VIRROUSKA
25.3.2020
Kategorie: Společnost

O falešných neznámých v pandemické rovnici

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaKdyž chcete analyticky přesně vyřešit rovnici s několika neznámými, musíte si je správně definovat. V naši situaci řešíme šíření nemoci, stav zdravotnické péče a vybavení nemocnic. To jsou faktory měřitelné, spočitatelné. Ale jak jsme si definovali samotnou nemoc? Známe ji dostatečně? Nezkresluje nám její neznalost výpočet celé rovnice?

 

Někdo v minulých dnech obvinil některé zlehčovatele situace okolo virové nákazy z neznalosti matematiky. Jenže to je špatná úvaha. Většina těch, kteří varují před drakonickými opatřeními, jen prostě mají lépe zmapovanou neznámou okolo nemoci samotné. Ostatně o ní se jen málo mluví – většina občanů včetně médií a politiků se chovají jako kdyby vzduchem létal smrtící vir, který kosí nakažené rychleji, než smrtka sekne kosou. Ale je to tak?

V tomto ohledu je stále ve veřejném prostoru málo informací a když se tam nějaké věcné popisy mechanismu nemoci objeví, jsou bagatelizovány a jejich nositelé dehonestováni. Nepřipomíná vám to něco? Úplně stejným mechanismem jsou umlčováni vědci, kteří zpochybňují genderismus v jeho nejzvrácenější podobě. Úplně stejným způsobem jsou umlčování kritici islámu a kritici masivní a neřízené migrace.

Veřejnost zfanatizovala stejná média, která jedou na vlně gender a klimašílenství, na to nezapomínejte. Ve vědeckých oborech, které se týkají zdraví, funguje stejný systém jako v dalších oborech. Granty a korporátní zájmy si dovedou pěkně udělat klid v kurníku. Kdo svobodně uvažuje, má to spočítané. Proč by to mělo v tomto oboru fungovat jinak? Co nezvládne hrozba zastavení kariérního postupu, zvládne tlak veřejnosti. Ta je zase zpracovaná médii, jejichž inzerenti se ponejvíce rekrutují odkud…? Stačí se podívat na televizní a tiskové reklamy – kterých je tam nejvíce?

Existují ale odpovědní vědci, kteří se nenechají zfanatizovanou veřejností umlčet. Zachovali si jistou nezávislost a je jich dost i u nás. Jak smutné je ale pozorovat profesora Jiřího Beneše, jehož odborné znalosti jsou smeteny ze stolu klakou zfanatizovaných laiků…

Co tedy o nemoci víme? Víme, že je to běžná virová infekce, která se projevuje jako chřipka. Celkový počet nemocných na celém světě – a to i dohromady s nemocnými chřipkou – nijak nepřevyšuje počty, které jsou v období chřipky běžné. Nemoc má některá specifika, která se už ale začínají zpřesňovat. Nejzajímavější objev se týká asi toho, že některé léky zhoršují průběh infekce. Nějakým způsobem zmnožují receptory, které pomáhají dostat virus do buňky. Jsou to některé léky na tlak, cukrovku a srdeční činnost. To částečně vysvětluje situaci v Itálii a horší průběh u chronicky nemocných. Informace o tomto objevu vyšla v seriózním vědeckém časopise a je známá delší dobu.

Je až komické sledovat novináře, kteří dělají živé vstupy od vrat nemocnic, kde leží cca stovka nakažených. Ostatní jsou v domácí péči. Celá republika monitoruje stav asi dvacítky nakažených, kteří leží na odděleních intenzivní péče. A všichni společně čekají – a skoro přivolávají – ty tisíce mrtvých, kteří konečně ospravedlní brutální opatření a předběžnou hysterii.

Přitom existují oprávněné názory, že nakažených je mnohem více a viróza se vesele šíří už od konce loňského roku mezi populací. Odpovědní vědci kroutí hlavou a připomínají, že kdyby se virus nezačal hledat a testovat, nikdo by nic mimořádného nezaznamenal. Tvrdá čísla, která v počtu VŠECH respiračních onemocnění (tedy i těch způsobených koronouvirusem) nijak nevylétla celosvětově nahoru, tomu dávají zapravdu.

Pokud bychom chtěli neznámou okolo nemoci vyjasnit, plošně bychom otestovali vzorek populace v počtu 1 – 3 tisíce lidí. Zjistili bychom, kolik lidí doopravdy nemoc prodělalo a mohli bychom nastavit karanténní opatření přesněji. Nebylo by nutné tolik lidí uvrhnout do existenciálních potíží a mohli bychom se chovat efektivněji. Momentálně používáme velké a drahé kanóny, aniž bychom věděli, na koho vlastně střílíme. Definovat cíl mírou hysterie laiků, není zrovna odpovědné.

Nakonec si neodpustím jedno malé povzdechnutí. Strach lidí chápu. Proti tlaku veřejného mínění se těžko bojuje. Většina ale tu hysterii živí bez znalosti věci. Dokonce jakékoliv racionální argumenty odmítají. Mávají okolo sebe fotografiemi z Itálie a subjektivními svědectvími jednotlivých lékařů. Takové zprávy jsou především emotivní a zakrývají kontext. Ten bychom neměli nikdy ztrácet ze zřetele! Nemůžete neznámou v rovnici, jejíž výsledek ovlivní životy lidí, zaplnit fantasmagoriemi, hoaxy a neověřenými informacemi.

Zdroje:

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 599 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,63 out of 5)
Loading...
politicon.cz
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.