axe-1748305_1280
5.9.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Nože a sekery aneb kousky nejen do kuchyně, ale i jako srdcovka pro muže

Sdílejte článek:

Nože, sekyry nebo meče patřily od nepaměti k muži jako živiteli, lovci a ochránci. I v dnešní době se najdou muži, kteří se bez nože nehnou ani na krok. Nejdou lovit, ani se nepotřebují bránit. Tento univerzální nástroj se vždy hodí mít po ruce. Ať již potřebujeme něco opravit nebo třeba sníst. A i v kuchyni nožům vládnou spíše muži. Pojďte se podívat na některé prémiové nože či sekery, které se hodí vlastnit.

Houbařský nůž pro každého Čecha

Houbařská sezóna je v plném proudu, a tak možná poněkud netradičně začneme tímto typem nože. Houbařské nože jsou velice praktické svým tvarem čepele, která je obloučkovitě zahnutá. Některé nabízí ještě další benefity navíc. Na konci rukojeti mohou mít praktický štěteček, na opačné straně čepele čisticí ozuby, ale i schovanou pinzetu. Praktické je, když je čepel sklopná a nůž má karabinku k upevnění třeba k poutku kalhot.

TIP: Kvalitní nože všech typů nabízí firma Kentaur CZ.

Pro kutily na cestách

Co Čech, to kutil. A tak se každému z nás hodí multifunkční nože s nářadím. Nejen s otvíračem lahví a konzerv, ale třeba i s pilkou či šroubovákem. Tradiční multifunkční nože nabízí značka Victorinox. Najdete je třeba i v sortimentu české značky Mikov.

Finské nože jako záruka kvality

Kdo hledá skutečnou kvalitu, sáhne po nožích skandinávského původu. Finské nože jsou jí pověstné. Rukojeť je obvykle z paroží nebo ze dřeva. Hodí se k různým činnostem, od porcování masa přes filetování až po vyřezávání ze dřeva. Dají se používat i jako univerzální outdoorové nože. Pod jednotným názvem finské nože se prezentují nože mnoha prestižních značek, například Marttini, Ahti, Wood Jewel nebo Erapuuu.

Když sekyra, tak kovaná

Rozhodně je mezi sekyrami obrovský rozdíl. Kdo chce skutečně kvalitní sekyru, sáhne po tradičních švédských kovaných sekyrách. Hodí se nejen na běžné štípání a sekání dřeva, ale i ke kácení, podtínání a osekávání. Se sekyrou si však můžete i zasportovat– když si pořídíte vrhací sekyru. S tou klasickou to raději nezkoušejte.

Kam pro pořádný nůž či sekyru?

Obchod Kentaur CZ nabízí kromě zbraní a střeliva i obrovské množství různých značek a typů nožů i sekyr. Firma má kvalitní plnosortimentní e-shop na webové adrese Kentaurzbrane.cz. Kamenná prodejna se nachází Na hutích 3 na Praze 6.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 829 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...