okbytbily
31.3.2019
Kategorie: Společnost

O bělošském nacionalismu a separatismu

Sdílejte článek:

DAVID FORBELSKÝ

Sociální síť Facebook zablokuje veškerý obsah, který uznává, podporuje nebo reprezentuje bělošský nacionalismus a separatismus. Zákaz se bude týkat také sociální sítě Instagram. Platit bude od příštího týdne.

Gigant sociálních sítí Facebook se také zavázal ke zlepšení schopnosti identifikovat a blokovat obsah teroristických skupin. Uživatelé, kteří budou vyhledávat urážlivé či nenávistné výrazy, budou podle informací serveru BBC automaticky přesměrováni na charitu bojující s pravicovým extremismem.Facebook doposud povoloval zveřejňování některých příspěvků s bělošským nacionalismem, které nebyly považovány za rasistické. A to včetně možnosti, kdy uživatelé volali po vytvoření státu pouze bělošské etnicity.Společnost uvedla, že ideologii bílého nacionalismu považovala za stejně důležitou, jako je například „americká hrdost nebo baskický separatismus, které jsou součástí lidské identity“.

V nové zprávě ale Facebook změnil svůj postoj a po třech měsících konzultací s občany i akademiky rozhodl, že bílý nacionalismus nelze smysluplně oddělit od organizovaných skupin šířících nenávist.

Sociální síť je v posledních týdnech pod tlakem kvůli údajně nebezpečnému obsahu. Stalo se tak poté, co byl teroristický útok na dvě mešity na Novém Zélandu živě vysílán právě na Facebooku.

Nové nařízení tak uvítala novozélandská premiérka Jacinda Ardernová. Ta dříve uvedla, že sociální sítě jsou „vydavatelem, nikoli pošťákem“, a požadovala, aby síť převzala odpovědnost za sdílený materiál.

„Facebook podnikl kroky k tomu, aby rozšířil svá pravidla pro nenávistné projevy a zakázal propagaci a podporu bílého nacionalismu a bílého separatismu. Pravděpodobně tyto kategorie měly vždy spadat do jejich směrnic nenávistných projevů, ale přesto je pozitivní, že k objasnění došlo nyní v důsledku útoku tady v Christchurch,“ řekla premiérka na tiskové konferenci.

Video útoku ve městě Christchurch, při kterém zemřelo 50 lidí, viděly před jeho smazáním asi 4 tisíce lidí. Facebook pak během 24 hodin zablokoval přes milion kopií a dalších 300 tisíc sdílených kopií smazal.


Facebook nově radikálně omezí bělošské nacionalistické a separatistické posty, což je patrně jeho nejagresivnější akce proti extremistickému obsahu.

Zástupci Facebooku oznámili, že tato politika bude zavedena od příštího týdne a bude mít vliv na téměř 2 miliardy uživatelů na Facebooku a také Instagramu.

„Některé zprávy jsou hluboce spojeny s organizovanými skupinami nenávisti a nemají v rámci našich služeb místo,“ napsal Facebook na svém blogu. Nadále nebude povolovat příspěvky, které obsahují prohlášení typu „Jsem hrdý bílý nacionalista“ a „Přistěhovalectví tuto zemi rozděluje; bílý separatismus je jedinou odpovědí, která je správná.“

Pokud uživatel zveřejní nenávistný obsah, podobná prohlášení nebo témata, Facebook jej nyní nasměruje na neziskovou organizaci, která pomáhá lidem opustit nenávistné skupiny. Nezisková organizace „Život po nenávisti“ byla vytvořena aktivisty a slouží jako „exit“ program, který pomáhá lidem „opustit násilnou pravici“.

Před středečním rozhodnutím Facebook bránil uživatelům sdílet zprávy, které podporovaly nadřazenost bílé rasy. Obhájci občanských práv protestovali, když argumentovali, že bílá nadřazenost se nedá rozeznat od bílého nacionalismu a bílého separatismu. Facebook se nyní pokouší zakázat všechny příspěvky propagující tyto tři ideologie.

„Během posledních tří měsíců jsme hovořili s příslušníky občanské společnosti a akademiky, kteří jsou odborníky v oblasti rasových vztahů po celém světě. Rozhovory potvrdily, že bílý nacionalismus a separatismus nelze smysluplně oddělit od bílé nadvlády a organizovaných skupin nenávisti,“ napsala firma na blogu. Budeme-li takto pokračovat, zatímco lidé budou stále schopni prokázat hrdost na své etnické dědictví, nebudeme tolerovat chválu nebo podporu bílého nacionalismu a separatismu.

