zeman12019
31.1.2019
Kategorie: Politika

Nový kult osobnosti aneb – ruce pryč od Zemana

Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

To jako vážně? Opravdu jsme zpět v létech v době, kdy byl jeden nade všemi, kterého nebylo možno ani slůvkem kritizovat? Opravdu se řítíme do časů, kdy případná kritika bude znamenat pro kritiky hrozbu vězení či snad i pokut?

Nechci připomínat léta 50., kdy na nebesích zářila jediná hvězda s tváři Josefa Stalina, respektive Džugašvilliho. No, naštěsti zářila jen nad zotročenými státy, svobodný svět zakryla milosrdná oblaka.

Nechci ani připomínat léta, kdy v Československu bylo divadlo Husa na provázku nuceno změnit svůj název, protože byl prý zavádějící.

Kult osobnosti zažilo Československo a poté i Česká republika v létech po změně režimu. Pamětníci vzpomínáte? Kdo nenosil tričko nebo alespoň odznáček s podobiznou Havla, jako by ani nebyl Čech. Studenti se rděli, muži dmuli pýchou a ženy klopily zraky, když se objevil v blízkosti. Stařenky dojetím plakaly když nesměle zaklepal na dveře jejích chaloupky.

Poté přišel jiný Václav. Klaus. A bylo to podobné. Zatímco když byl ministrem, byl terčem posměchu. Jakmile se dostal na Hrad, stal se božstvem. I jeho hradní dnové utekly a nastoupil Miloš. Zeman, což je důležité, protože dle jeho slov, zemani se o ženy neucházeli, oni si je prostě brali ať už se jím to líbilo nebo ne. Jsou to jeho vlastní předvolební slova. Bonmot. Ale to jen tak naokraj. Ovšem to co se kolem něj strhlo, to si troufám odhadnout, že se nedělo ani za Václava Havla, kterého si lidé vážili tak jaksi automaticky. Horší je, že obliba Miloše Zemana je vynucována agresivitou jeho fans. Ruce pryč od Zemana, napsal před chvíli jeden z nich a pokračoval, že by měl být schválen zákon o hanobení presidenta. Proč? Ptám se já. Je snad president nad zákony? Je snad president něco nebo někdo více nežli ti, co jej na Hrad poslali? Jen technická poznámka : Nebylo to 51 procent občanů ale voličů. Když už.

Prý by nám svět mohl takového presidenta závidět. A zaslouží tedy úctu a respekt. Víte, milí zemanovci:

S tím respektem a úctou je to trochu složité. Respekt a úcta se nezískává násilím ani urážkami ani vulgaritou. Nelze je získat vynucováním si bezmezné poslušnosti, protože jsem ouřad. V politické funkci musí být respekt a úcta výsledkem práce pro národ. Tedy pro ty, kdo politika do funkce dosadili ale i pro ty, kdo byli a jsou proti němu. Svého odpůrce nelze přesvědčit označením za lůzu . Tím se jen utvrdí v názoru, že jeho postup byl správný.

No já jen doufám, že nikoho nenapadne, po vzoru velké Číny, takto současného hradního spojence číslo 2, vybudovat presidentskou funkci na věky věků. Trochu se bojím, že kdokoliv by s takovou pitomostí přišel, při současné úrovni Parlamentu, by to mělo šanci projít.

Tak vám přeji, ať ty zbývající roky uběhnou co nejrychleji. Člověk sice zestárne, ale to stáří může být veselejší. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 588 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 2,38 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
147 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.