TRANSGENDSPORT
30.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Nový sport

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

CIRTKOVAZaznamenala jsem mírné pozdvižení nad tím, že podle rozhodnutí prezidenta Bidena budou moci na amerických školách závodit transgender lidé v té kategorii, do které se sami řadí. Takže ženy, které okolí omylem pokládá za muže, ačkoliv ony samy ví, že jsou to ženy, budou soutěžit s jinými ženami. Možná tím dojde k jejich určitému zvýhodnění, například v důsledku přirozeně vyšší hladiny některých hormonů, větší fyzické síly a podobně.


Kritika se ozvala dokonce z feministických kruhů. Skoro to vypadá, jako by snad feministky, které odjakživa bojovaly za práva své přehlížené „menšiny“, chtěly upírat totéž jiné přehlížené menšině.

Ale, ale!

Jako by kritici toho opatření zapomněli, k čemu je sport. Copak ve sportu jde jenom o nějaké medaile? O pachtění se za umístěním na stupních vítězů? Copak je jediným cílem někoho předběhnout a být nutně první? Samozřejmě, že ne. Sport je pěstování zdravého těla a dobré kondice, sportování má přinášet radost, zábavu, sdílení zážitků s přáteli.

To všechno mohou sportovkyně zažívat úplně bez problémů i za situace, kdy budou jejich soupeřkami ženy, které se původně narodily jako muži.

Proč upírat transgender lidem právo na sebeurčení s tak přízemními důvody?

Není přece důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

Zdá se někomu na té úvaze něco špatně?

Připouštím, že až bude toto pravidlo aplikováno obecně, což lze očekávat, světový sport v podobě, jak jej známe, to celkem spolehlivě zničí.

Ale bez sportovních soutěží se přece dá žít.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 595 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)