XT242bqtQd65SzUtoGnN-A-Robert-Fico-a-Bohuslav-Sobotka
16.2.2016
Kategorie: Politika

O co vlastně šlo na Summitu V4? Jako obvykle o nic!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAVID VLK 16|02|2016

To zase bylo dělání svalů a cenění zubů směrem k Německu. To zase bylo odvážných keců do kamer. Člověk když sledoval naše média, měl pocit, že té Evropské Unii šéfuje Sobotka s Ficem.

K čemu vlastně ta Visegrádská čtverka je? Mám pocit, že slouží pouze k tomu, aby se čtyři nýmandi vždy poplácali vzájemně po zádech a utvrzovali se , že nejsou tak bezvýznamní a postradatelní. A pak se vždycky rozejdou a nic. Buď to vyšumí to ztracena a když už to vypadá, že mají na něco stejný názor, tak z toho většinou pak jeden, když jde do tuhého, couvne. Ale jak říkal klasik “Byli vidět.”

Stejně tak tentokrát v Praze. Sobotka to prezentoval, že má plán jak zachránit EU před uprchlíky a Angelou Merkelovou utrženou z řetězu. Chtěl stavět plot. Ochránit Balkán, zachovat Evropanům jejich blahobyt. Bohužel zapomněl na jednu věc, zeptat se států na jejichž území chtěl stavět, jestli s tím souhlasí.

A pak zřejmě stačil jeden telefonát z Německa do Bulharska a bylo po plánu. Bulhaři totiž zjevně žádný plot stavět nebudou. K čemu tedy ten Summit byl? No k ničemu, jako vždycky, jen Fico se trošku předvolebně popředváděl, polská premiérka ustoupila jako vždycky, protože se Poláci vždycky nakonec přidají k Německu než ke svým sousedním trpaslíkům a Sobotka? Pořád stejný úředník bez charismatu a tahu na branku. Jak jenom se tenhle člověk mohl stát premiérem to nepochopím!

Jinak EU spí pořád naivním růžovým snem jako šípková Růženka. Srandovní je, že v ní vlastně nikdo ani neví, kolik těch imigrantů loni přišlo. Frontex uvádí 1,83 milionu, Eurostat 1,23 milionu a ION 1,08 milionu. Jisté však je jen jedno, letos to smrdí velkým průšvihem a bude jich asi ještě víc. Mám takový pocit, že piknik zadarmo si hodlá letos udělat v Evropě půlka severní Afriky.

ZDROJ: David Vlk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 5 611,11 Kč
Vybráno 16.03%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
62 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.