepůjde, protože očkování nezabrání ani nákaze ani přenosu. Zabrání ale těžkým stavům a nebude nutné ho už nikdy opakovat, protože se s onemocněním postupně potkají i všechny děti a bez ohledu na hladinu protilátek si jejich těla vytvoří způsob obrany, který pak už budou používat celý život. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 16 033,00 Kč
Vybráno 45.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 679 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 3,22 out of 5)
Loading...
79 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)