migrants
25.9.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Nový uprchlický tábor Evropa

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Jedno přísloví říká. že chybami se člověk učí. Jak se zdá, mezi evropskými politiky toto přísloví není buďto známo, nebo jej neberou vážně. Škoda.

A ještě je tu i třetí možnost. Totiž že to co se v posledních letech děje, že to nepovažují za chybu ale za přirozený světový vývoj. I takoví blázni mezi nimi mohou být.

Ještě před pár týdny se zdálo, že snad začíná vítězit zdravý rozum, a že konečně politici sednou ke stolu a začnou hledat cestu, jednak jak vybřednout z hluboké krize, ve které se kontinent nachází a hlavně jak pomoci těm, kterých se to týká a kteří se snaží zachránit si holé životy.

Dnes jen naprostý omezenec nevidí, že experiment s Refugee Welcome, neboli s otevřenou náručí všem běžencům nejenže nefunguje, ale v první řadě škodí právě oněm běžencům. Ti se vydali na cestu s vidinou, že jím bude v Evropě lépe, že zabezpečí sebe i své rodiny, že nebudou ve věčném ohrožení života ze strany zločinců nebo svých vlád. Jenže tento nápad nepřišel jen tak zničeho nic. Tato myšlenka jím byla podsunuta někým, kdo cítil velkou šanci na tučný výdělek. A tak docházelo a dochází k tomu, že lidé dávají své poslední peníze, prodávají své majetky a vydávají se do neznáma, aniž by věděli, že starý kontinent je sice může přijmout, nicméně to je asi tak vše. A tak se na různých místech Evropy vytvářejí tábory, kde v příšerných podmínkách, žijí muži, ženy a děti. Mladí a staří a každý den se jejích sen o štěstí rozplývá. Ti co měli široká ramena a kus kliky, tak vytvářejí ghetta v evropských velkoměstech, bloumají ulicemi, bez šance na práci a na jakýkoliv životní posun.

Kdo je viníkem? My kteří tuto situaci vidíme a dlouhodobě na ní upozorňujeme? Ano, pro některé jsme neonacisti a xenofobové. Jsou to ale právě ti, co nás kritizují, kteří mají na této zoufalé situaci největší podíl viny. Vedoucí představitelé Německa, Itálie a Řecka a v poslední době Francie a její president, si otevírají svá ústa směrem k zemím, které nejsou zrovna nadšené z jakéhosi přerozdělování uprchlíků a které samy chtějí rozhodovat, kdo na jejích území bude. Dokonce dochází i na hrozby, když minulý týden Macron hrozil, že země které budou dále neoblomné, budou vyloučeny ze Schengenu. Ať si ho nechá, celý Schengen. Uvidíme kdo na tom pak bude lépe.

Ve světe funguje velké množství utečeneckých táborů. Zde si přečtěte více. Vzhledem k tomu, že se jedná o wikipedii, asi tam budou nepřesnosti nicméně pro orientaci to stačí. Hrozí, že v brzké době na tomto seznamu přibude další název. EUROPA. Protože pokud se situace bude ubírat směrem, kterým se ubírá, tak lidský poddruh Evropan vymizí a přemístí se do zbytku civilizovaného světa. Starý kontinent pak ovládnou ti, co se nechali zmanipulovat a stále věří, že se ocitli v ráji. A katastrofa bude dokonána, protože nejenže se nebude konat žádný ráj pro ně ale dojde k likvidaci všeho, co za poslení staletí bylo v Evropě vybudováno.

To co jsem napsal, rozhodně není vedeno jakousi mou fanatickou nenávistí k Arabům, Muslimům nebo Palestíncům, jak s oblibou jeden takový píše. Vůbec ne. Právě naopak. Není pro mně příjemné vidět, jak lidé co se upínají v poslední naději k Evropě jako k záchraně, jsou hnáni do bažin beznaděje. Samozřejmě, můj blog je o těch, kteří opravdu hledají pomoc v nouzi. Nikoliv o mládencích plných síly a mobilů a elektroniky, v nejmodernějším oblečení a obuvi. To je jiný případ a já nedávám rovnítko.

Už od útlého dětství jsem se zajímal o zeměpis, o cizí kultury, památky. Snil jsem o Orientu, Persii, asi jako každý kluk. Měl jsem obrovské životní štěstí, že se mi většinu těchto zemí podařilo navštívit, ještě před tím, než se svět zbláznil. Viděl jsem kulturní památky, dědictví lidské historie. Viděl jsem kudy dějiny probíhaly. Mám zážitky které mi nikdo nevezme a jsem mrzutý, že tyto klenoty dnes nemohou běžně vidět ti, které by to zajímalo a nadchlo. Ten region vymírá a chřadne. A politici v Evropě neumí pochopit, že vše je spojeno se vším. A teď se dostávám k tomu hlavnímu.

Pokud chceme a my musíme chtít, pomoci těm, kdo tuto pomoc potřebují a dnes už je vlastně jedno jestli proto že je u nich válka nebo že je jejích země ožebračená, tak to nemůžeme a nesmíme udělat tak, že je všechny pozveme k sobě domů a budeme je živit a krmit a chlácholit. Ono se tomu říká taky opičí láska. My především musíme zajistit, aby jejích domovy byly v co nejkratší možné době schopné přijmout své občany zpět. Zajistit infrastrukturu, nakopat prdele všem zločincům, zlodějům a teroristům a podpořit ty, co to myslí upřímně. Jakékoliv přerozdělování po celém území Evropy pouze vyvolá chaos. Jsem přesvědčen, že pokud by se investovalo do modernizace a zhumanizování stávajících utečeneckých táborů a zařízení, bude tato investice, včetně všech potřebných administrativně bezpečnostních opatření mnohem lacinější, nežli ono tolik vynucované přerozdělování.

Já totiž stále slyším a čtu : Přijměme, pozvěme, postarejme se, sirotci, ale nikdo už neříká co dále. Co až je přijmeme, pozveme až se postaráme, dáme jím byty, co pak. Kde budou pracovat. Nelžeme si sami sobě že se naučí. Nenaučí. A pokud ano, bude to zase trvat strašně dlouho.

Nejlepší pomoc je ta, jejíž výsledek je dlouhotrvající. Krátkodobé pošťuchnutí k ničemu pozitivnímu nevede.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.