zeman12019
31.1.2019
Kategorie: Politika

Nový kult osobnosti aneb – ruce pryč od Zemana

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

To jako vážně? Opravdu jsme zpět v létech v době, kdy byl jeden nade všemi, kterého nebylo možno ani slůvkem kritizovat? Opravdu se řítíme do časů, kdy případná kritika bude znamenat pro kritiky hrozbu vězení či snad i pokut?

Nechci připomínat léta 50., kdy na nebesích zářila jediná hvězda s tváři Josefa Stalina, respektive Džugašvilliho. No, naštěsti zářila jen nad zotročenými státy, svobodný svět zakryla milosrdná oblaka.

Nechci ani připomínat léta, kdy v Československu bylo divadlo Husa na provázku nuceno změnit svůj název, protože byl prý zavádějící.

Kult osobnosti zažilo Československo a poté i Česká republika v létech po změně režimu. Pamětníci vzpomínáte? Kdo nenosil tričko nebo alespoň odznáček s podobiznou Havla, jako by ani nebyl Čech. Studenti se rděli, muži dmuli pýchou a ženy klopily zraky, když se objevil v blízkosti. Stařenky dojetím plakaly když nesměle zaklepal na dveře jejích chaloupky.

Poté přišel jiný Václav. Klaus. A bylo to podobné. Zatímco když byl ministrem, byl terčem posměchu. Jakmile se dostal na Hrad, stal se božstvem. I jeho hradní dnové utekly a nastoupil Miloš. Zeman, což je důležité, protože dle jeho slov, zemani se o ženy neucházeli, oni si je prostě brali ať už se jím to líbilo nebo ne. Jsou to jeho vlastní předvolební slova. Bonmot. Ale to jen tak naokraj. Ovšem to co se kolem něj strhlo, to si troufám odhadnout, že se nedělo ani za Václava Havla, kterého si lidé vážili tak jaksi automaticky. Horší je, že obliba Miloše Zemana je vynucována agresivitou jeho fans. Ruce pryč od Zemana, napsal před chvíli jeden z nich a pokračoval, že by měl být schválen zákon o hanobení presidenta. Proč? Ptám se já. Je snad president nad zákony? Je snad president něco nebo někdo více nežli ti, co jej na Hrad poslali? Jen technická poznámka : Nebylo to 51 procent občanů ale voličů. Když už.

Prý by nám svět mohl takového presidenta závidět. A zaslouží tedy úctu a respekt. Víte, milí zemanovci:

S tím respektem a úctou je to trochu složité. Respekt a úcta se nezískává násilím ani urážkami ani vulgaritou. Nelze je získat vynucováním si bezmezné poslušnosti, protože jsem ouřad. V politické funkci musí být respekt a úcta výsledkem práce pro národ. Tedy pro ty, kdo politika do funkce dosadili ale i pro ty, kdo byli a jsou proti němu. Svého odpůrce nelze přesvědčit označením za lůzu . Tím se jen utvrdí v názoru, že jeho postup byl správný.

No já jen doufám, že nikoho nenapadne, po vzoru velké Číny, takto současného hradního spojence číslo 2, vybudovat presidentskou funkci na věky věků. Trochu se bojím, že kdokoliv by s takovou pitomostí přišel, při současné úrovni Parlamentu, by to mělo šanci projít.

Tak vám přeji, ať ty zbývající roky uběhnou co nejrychleji. Člověk sice zestárne, ale to stáří může být veselejší. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 455,00 Kč
Vybráno 38.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 633 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 2,38 out of 5)
Loading...
politicon.cz
147 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.