refugee-germany-welcome-740x490
29.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

O důležitosti studia přírodních věd a o kulturním obohacení

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

V německém městě Altena došlo v pondělí večer k násilnému, vražednému útoku. Jakýsi šestapadesátiletý muž tam velkým nožem pobodal místního starostu, jistého Andrease Hollsteina. Až po sem smutná, politováníhodná událost, jaké se ale, bohužel, občas stávají.

Celoevropskou záležitost z toho ovšem udělala liberální media. Místní, německá, ale v zápětí a po nich i ostatní, včetně našich národních vlajkových lodí euružurnalistiky. Protože jde o migranty. Jak totiž uvedl Server Spiegel Online , útočník, který byl vzápětí zadržen, byl pod vlivem alkoholu a před útokem hovořil o Hollsteinově liberálním postoji k přijímání migrantů.

Upřímně řečeno, měl o čem hovořit. Starosta zhruba osmnáctitisícového městečka Altena byl proslulý svou vstřícností k přijímání migrantů po celém Německu. Vysloužil si dokonce i pochvalu od kancléřky Angely Merkelové, která udělila letos v květnu městečku cenu National Integration Award. Možná i za to, že starosta v posledních letech nepřijímal jen pasivně a bez odmluvy státem přidělený kontingent afrických migrantů a vzorně se o ně staral, ale že si ještě sám “hujersky” řekl o nášup. A požádal rovnou o 100 kusů navíc.

Aby bylo od začátku jasno. Tyto řádky nejsou o schvalování násilného činu. Ani náznakem. Jsou o prospěšnosti studia přírodních věd. Opravdu. Protože náš nešťastný, pobodaný starosta zjevně jaksi podcenil a zanedbal. Vystudoval vysokou školu, to ano. Ale vědy společenské. Stal se doktorem práv (zde).  Fyziku, k tomu zjevně nepotřeboval. A tak šťastně zapomněl i na lekci ze základní školy.  Na fyzikální zákon akce a reakce.

Jinak by si už dávno uvědomil, že akce vyvolává reakci. Vždy. Nejen ve fyzikální teorii, ale i v politické praxi. A že nelze lidem cpát násilím, vrchem spodem něco, co fakt a zjevně nechtějí. Alespoň ne tak dlouho, hluše a vytrvale, jako v Německu.

Ale víte, co je ale na téhle lokální, kriminální cause nejzajímavější? To, že všechna evropská media mají od počátku věci jasno. Šlo o politický čin. Hnusný, podlý a hlavně rasisticko-xenofobní. Na tom se shodnou všichni, od Lisabonu po Vídeň. Pachatel přece křičel něco o migrantech a pak bodal a bodal… Což je ovšem nesmírně zajímavý posun, ve srovnání s jinými, po Evropě hojně teď rozšířenými případy, kdy pachatel taky křičí, cosi o Alláhovi, a bodá a bodá. A jeho motiv přesto zůstává pro novináře záhadou. Obvykle píšou, že tenhle čin nemá nic společného s ničím a že policie pátrá po motivaci útočníka.

Ale zpět k Alteně a jejímu pobodanému starostovi. Při pohledu na technologii a způsob provedení tohoto surového činu se člověku, tak nějak mimoděk, vkrádá na mysl otázka, jestli už to není ono kýžené kulturní obohacení. To, o němž tak rádi básní vrcholoví politici EU a různí levicoví pošuci ze stran Zelených napříč kontinentem. Vzájemné oplodňování a inspirace. Mezikulturní dialog. Když se tak hezky  přelévají myšlenky, postupy, nástroje, metody a vzorce chování, mezi námi tuzemci a inženýry z Afriky.

Vždyť pobodat někoho na ulici z politického přesvědčení bylo v Evropě ještě nedávno nepředstavitelné. Kdežto teď….  Taky cítíte to úžasné obohacení nové doby?

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.