Implicitní a kódovaný bílý nacionalismus a bílý separatismus ale nebude okamžitě odstraněn, protože je těžší ho odhalit a odstranit. Facebook se také bude spoléhat na strojové učení a umělou inteligenci, aby odstranil bělošský nacionalistický, separatistický a prenacistický obsah. Firma bude používat taktiku jako content-matching k odstranění obrázků, které byly dříve označeny jako nenávistný materiál.

Facebook se přesunul k zákazu bělošských nacionalistických a separatistických míst poté, co na tomto tématu pracovalo asi tři desítky zaměstnanců Facebooku, včetně příspěvku COO Sheryl Sandbergové. Několik skupin obhájců občanských práv chválilo rozhodnutí Facebooku, včetně organizace rasové spravedlnosti Color of Change.


Takže z uvedeného vyvozuji, že narodit se jako bílý je stigmatem. Protože barevné nacionalismy a barevné separatismy zjevně Facebooku nevadí. Jestli toto není projevem esenciálního rasismu, pak už nic jiného. A to ani nemluvím o použití oblíbené nenávistné nálepky „pravicový extremismus“ pro cokoli, co vybočuje z dogmatu multikulturalismu a dalších pojašených směrů současného globalistického progresivismu. (Jo a samozřejmě, s Christchurchem to nijak nesouvisí; to je jen záminka. Kromě toho si povšimněte, že to dosti podezřelé video údajně viděly jen 4 tisíce lidí, ale Facebook odstranil 1,3 milionu kopií a sdílení. To už si nemohou vymyslet uvěřitelnější lež???)  PeTaX


Znáte takové to rčení o poslední kapce?

Tak ta právě dokápla. Facebook je soukromá firma, tak si může prosazovat, co chce. Já jsem stále ještě svobodný člověk, pokud se člověk, kterému někdo sebere pod hrozbou násilí okolo 70 % toho, co si vydělá, nazvat svobodným dá.

Škoda, že se ti, kteří tento zákaz prosadili, i ti kteří ho nadšeně podporují, alespoň na moment nepodívali do nějaké učebnice dějepisu.

Pak by věděli, že myšlenku zákazem neutlumíte.

Jak se tito pitomci dívají třeba na zákony rakouska-uherska o separatismu? Byl Rašín odsouzeníhodný člověk? A jak myšlence samostatného státu změnilo to, že byl dokonce odsouzen k trestu smrti?

Spousta lidí, kteří teď slaví tento zákaz si 28. 10. připíchne trikolóru, změní si profilovku a slaví vítězství separatistů, jiným to ale chtějí zakázat. Spíš by ale měli jít flusnout Masarykovi na hrob, to by více odpovídalo tomu, co schvalují. Možná mají pocit, že našim vztahům se Slováky by pomohlo, kdybychom v 90. letech některé z nich za separatistické myšlenky zavřeli.

Nehodlám lkát o cenzuře, je to věc jen a jen facebooku jak hluboko je ochoten vládám zalézt do rekta výměnou za neplacení daní. Nehodlám ani demonstrativně rušit účet, jelikož zde mám mnoho kamarádů a přínosných lidí, se kterými chci být v kontaktu alespoň přes zprávy.

Nebudu již ale publikovat nic na zeď, ani reagovat na komentáře.

Pokud někoho z vás moje výlevy bavily, rozčilovaly nebo jinak zajímaly, budu je místo sem, psát na svůj web forby.cz.

Je mi trochu líto lidí, kteří mají pocit, že by si jejich národ zasloužil mít vlastní stát. Ať už jde o Tibet, Katalánsko, severní Itálii, Skotsko, Basky, Kurdy. Těm všem facebook plivnul do tváře a udělal z nich vyvrhely.

A vy, kteří s tím souhlasíte, jen tleskáte cenzuře a omezování svobody slova. I vy se podívejte do historie. Po krátkém zadostiučinění jak jste to těm separatistickejm šmejdům nandali, dojde řada i na vás.

Líto mi vás ale nebude, naopak, rád vám to škodolibě připomenu, až se k moci dostane někdo, koho budu urážet zase vaše názory. Budu ale stejně vehementně hájit to, abyste je mohli říkat. Myšlenka svobody slova je mi nade vše a budu ji hájit i pro pitomce, jak pro ty, kteří ji mají omezenou nyní, tak později pro vás.

Teď poruším pravidlo facebooku a loučím se s vámi:

Neo-eisimeileachd na h-Alba!!!!

Alba gu brath!!!

Autor: David Forby Forbelský, FB

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 592 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.