eet-beer2
24.10.2018
Kategorie: Ekonomika

Nulový cirkus zvaný EET

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Jeden ze zmatků kolem EET (=Elektronická evidence tržeb) je ten, že teď hrozí, že to budou muset používat i nevidomí. Pro ně je jistě práce s elektronickou pokladnou hračka.

Co nám EET přinesla? Bylo tu hlášeno něco o 18 miliardách korun ročně. A vypočítáváno kolik za to bude nemocnic, jak se zvýší důchody a já nevím co ještě. A skutečnost? Ministerstvo přiznalo nějakých 4,5 miliardy daní navíc. Když ale odečteme hospodářský růst, tak nám zbude nějakých 1-2 miliardy. To je v porovnání se státním rozpočtem, který má hodně přes 1000 miliard asi tak jedno promile (nikoliv procento, ale jeho desetina, abychom si uvědomili tu absurditu).

A důsledky? Někteří hospodští jsou vysmátí. Ti to zneužili a plošně zvedli ceny jídla. Ty to nestálo ani korunu. To vše zaplatí jen a jen zákazník, který tomu ve velkém počtu tleskal. Doufám že ty podporovače nadšení doteď nepřešlo. Když jste se známými v restauraci, tak buď zaplatíte jako stůl pohromadě (poděl si to jak umíš), nebo vás vrchní vyzve, abyste se po jednom odebrali k elektronické pokladně a tam si to při placení odfajkovává. Velmi důstojné. Obvykle se ten poslední dozví: ale mě tady ještě zbyla dvě piva (coly, polévky …). A začne dohadování. Tradici českého pohostinství jistě velmi poplatné. Cizinci nestačí zírat.

Připočtěme k tomu ještě dost zavřených hospůdek na venkově, případně cukráren prodávajících jen s sebou se židlemi zvednutými na stolky, aby nemuseli elektronickou pokladnu zavést (byl jsem osobně svědkem a dortík jsem si snědl venku na schodech).

To vše je jistě velmi úměrná cenu pro navýšení státního rozpočtu o necelé jedno promile. Fakt dokonalé.

V první vlně byli samozřejmě ti, kteří měli do rozpočtu přinést co nejvíc. Pokud se vládě podaří i přes námitky Ústavního soudu zavést i tzv. třetí a čtvrtou vlnu, tak už to pro rozpočet nebude to jedno promile, ale možná půl. Přesto s buldočí vytrvalostí trvá na svém na místo toho, aby to celé odpískala. Pokud pak bude chtít plnit své sliby, tak budeme asi stavět nejlevnější nemocnice na světě. Možná z proutí.

Slavná účtenkovka má stále klesající zájem, jak jsem již dříve předpovídal. Dnes už ji hraje asi nějaké % patologických hráčů, nebo lidí se prostě nudících. Normální člověk na to nemá čas, nervy, ale hlavně má dostatek sebeúcty.

Teď vláda nestihla uzákonit výjimku pro slepce. Ani se nedivím. Zmatek kolem toho je neskonalý. Kdo za to může? Samozřejmě opozice, protože v parlamentu moc žvaní a není čas na hlasování. Jediný pozitivní posun tak vidím v tom, že už za to nemůže samotný Kalousek.

FLASKA

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 311,11 Kč
Vybráno 12.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.