volby20172
20.10.2017
Kategorie: Doporučujeme, Politika, Volby 2017

O co jde v nadcházejících volbách?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LEO ŠVANČARA

Jde zase o zápas “Sparta – Slavie”, v níž volební klání připomíná zápas mezi jednotlivými “náboženstvími”? A nebo jde o to, jak se nám, konkrétním lidem a s námi našim rodinám a přátelům, bude v příštích čtyřech létech v naší zemi žít?

Jestliže nám tedy jde jen o nějaký napínavý souboj “Losna v. Mažňák”, nemusíme už dále číst žádných komentářů a ztrácet čas, který můžeme lépe využít malováním klubových barev na své profily… 

Jestliže ovšem jde o NÁS, o mne samotného, pak se musíme oprostit od “fandění”, od sympatií či nesympatií, od věcí nepodstatných – a začít uvažovat tak, jak uvažuje například člověk uvíznuvší těsně nad propastí. Tomu je také jedno, zda mu záchranné lano či žebřík poskytne nějaký “sympaťák” nebo naopak “darebák”!

Takže: Iluse, že zvolíme dokonalou sympatickou vládu, která udělá vše, co mají jednotlivé “naše” strany v programech, je skutečně ILUSÍ!

Podíváme-li se totiž na strany, které se do sněmovny patrně dostanou (a v jakých poměrech), musí být každému jasné, že dosavadní marasmus bude tím či oním způsobem pokračovat i nadále. To není škarohlídství – to je jen velmi, velmi pravděpodobný fakt. Nevidíme tu nikde Churchilla, de Gaula či Orbána – vidíme jen vůkol nejrůznější třesoucí se Beneše, spíše však ještě jen pouze Dubčeky či rovnou všeho schopné Biľaky!

Tudíž v těch volbách nám, jako obyvatelům této země, jde tedy o co? Nu, o to, aby kombinace Biľaků a Dubčeků pokud možno vládla co nejobtížněji – a současně dej Bůh ne moc dlouho.

Takže jde o to, aby v parlamentu byla skupina poslanců – a pokud možno co největší – která zkomplikuje stávajícím subjektům co to půjde sestavení takové vlády, která bude pokračovat v dosavadní cestě k tyranii. K tyranii na úrovni byrokratické diktatury, která už tu panuje již hrozným způsobem a současně k tyranii, v níž budeme zaplaveni zločinci, kteří si sem budou jezdit z Německa “na lov” našeho klidu v našich ulicích, zatímco nás samotné bude náš stát sekýrovat za krabičku od jogurtu v kamnech či za prodej mrkve na chodníku bez EET.

O toto nyní jde! Ne o to, kdo mi je či není sympatický; koho mám či nemám emocionálně “rád”.

Je to pragmatická a jasná úvaha, která vede k přání, aby po těchto volbách pokud možno vládu nikdo z “tradičních” profláknutých stran sestavit jen tak lehce nemohl.

Čím hůře se bude příští vládě po příští sobotě vládnout (tedy, pokud se budou muset opírat o většinu jen jednoho koupeného hlasu – či o tichou vratkou dohodu s některou vydírající oposiční stranou) – tím pro nás pro všechny lépe. A tím méně zla do dalších, a věřme, že co nejbližších, voleb takový kabinet napáchá!

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.