babisnebe
28.2.2018
Kategorie: Politika

O Babišovi a demokratech

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Tak už se prý začínají lidé bouřit proti Babišovi. A požadují jeho odchod z funkce. Estébákův konec se blíží… Všechny hlavní deníky o tom píšou.

 

Skoro se zdá, jakoby po zpackaných parlamentních i presidentských volbách národ konečně procital. Jakoby si mnul oči a začínal se kajícně  bít v prsa, po ničem jiném netoužíce víc, než po pokorném návratu zpět, pod křídla osvědčených, tradičních probruselských partají.

Proč si to naši pokrokoví novináři myslí? Kde je zdroj jejich optimismu? No přece – je tu ta nová petice! Určitě už jste o ní slyšeli. Jde o kampaň “Milion chvilek pro demokracii”. Skupina aktivistů, která ji spustila vyhlašuje: “Premiér Andrej Babiš měl čas, aby se ukázat jako opravdový demokrat. Tento čas ale promrhal”. A dodává: “Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce”. Kdo souhlasí, může petici podepsat na vebu  www.milionchvilek.cz . 

Cílem petičníků je nasbírat milion podpisů proti Babišovi. Zatím jich získali okolo 6 000. Takže mají ještě dlouho co dělat. Popřejme jim mnoho zdaru, a to i mimo Prahu. V demokracii, kterou se pořád tak ohánějí, má přece každý občan právo na svůj názor včetně jeho veřejného vyjádření. I excentrik. Spíše se ale podívejme, jak ty pokrokové, moderní dojmy, vlhké sny a touhy tří studentíků humanitárních oborů, tváří kampaně, korelují se skutečností. 

Příkladem může být nejnovější průzkum CVVM, provedený v polovině února, podle kterého má nejvyšší podporu voličů hnutí ANO s 33,5 procenta hlasů následované Piráty s 13 procenty, ČSSD z 12 procenty a ODS s 10,5 procenta hlasů. KSČM by získala rovných 10 procent a hnutí SPD 6,5 procenta hlasů. Další partaje by zůstaly za branou sněmovny. Skutečně, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN hluboko pod 5%.

Ano, všechny průzkumy jsou, více či méně “cinklé”, podle přání zadavatele. Ale hlavní trend úplně otočit nejde. To si žádná agentura nelajsne. A právě na tom trendu vidět, proč skutečná, opravdová demokracie neleze “demokratům” pod vousy. Babiš zase přes 30%! A přitom nepřetržitá, ubíjející kampaň proti němu jede naplno od loňského podzimu. Na všech kanálech. Nikdo v téhle republice se už fakt nemůže vymlouvat, že by ho minula informace, že Andrej Babiš je podvodník, lump, udavač a lhář. Tolik peněz to stálo… A stejně ho lidi preferují.

Ještě tristnější je pohled na konec tabulky. Na ty, co sestupují do okresního přeboru. Vždyť to jsou demokrati z nejdemokratičtějších. S podporou všech “osobností” medií, zahraničí a vůbec všeho pokrokového lidstva. A 3,5%… To už by v případě předčasných voleb (nedejalláh), nespravil ani nějaký další náhodný výpadek serverů…

Čím to? Co způsobuje, že lidem připadá (pravděpodobný) spolupracovník komunistické tajné služby a (údajný) podvodník s dotacemi mnohem důvěryhodnější, než poctiví demokraté z tradičních partají?

Na tuto otázku nejlépe odpoví jedna stará moudrost: Lze obelhat všechny, ale jen na krátkou dobu. Nebo je možné obelhat jen některé, zato na dlouho. Ale nikdy, nikdy není možné obelhávat všechny a napořád!

To našim “demokratům” dosud nedošlo. Nebo jim to zahraniční poradci neprozradili. A tak propásli okamžik, kdy si národ začal uvědomovat, že je něco špatně. Postupně, amatérsky, klopýtavě, ale nezvratně. Okamžik, kdy lidé dospěli k poznání, že se tu vede politika proti jejich zájmům. Bez ohledu na to, je-li u moci levice či pravice. Jen přiznání si tohohle smutného, a pro mnohé neuvěřitelného faktu trvalo řadě občanů několik volebních období. 

Ale už to máme za sebou, milí “demokrati”. A při pohledu zpět, při každém slavném výročí, které nám jako šidítko podstrkuje vaše propaganda, se rozpomínáme, jak jste vždy, po celé to poslední čtvrtstoletí vždycky, jednoznačně  a neomylně podporovali cizí, proti našemu, velké proti malému, nadnárodní proti domácímu a také, bohužel, úchylné proti normálnímu. Jak jste se lichotili cizím a utahovali šrouby pro vlastní. Jak radostně jste předávali další a další pravomoci nadnárodnímu molochu EU. Jak fikaně jste odstavovali lidi od rozhodování, protože přece lidská práva, mezinárodní závazky a vůbec, vyšší morální zásady, o kterých se samozřejmě nehlasuje, že…  Jaké finty jste vymýšleli, abyste z nás vymáčkli další peníze. Pochopitelně že pod ušlechtilou, bohulibou a všelidstvo zachraňující záminkou.

Tak zvaná “migrační krize” pak byla katalyzátorem, který vše urychlil. Při pohledu na nekonečné, valící se zástupy cizích bojovníků, vyloďujících se na plážích Evropy a na šílenou, doslova šílenou vítačskou politiku “elit” to docvaklo i těm, kteří se o politiku příliš nezajímají. Tahle “liberální” parta je zradila.

I část elit pochopila, že už není co skrývat a odložila masky. Jen si poslechněte, co o budoucnosti našeho národa prohlásil nedávno, před pár dne, v pořadu Václava Moravce “filosof” Václav Bělohradský: . „Dvě slova je potřeba škrtnout, a to je svrchovanost a identita“.  

Takže se, milí intelektuálové, umělci, elito a politikové těch tradičních, správných a demokratických stran nedivte. Národ vás po zkušenostech posledního čtvrtstoletí  miluje asi jako mor.

Je samozřejmě smutné, že si český národ jako “zachránce” demokraticky a většinově vybral zrovna člověka, jehož firmy žijí z dotací Brusele. Našeho hlavního škůdce.  Ale je to, při stávající nabídce (a finančních možnostech sebepropagace) pochopitelné. Ještě smutnější pak je, že lví podíl na tomto nemoudrém, ale demokratickém rozhodnutí více než 30% národa, měla usilovná protibabišovská propaganda “demokratů”. Nepřítel mého nepřítele je přece mým přítelem, jak říkávali už staří latiníci.

Tak už se s tím, milí demokrati, konečně demokraticky smiřte. Žádné petiční hrátky, na dálku páchnoucí sorošovinou, ani poštěkávání v mediích již nemají sílu něco změnit. Prohráli jste. Po zásluze. Hlavně se už se konečně odeberte tam, kam vás národ takovou  dobu posílá. Poslední ať prosím zhasne.

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 192 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,04 out of 5)
Loading...