samet2
19.11.2020
Kategorie: Historie

O čem se 17. listopadu nemluvilo

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

 
Zmatená politická třídaNa prvním místě se musíme ptát politiků, proč přestali vládnout a vydali národ na pospas skupině ctižádostivých zástupců vědecké disciplíny, jejímž cílem je boj proti virům bez ohledu na náklady ve všech ostatních společenských oblastech.

Proč vláda od začátku epidemie řešila jenom jednu otázku. Kolika úmrtím zabrání lockdown? Vypnout ekonomický a společenský život je vpravdě pohodlné. Ale proč se politici neptali, kolik lidí zemře právě kvůli lockdownu, kolik lidí se nenávratně psychicky zhroutí, kolik jich ztratí existenci, práci a upadne do bídy, o kolik zhloupne mladá generace, jakou cenu mají a jak trvalé jsou ztráty občanských svobod?

Jakou alternativní strategii vlastně nabídla opozice. Šťourat umí dobře, ale zřejmě ne vymýšlet. Když ale nedokázali nabídnout lepší ucelenou koncepci než vláda, proč bychom ji měli volit? Lockdown pod vládou Pirátů, v koalici třeba s Top09 bych nepřál ani svému největšímu nepříteli.

Jakou vinu nesou předchozí vlády? Místo, aby se postaraly o zdravotní systém, který chrání občany, tak dopustily vznik takového, který musí být ochraňován před pacienty. Poděkujme za to těm, kteří ani teď nepochopili, že některé oblasti nesmíme ponechat drtivému stisku “neviditelné ruky trhu”.

Lockdown je symbolická politika

Korona řádí již od jara. Proč vláda během těch dlouhých měsíců nepověřila několik multidisciplinárních poradenských teamů, aby mezi sebou soupeřili o nejlepší, rychlá a měřitelně účinná řešení pro různé skupiny obyvatelstva? A když to ne, tak proč alespoň okamžitě nezrušila daně na potraviny, které posilují imunitu a proč zvláště ohroženým již dávno nerozdává např. vitamin D. Jak je možné, že politiky na podzim napadne zase jen to samé co na jaře? Zase vypnout ekonomiku a společnost a znovu s nedozírnými škodami.

A tak o státním svátku postávali hrdí dědicové listopadu před výdejními okénky, aby si s pivem do kelímku vyzvedli zbytek normálního života. Ale jen do policejní hodiny, protože pak řádí virus zvláště ničivě. Proč si všichni politici proboha nenechají objektivně vysvětlit statistiky úmrtnosti? Kdyby je totiž srovnali s minulými lety, jak u nás tak i v zahraničí, vyšlo by jim, že se apokalypsa nekoná. Nedávno kdosi duchaplný při pohledu na údaje o příčinách a množství úmrtí suše a pravdivě poznamenal: “Letos v Evropě chřipka zemřela na koronu”.

Mediální horor

Téměř všechna média informují o koroně jako bulvár, který tradičně prodává strach. Avšak alespoň ta veřejnoprávní si neplatíme za to, aby nás zásobovala barvitým líčením konce světa a dávala prostor obskurním vědátorům, kteří lidem hrozí desetitisíci mrtvými. Od veřejnoprávních vysílačů očekáváme věcné informace, a hlavně opravdu odlišné názory domácích i zahraničních expertů. Závěry si už lidé udělají sami.

Proč nepomohli oslavovaní investigativní žurnalisté? Co takhle zjistit, kolik zárodků kolika nemocí má v sobě dva dny nošená rouška. A co vyzkoumat, jak spolehlivé jsou testy podle metody, o které její vynálezce Kary B. Mullis řekl, že se pro diagnostiku vůbec nehodí. Chci od médií příliš mnoho? Tak by se aspoň mohla naučit, že pozitivní test neznamená automaticky nákazu, neřku-li vážné onemocnění.

Hygienická diktatura

Ale hlavně se musíme zneklidněně ptát sami sebe, jestli se nás po třech desetiletích svobody nezmocnila touha po vládě silné ruky. Proč si necháme líbit, že shora přicházejí protichůdné nesmysly a že se s námi jedná jako s nesvéprávnými imbecily, kteří se potácí životem a vyhledávají riziko a smrt? Opravdu se nedokážeme rozumně chovat a musíme dostávat zákazy a příkazy? Kdo odpoví ano, myslí jako diktátoři, kterých jsme se v roce 1989 zbavili anebo jako ti, kteří se s tehdejší vrchností spolčili a mají to v plánu i teď.

Dnešní vrchnost si to opravdu usnadňuje. Nechává “zapnuté” jen ty části společnosti, které vypnout nelze. Ale jako první škrtá radost ze života. Přesně podle toho odborového aparátčíka, který chce nechat zkrachovat hospody. To, že lidé potřebují posezení s přáteli, kulturu, shopping a fotbal je podle něj nedůležité a neslučitelné se zdravým životem.

A závěrem se zeptám já vás. Copak nevidíte, že jsme na nejlepší cestě k hygienické totalitě? Samozřejmě, že i v ní budou lidé umírat, ale jejich život předtím nebude za moc stát. Budou žít v pracovním táboře se střídavě ostrým režimem; v zimě hůř, v létě trochu volněji. Ale vždycky bude platit: neponocovat, nelítat po městě, najíst se doma, jít spát a ráno odpočatí do práce. Po šichtě zase alou domů, ve zprávách denní porce strachu, pár slabomyslných soap-operas a na kuťě. Za práci budou elektronické peníze, ale nakupovat se bude smět jenom za dobré chování. Korona přišla z Číny a s ní i model, jak žít. Jediná spravedlnost hygienické diktatury bude spočívat v tom, že se bude vozit po všech stejně; po kavárně, okamurovcích, antifě, chvilkařích a co mě nejvíc štve po mlčící většině.

Co dělat?

Co kdybychom připustili, že korona je tu s námi skoro rok a jistě neodejde. Nebylo by načase abychom přestali panikařit?

Také já jsem si zažil svou chvíli strachu. Jsme však dospělí a víme přece, že k životu neoddělitelně patři riziko smrti. Ale lidstvo přesto existuje a roste, protože si umí s riziky poradit. Také každý z vás má v genech schopnost odhadnout a respektovat nebezpečí. Potřebujeme jen to, aby s námi úřady a média jednaly jako s rovný s rovným, aby nás věcně informovaly a plnily svoje úlohy.

Ti z vás, kteří dnešní situaci chtějí promýšlet do hloubky, by si měli uvědomit tohle: Když naše civilizace nahradila boha vědou a racionalitou, tak nemá nárok hledat věčný život ani v digitálním světě. I tam jsou a budou rány osudu. A nádavkem se náš technoráj s chipy pod kůží, roboty a všudypřítomnou IT může cobydup zvrtnout v peklo na zemi. Jedna z cest do pekel vede právě přes lživý slib totálního zdraví pomocí “všemocné” vědy.

Pokus tenhle blud uskutečnit nám vezme všechno, co dělá z každého života jedinečný příběh. Ve jménu nedosažitelného bezpečí nás připraví o svobodnou vůli, o možnost říci ne, o šanci k bláznovství, o právo hledat vlastní cestu a uspět nebo selhat na ní.

V roce 1989 jsme poslali k čertu diktátory, kteří chtěli poručit „větru a dešti“. Nová spasitelská generace slibuje zdraví pod vědeckým dohledem a přinese nám otroctví pod technodiktaturou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 711 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,32 out of 5)
Loading...
politicon.cz
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.