XT242bqtQd65SzUtoGnN-A-Robert-Fico-a-Bohuslav-Sobotka
16.2.2016
Kategorie: Politika

O co vlastně šlo na Summitu V4? Jako obvykle o nic!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DAVID VLK 16|02|2016

To zase bylo dělání svalů a cenění zubů směrem k Německu. To zase bylo odvážných keců do kamer. Člověk když sledoval naše média, měl pocit, že té Evropské Unii šéfuje Sobotka s Ficem.

K čemu vlastně ta Visegrádská čtverka je? Mám pocit, že slouží pouze k tomu, aby se čtyři nýmandi vždy poplácali vzájemně po zádech a utvrzovali se , že nejsou tak bezvýznamní a postradatelní. A pak se vždycky rozejdou a nic. Buď to vyšumí to ztracena a když už to vypadá, že mají na něco stejný názor, tak z toho většinou pak jeden, když jde do tuhého, couvne. Ale jak říkal klasik “Byli vidět.”

Stejně tak tentokrát v Praze. Sobotka to prezentoval, že má plán jak zachránit EU před uprchlíky a Angelou Merkelovou utrženou z řetězu. Chtěl stavět plot. Ochránit Balkán, zachovat Evropanům jejich blahobyt. Bohužel zapomněl na jednu věc, zeptat se států na jejichž území chtěl stavět, jestli s tím souhlasí.

A pak zřejmě stačil jeden telefonát z Německa do Bulharska a bylo po plánu. Bulhaři totiž zjevně žádný plot stavět nebudou. K čemu tedy ten Summit byl? No k ničemu, jako vždycky, jen Fico se trošku předvolebně popředváděl, polská premiérka ustoupila jako vždycky, protože se Poláci vždycky nakonec přidají k Německu než ke svým sousedním trpaslíkům a Sobotka? Pořád stejný úředník bez charismatu a tahu na branku. Jak jenom se tenhle člověk mohl stát premiérem to nepochopím!

Jinak EU spí pořád naivním růžovým snem jako šípková Růženka. Srandovní je, že v ní vlastně nikdo ani neví, kolik těch imigrantů loni přišlo. Frontex uvádí 1,83 milionu, Eurostat 1,23 milionu a ION 1,08 milionu. Jisté však je jen jedno, letos to smrdí velkým průšvihem a bude jich asi ještě víc. Mám takový pocit, že piknik zadarmo si hodlá letos udělat v Evropě půlka severní Afriky.

ZDROJ: David Vlk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
62 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.