64764928_1096134160595387_6696059030432907264_n
24.6.2019
Kategorie: Politika

O co šlo na Letné?

Loading...
Sdílejte článek:
MARTIN BEČÁN

O co šlo na Letné? Co brání lidé jako Klaus, Zeman nebo spisovatel Vondruška? Oni nebrání socialisticko – levicovou vládu, ale brání demokracii a respektování výsledků demokratických voleb.

Každý zná hru Monopoly. původně vznikla v roce 1904 jako pomůcka pro vysvětlení pozemkové daně Loyda George. Existovalo více druhů pravidel, ale dnes se hraje tak, že házíte kostkou a na políčkách kam stoupnete můžete koupit firmu a nebo pokud někomu patří, tak musíte majiteli zaplatit “za služby”.

Představte si, že na hrací plán doplníte políčko Ministerstvo financí a po každém kole budou muset hráči zaplatit daně, které ten kdo vlastní Ministerstvo financí začne rozdávat svým firmám “dotace”. To je perfektní příklad toho jak to reálně funguje. Ten kdo vlastní Ministerstvo financí tu hru vyhraje.Dnes ho drží hráč “B” – Babiš. Ale vy demonstrujete na Letné za to, aby to dostal hráč “C”, “D” atd. Ale pokud ho bude držet jiný hráč, tak se pravidla hry nezmění. Pořád bude Ministerstvo financí přidělovat dotace, jen to bude firmám jiného hráče. Dokonce ani nezáleží na tom kolik firem ten hráč vlastní.

Pár příkladů. Za Topolánka si Řebíček poslal do Viamontu 18 miliard, Sobotka zase kšeftoval s Bakalou, který zpětně posílal sponzorské dary ČSSD, TOP09 a dalším, Kalousek posílal kšefty Hávovi do Omnipolu, odpouštěl vrácení dotací Schwanzenbergovi atd. Vždy to bylo tak, že ty dotace posílá ten hráč svým firmám přímo nebo to nějak čerpá pomocí zakázek přes třetí spřátelené osoby.

Změna hráče, který bude vlastnit Ministerstvo financí na hře nic nezmění!!! To je výsledek celého schématu. Jedinou smysluplnou změnou je zrušení dotací. Pro větší reálnost té hry Monopoly by to samozřejmě ještě chtělo přidat další subjekty jako je Evropská unie atd, které také dostávají paušální platby od všech hráčů a pak přidělují dotace těm poslušným prounijním kamarádům. Přidělení dotací je eufemismus pro systém rozdávání úplatků, kterým si zavazují k poslušnosti. Ale pro jednoduchost si vystačíme s tím políčkem Ministerstvo financí. To co se tu hraje bude vždy pěkně cinknutá hra. Dokonce je zcela přirozené, že se ostatní hráči snaží dostat právě to Ministerstvo financí (ke korytu). A o tom jsou ty demonstrace a motivace lidí, kteří stojí v pozadí. A herci a divadla, kteří žijí z dotací tomu jen dělají PR, protože to jsou osoby závislé na tomto dotačním systému a chtějí na tom zůstat.

Lidé jdou poctivě demonstrovat proti tomu, co se jim ve společnosti nelíbí, ale neuvědomují si, že tím zlem není hráč “B” – Babiš, toho jim ukázali prstem ostatní prounijní hráči u stolu, ale to zlo je skryté a plíživé ve formě úplatků za poslušnost přejmenovaných na dotace.

Důležitou hodnotou, kterou je potřeba bránit a ctít, i když se nám to nelíbí, je výsledek voleb. A to brání Klaus, Zeman, Vondruška a další.

Autor: Martin Bečán, fb 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 809 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.