eu-executioner
10.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

O 2 stupně blíže do evropské řiti

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMáme za sebou volby, po kterých prounijní liberálové jásají, pravice až na výjimky pláče a Česká republika bude konečně moct naplno poznat, jak pevné je objetí Bruselu tvářící se jako přátelské, ovšem v důsledku umně dusivé. Seřadíme li ve skutečnosti jednotlivé strany, které pronikly do Parlamentu ČR, pak je nejsilnější ANO před ODS a SPD. Bohužel došlo k tvoření koalic, takže se dostalo i na STAN a Piráty, přičemž na tom vydělali Piráti, kteří by se jinak možná do Sněmovny ani nepodívali. Jak by dopadli KDU-ČSL a Top 09 bez ODS, to už by byla spekulace. Nicméně takto tam jsou a lze konstatovat, že vytvoření koaliční vlády z ODS, STAN, KDU-ČSL, Top 09 a Pirátů je na spadnutí. Jak dlouho tento slepenec vydrží, to už je otázka. Mají však plno společných zájmů, tak možná chvilku ano. Jen Piráty v podstatě nikdo nepotřebuje, ti v koalici být nemusí. Ale možná si je tam STAN pro klid bude chtít nechat. Naopak ze zbytku se nadále drží SPD a kdyby bylo vidět i více lidí z ní, nejenom Okamura, bylo by to ještě lepší.

Propadem skončila snaha TSS, což je asi dost smutné pro všechny euroskeptiky. Ke konci kampaně šel proti Trikolóře bohužel i sám Václav Klaus st. Je to škoda, protože po odborné stránce mělo toto uskupení velký potenciál a možná dobrou budoucnost. Bohužel před cca půlrokem došlo uvnitř Trikolóry k zemětřesení a opustilo ji plno schopných lidí. Politický kolaps Václava Klause mladšího navenek straně také moc nepomohl. To Volný blok vsadil na jistou mediální negativitu vůči sobě, protože rebelství poslance Volného zneužívala média k jeho dehonestaci. Ta nakonec tuto stranu doslova smetla. Přestože se obě tyto formace vyslovily pro skutečnou změnu, a to především ve vztahu k Evropské unii, ukazuje se, že mediální probruselská masáž stále padá na úrodnou půdu. Ostatně kdo ovládá média, má vliv i na to, kdo zůstane u koryta. Protibabišovská rétorika tak z nich znějící posunula vpřed naprosto mimo reálný svět žijícího Fialu a pomohla k reinkarnaci i Top 09 a s ní snad nejhloupější političce na naší momentální politické scéně Pekarové-Adamové. Je vcelku dost možné, že Fialovo dosazení do premiérského křesla bude znamenat i zvýšený tlak na vstup Kalouska na Hrad. K dokončení stavby dokonalého panoptika už chybí jen to, aby se Pekarová -Adamová stala předsedkyní Sněmovny, případně předání této funkce Rakušanovi ze STAN.

Vyřazení KSČM a ČSSD už jen dokresluje to, jak mohutný vliv na uvažování voličů měly především televizní stanice. Šlachtova Přísaha vcelku překvapila, bylo by naivní si myslet, že by skutečně překročila pětiprocentní hranici, ale dostala se blízko. U obou dosavadních parlamentních stran je to šok, především komunisté očekávali spíše zlepšení minulých výsledků. Jistě jste si povšimnuli ještě jedné věci. Absolutně nejvíce reklamy v ulicích mělo Spolu. Jako by ostatní podcenili billboardy, případně do nich nechtěli či nemohli investovat. Spolu to však vzalo postaru a zdá se, že se to vyplatilo. Navíc vsadili na výraznou protibabišovskou rétoriku, rádoby solidnost hlavních tváří a jejich nepříliš problematickou historii. Pekarová-Adamová v čele Topky měla dát zapomenout na lumpárny Kalouska a prolomené Benešovy dekrety v případu Schwarzenberga.

Andrej Babiš prohrál, přestože ANO jako samostatná strana zůstalo nejsilnější. Už dlouho bylo jasné, že o ČSSD se nebude moc opřít, z dalších potencionálních partnerů uspěla jen SPD, a ani ta by se jen tak nepodvolovala. Takže to už bylo nad Prchalovy eskamotérské schopnosti a Babiš bude odklizen. Jak moc, to se uvidí, nicméně dost možná zaznamená velké finanční ztráty. Možná to zkusí podobně jako Kalousek s cestou na Hrad, to je ale pouze pohled do křišťálové koule. Daleko důležitější je, co nás čeká. Babiš se snažil balancovat mezi EU a aspoň částečnou svrchovaností České republiky. S tím je nyní konec. Nezapomeňme na stále opakovanou frázi z úst tváří koalice Spolu. Patříme na Západ. Tedy do prostředí, které směřuje k socialismu s nelidskou tváří, na jejíž podobě se podílí takoví grázlové, jakými jsou Schwab, Soros, Leyenová, Timmermans a plno dalších. Fiala také vidí velký potenciál v Grean Dealu a potažmo Great Resetu. Jeho filozofická duše možná touží po nových pořádcích, dokáže však domyslet, kam budeme směřovat? Spojení s eurohujery s Top 09 a přáteli Landsmannschaftu z KDU-ČSL je prostě také alarmující. Bohužel ne pro všechny. Nyní se přidají navíc STAN a Piráti. To bude teprve jízda. Nadějí a návodem by mohlo být nefungování koalice v Praze, která se rozpadnula.

Poslední dva roky nám ukázaly, jak rychle lze svět změnit. A budou li to režírovat liberálové, dojde k dalšímu zrychlení devastace všeho, co jsme považovali za normální. Lidé jsou nepoučitelní. Vzpomeňte si na tato slova tehdy, až budete sedět doma u studených kamen, bez elektřiny a s naprosto zbytečnou plastovou kartičkou v ruce, která Vám peníze nezajistí. Stejně za ně mimo nějakých kreditů nic nekopíte. Volby ukázaly, že to plno lidem stále nedochází.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 245 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)