53792625_10213317129743428_6493537642955669504_o
18.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Nový Zéland jako vendeta?

Loading...
Sdílejte článek:

JIŘÍ BRANČÍK

Pár dnů jsem si o novém činu bílého teroristy popřemýšlel. Abychom vůbec mohli postihnout k čemu na Novém Zélandu došlo, je nutné znát motivaci útočníka (či několika útočníků).

Čin spáchaný na Novém Zélandu je VELMI podobný činu Andresa Beivika před 7 lety v Norsku. Tehdy Breivik vystřílel tábor mladých sociálních demokratů. Breivikův motiv byl kombinací politicko-křesťanských postojů, shrnutých v 1500 stránkovém traktátu, na kterém pracoval 9 let.

Vyzněl snad Breivikův čin jasně, oslovil jím většinu?

Nemyslím si. Breivik byl mimo jiné Svobodným zednářem (tím se vše dost zamotává) a z jeho díla byly zveřejněny i takové pasáže, které věštily budoucnosti (Breivik se odvolává k výročí 400 let po porážce Turků u Vídně 1683 a tvrdí, že k tomuto datu 2083 bude Evropa od muslimů očištěna). Datum spíše chápu jako vytyčení cíle, než věštění, ale je to už další matlání reality s fikcí. Breivikovo sdělení, ačkoli jakous-takous hlavu a patu mělo, díky složitosti a zacílení teroristického činu na děti, širší veřejnost nepochopila a ani já ho nechápu. Z Breivika byl učiněn v médiích téměř blázen, nutno však dodat, že Breivik podle převládajících názorů psychologů není psychicky nemocný, nýbrž velmi inteligentní psychopat, který přesně věděl co dělá a nese odpovědnost za svůj čin.

Brenton Tarrant, útočník z Nového Zélandu, sepsal pouze 96-stránkový manifest, který byl podle mě snad zbytečný v porovnání s tím, jak jasně a jednoduše vyznělo sdělení vypíchnuté médii, cituji:

“Vůbec první událostí, která ve mě započala zásadní změnu, byl teroristický útok ve Stockholmu ze 7. dubna 2017. Už jsem se nadále nemohl k násilí otáčet zády. V něčem byl tentokrát rozdíl. A ten rozdíl byla Ebba Akerlund (11 let)… Ebba šla ze školy za svojí maminkou, jenže ji zavraždil islámský útočník.“

K tomu není nic potřeba dodávat. Z médií není známo, zda je Tarrant psychicky nemocný, můj tip je stejný jako u Breivika – přesně ví co dělá a čin provedl s vědomím, že ponese následky a online ho sdělil světu.

Jak Breivik, tak Tarrant nechtějí v Evropě (a západní civilizaci) islám a za tím účelem povraždí nevinné lidi, berou spravedlnost do svých rukou, což je podle našich tradic nepřípustné. Oba dva muži se tedy uchylují k teroristickému činu.

Breivik pojímá svou motivaci ochranou celé křesťansko-židovské civilizace, v podstatě chce zahájit obranný boj, chce změnit chod dějin, očistit Evropu od zhoubného procesu. Chce aby jeho čin vyzněl logicky a vzdělaně a proto se rozhodl neútočit přímo na muslimy, ale na tábor těch, kteří do Evropy migranty zvou. Hlavní myšlenka má být ta, že muslimové přece nemohou za to, že je sem levicoví marxisté zvou. Viníky tedy vidí jednoznačně v neomarxistické levicové opozici.

Tarrant nyní v podstatě asi nechce zachraňovat svět jako Breivik, svůj čin hájí Vendetou – odplatou – vy nás vraždíte, nebojíte se zavraždit malou holku, tak já vás za to postřílím. Jednoduché.

U Breivika jsem se divil, co při jeho inteligenci naprosto nedomyslel – útok na děti naprosto zastřel u veřejnosti jakékoli jeho filozofické úvahy. Jak před několika lety řekl zcela trefně Martin Konvička – Breivikův čin hodil antiislámské hnutí o 5 let zpět. Po jeho činu nebylo jakkoli možné kritizovat neřízenou migraci, islám. Každý kdo kritizoval, byl označen za Breivikova spolupachatele, teroristu.

