kolega
11.12.2016
Kategorie: Společnost

O EET a o tom, co jsme nepochopili. (Dopis Lojzíkovi)

Sdílejte článek:

KAREL JEMELKA

Jo, Lojzíku, EET hejbe společností a dlouho ještě hejbat bude. Jak tak pročítám články a diskuse a mohu si o psaném vytvořit obrázek a třeba i nestatisticky procentuálně vyjádřit. Pokusím se o to:

1. 80% „občanů“ EET Schvaluje. Konečně „náš, váš“ Andrejko zatnul típec podvodníčkům. (Všimni si, že píšu podvodníčkům). Podvodníky a podvodné příjemce dotací EET nepostihne. Ti jsou politicky v pořádku.

2. 10% občanů vidí v EET zásah do soukromí, presumpci viny, StBácké šmírování, útok na konkurenceschopnost, nesmyslné náklady navíc, ve prospěch firem, které dostaly „kšeft ze zákona“. (Kšeftem ze zákona je míněn povinný nákup pokladen, softvaru a připojení. Kšeft, o kterém se může snít akorát kamarádům).

3. 10% občanů lavíruje mezi dvěma výše.

Tak, ale ony tři skupiny, výše uvedené tvoří asi tak 30% populace. 70% ovčanů neví oč jde. Tam je rozhodující koblížek, růžička či pastelkovné. Jsou to Lojzíkové, jako Ty.

Nicméně domnívám se, že problémem je daň samotná.

„Co jest Císařovo dej Císaři, co jest Božího dej Bohu“. Píše se kdesi v Bibli.

„Co je Tvoje je i moje. Ale co je moje, po tom je Ti houby“ Říkali komunisti a funguje to dál.

Desátek církvi a desátek šlechtě bylo dvacetiprocentní zdanění. A dnes?

Problémem není EET, problémem není šmírování. Problémem není osobní svoboda, pracovitost či línost a neschopnost….

Problémem je daň. Daň jako Ikona, Daň jako Svatý Grál. Daň jako něco, přes co nejede vlak. Daň jako cosi zač musíme být ochotni obětovat zase kus svobody. Daň, která nám šmátrá po kapsách pod hrozbou kriminalizace….. Daň v jejímž jménu jsou povolena zvěrstva jako EET, Kontrolní hlášení… Daň ze spotřební daně.

Daň nám dnes nevymýšlí Bůh ani feudál. Daní nás a šmíruje námi volený politik. A 70% „Doughnut People“ neví oč jde, jen dostanou koblihu a vše je v pořádku. Daň je svatá. Z čehopak by politik platil stát, češství, pseudovzdělání našich dětí a vnuků. Pofiderní zdravotnictví. Sociální dávky Cigánům, kteří už ve čtvrté generaci mají ruce na hrací automat, lžíci, cigáro a alkohol.

Neziskofky?

Důůůůůchody? Chceš důchod? Lojzíku?

A ti kápitalisti, co se cpou do daňových rájů? Čech pro ně maká a oni odvádějí v daňovém ráji? Darebáci zlodějští?

Koblížkový Lojzík jako Ty nepochopí, že existuje li „Daňový ráj“ je podmínkou existence „Daňového ráje“ něco co by se mělo nazývat „Daňové peklo“. Nebylo by nám líp v daňovém ráji?

Proč zrovna Daňové peklo? Protože jsme obecně blbí. Blbí, ač podle výzkumů IQ obyvatel jsme spolu s Austrálií na devátém místě v míře inteligence. Óooops? Jen se necháme oblbnout. Věříme ideologiím. Nevěříme sobě. Blbá kobliha.

Věříme v koblihu.

Tak, koblížkový Lojzo, mrkněme se trochu na Tvoje zdanění.

Přímé zdanění se týká Tvého platu. Mrknul ses někdy na výplatní pásku se superhrubou mzdou?

Asi ne. Zajímá Tě až to co je dole.

Dole je Tvých 13.000. Ale ve skutečnosti jsi dostal 20.000,- Nevšimnul jsi si? Nevšimnul jsi si že jsi už 7.000 odvedl?

