cenzor
20.6.2021
Kategorie: Společnost

O cenzurním šílenství

Sdílejte článek:

PETR BAJNAR

Před pár dny byly na facebooku smazány příspěvky nevládní organizace Aliance pro rodinu s odůvodněním, že porušují zásady komunity.

Troufly si totiž tvrdit, že dítě pro zdravý vývoj potřebuje mámu i tátu. Organizace následně na facebooku jako reakci na smazání zveřejnila smuteční parte.

V minulém staletí jsme tu měli dvě totality: nacistickou a komunistickou. To co měli obě diktatury společné byla cenzura.

Demokratická společnost, která sebe vnímá jako protipól té totalitní vychází z několika pilířů. Tím základním je právo na názor a svoboda slova.

Dnes je lidem tato svoboda stále více upírána. Je paradoxem doby, že omezování lidské svobody je dnes nejvíce prosazováno těmi, kteří by měli mít propagaci svobody názorů v popisu práce: liberálními demokraty. Všechny ty co jejich názory nesdílejí, zpravidla označí za extrémisty, xenofoby, rasisty či dezinformátory.

Zatímco v minulosti stála za cenzurou konkrétní státní moc, dnes je tomu jinak. Nejvíce se na šíření cenzury podílí nejrůznější neziskovky a vlivné skupiny, soukromé sociální sítě a akademické prostředí. V některých případech nabývá cenzura a autocenzura v západním světě až bizardních podob. Jedna severokorejská uprchlice se dokonce nedávno veřejně vyjádřila, že ani Severní Korea není tak šílená, ve srovnání s poměry na amerických univerzitách.

Vraťme se však z amerických univerzit k smazání příspěvku propagující rodinu, ve které dítě bude mít tátu a mámu. Dobře ilustruje o co těm zákulisním hráčům světového dění (globálním elitám), kteří za touto vlnou cenzury ve skutečnosti stojí, opravdu jde. Jako v každém totalitním systému se jedná o “stvoření nového člověka”, který se více bude podobat poslušnému automatu než samostatně uvažující svobodné lidské bytosti. Aby tento projekt mohl být úspěšný, musí být člověk vykořeněn z tradičních duchovních, rodinných a národních tradic a pout.

Vše zlé je k něčemu dobré. Vlna cenzury je známkou toho, že globální elity jsou pořádně nervózní. Cítí, že doba po kterou ještě budou mít na Zemi vliv se blíží ke svému konci. A tak fráze o svobodě a demokracii byly z velké části odhozeny a přichází éra otevřené cenzury, represe a veřejné dehonestace těch, kteří se nechtějí novým trendům dobrovolně podřídit. Například lidí, kteří se nejsou ochotni dobrovolně naočkovat experimentální vakcinou proti covidu 19. To je sice v mnoha ohledech nepříjemné, nicméně se tím sám systém v očích alespoň trošku kriticky smýšlejících lidí rychle demaskuje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 380 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)