U Tarrantova činu si myslím, tento efekt veřejně potírání pravdy již nemůže nastat prostě proto, že drtivá většina společnosti pojímá k islámu nahlas nevyřčenou nedůvěru. Milionkrát, den co den muslimové dokazují neslučitelnost se západní – křesťanskou civilizací od vyloženě teroristických útoků, (ať už zbraněmi, noži) nebo svým nenávistným způsobem života (ženy jsou nic, ženy se smí polévat kyselinou, ženskými obřízkami, dětskými nevěstami, znásilňování evropských žen a holčiček, nahánění a ošahávání evropských žen v ulicích západních měst ), až po ty drobné odlišnosti (povýšené chování k nevěřícím, kázaní nenávisti v mešitách, odmítání evropské výuky ve školách). Pro tyto milionkrát dokázané věci si myslím, že v mínění většiny lidí se názor na soužití s islámem nijak nezmění. Muslimové nebudou již ti chudáci, byť se o to ČT bude milionkrát snažit.

Schvaluji snad činy těchto mužů? Nikoli. Jaký je tedy rozdíl mezi teroristy (Breivikem a Tarrantem) a námi – lidmi kteří plus mínus chápu ohrožení naší civilizace stejně jako tito dva?

Západní (křesťanská) civilizace – není nastavena na vraždění nevinných na ulici. Nedělá nám to dobře. Kdybychom viděli, jak někdo mučí Hitlera, volali bychom po milosrdné smrti. Bylo by nám ho jako člověka líto. Křesťanská víra hlásá možnost nápravy provinilce, druhou šanci, nastavení druhé tváře. Vězně spíše nechceme popravovat, nýbrž napravovat (jakkoli je to mnohdy v praxi nemožné). Tyto pocity v nás jsou nejspíš už dobrých tisíc let a porušeny byly v podstatě spíše náhodně, paradoxně církví v případě svaté inkvizice. Nicméně i ten Jan Hus dostal desítky varování, než se ho církev rozhodla napálit a poté upálit. I ti španělští Židé dostali od inkvizice 3 měsíce na opuštění země, než že by je někdo chtěl hned vraždit. Hromadné vraždění ala Hitler vlivem fanatismu (víru v Hitlera jako spasitele) je v křesťanství spíše výjimka. I mému dědovi, když byl coby 40-kilový propuštěn z koncentráku dala kolem jdoucí Němka na nádraží se slzami v očích kus chleba, protože cítila vinu. Soucítila s mučeným nepřítelem svého národa. Takto to zde máme. Jsme do jisté míry změkčilí – ale funguje nám to po stovky let a funguje to ZATÍM dobře.

Takže postřílet tábor mladých děcek (nehledě na to, že těm děckám politici vygumovali mozek) není v našem civilizačním hledisku přijatelné, ani obhajitelné. Vystřílet mešitu plnou bezbranných mužů, byť jsou to potenciální nepřátelé – NE! I kdyby měli Breivici, Tarrantové 100x pravdu, my křesťanští evropané jsme laděni se bránit až v bodě, kdy nám někdo ubližuje, nebo je ohrožení bezprostřední.

Právě proto, že nejsme nastaveni na preventivní vraždění, řadíme činy oněch dvou mužů na úroveň psychopatie – poruchy osobnosti. Nicméně na rozdíl od muslimů, kteří vraždí nevěřící proto, že jim víra od malička vtlouká do hlavy, že právě toto je třeba dělat, tito dva psychopati nevraždí na základě náboženského fanatizmu, ale racionálního posouzení bezpečnostního stavu západní-křesťanské civilizace.

Jinými slovy, kdyby muslimové nevraždili nás, tito dva by se nejspíš ubírali cestou politickou (minimálně Breivik). U muslimů – teroristů můžeme tuto možnost předem škrtnout – neposuzují situaci na základě racionální logické úvahy.

Právě proto, že nejsme nastaveni na preventivní vraždění nepřátel na ulici, je JEDINÁ naše, teď už jen středoevropská možnost neotevírat necivilizovaným kulturám a islámu dveře do našeho prostoru – České republiky. Děláme to? Neděláme! Stačí se projít centrem Prahy a Brna.

Autor: Jiří Brančík


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč


Celkem za měsíc: 12 747,60 Kč
Vybráno 36.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 424 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.