Nevšimnul. Nevšimnul jsi si, že Tvůj zaměstnavatel je nucen zaměstnávat štáby účetních na to, aby uhlídaly co stát na Tebe a zaměstnavatele vymyslí?

Víš, Lojzíku, pravicové řešení by bylo jediné. Nezaměstnávat štáby nákladných úředníků, ale dát Ti tvůj peníz hezky v celku. Dát Ti Tvých 20.000 hezky v celku a odveď si sám. Jsi svéprávný. Máš občanku.

Abys sám poznal tíhu odvodů a daní? Vzal bys do ruky bejkovec? Asi jo. Protože Tvých 13.000 je fakt málo. Nebo bys Lojzíku sám začal šidit?

Umíš Lojzíku celou směnu klepat kladívkem nýtky. Ale pro stát jsi nesvéprávný. Tvoje odvody musí dělat Tvůj kapitalista. To přece on Tě okrádá.

Odvádí se Lojzíku za Tebe. Proto máš málo. Nedocvaklo? Stát nařizuje Tvému kapitalistovi, aby odvedl za Tebe. Abys neměl starosti? Nee, hochu. Stát Tě považuje za nesvéprávného. Neschopného dát státu co mu ze zákona patří. Jak jinak, když zaslzíš nad koblihou?

Víš, Lojzíku, minimální mzda. Jo, stát Tě chrání, aby Tě kapitalista neokrádal. Jásáš a volíš. Máš marmeládu z koblížku pod nosem. Ale nenapadlo Tě někdy, že stát zvyšuje minimální mzdu proto, že má málo na odvodech? Jo, Lojzíku, z každé stokoruny, o kterou Ti stát zvýší minimální mzdu Ti stát zase sebere 35 korun? Dělá to stát v tržním prostředí pro Tebe, Lojzo, nebo pro sebe?

Hmmm….

Jo, Lojzo, Máš svých 13.000. A potřebuješ z nich žít. Potřebuješ fusekle, boty, paní vložky, oba hajzlpapír, televizor, ledničku. Musíte koupit. Odvedete 21% státu na DPH. Váš nákup životních potřeb Ti Lojzo stát osolí. Jednu pětinu ceny nákupu čehokoli tvoří daň, kterou stát schlamstne z Tvých zdaněných. Čistých. Neprotestuješ? Blbej kapitalismus, že?

Jistě máš Lojzo rodinu. Jíte? Jistě, bez jídla nelze žít. Žiješ díky jídlu. Jídlu, na kterém odvedeš 15% daně. Daně z DPH.

Uvědomil sis, Lojzíku, že stát Ti zdaní i fakt, že máš hlad? Že má hlad Tvoje paní a děti? Že nenajeden nemáš energii pracovat. Živit zdaněnou potravinou rodinu?

Šmankote, sociální stát je natolik sociální, že uplatňuje daň z hladu.

Máš Lojzíku auto? Šunku z Áček? Abys jednou za měsíc ukázal děti tchýni? Nebo dojel včas do práce? Čím auto krmíš?

Lojzíku, kouříš? Zajdeš na pivko?

Lojzíku, jsi zdrojem daně. Zdrojem peněz, se kterými stát hospodaří. Stát nemá jiné peníze než Tvé a podobných koblížků.

Víš, Lojzíku, kdybys hospodařil jako stát, pak sedíš v kriminále, děti máš v děcáku a Tvoje paní šlape.

Ale kobliha Tě přesvědčí. Myslet bolí?

Jsi jako ten topič na Titaniku. Hážeš lístek do urny jak onen topič uhlí do kotle. Jen aby to ujelo o kousek dál. Ujelo na dno.

Lojzo, jsi zdrojem peněz, které stát prošustruje. Politicky levicově.

Mysli Lojzíku. Zdrojem problému jsi Ty. Ty a Tvá volba. A jednoho dne ztratíš účtenku, neodešleš ji na fízlúřad a dostaneš flastr.

Pozdravuj paní, Lojzíku. Hezky hluboko.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 97 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...