mozekrady
3.1.2019
Kategorie: Společnost

Novoroční manifest zdravého rozumu

Sdílejte článek:

PETR KLOUČEK

Civilizace si po dosažení určitého stupně blahobytu může dovolit zabývat se různými myšlenkami. Bohužel to může dospět tak daleko, že se začne zabývat i nesmysly. A pak je třeba aby někdo řekl – pozor, už začínáte blbnout.

Pokusím se tu stručně shrnout několik aktuálních témat, která dle mého názoru už začínají popírat zdravý rozum. A je opravdu na pováženou, že se o nich diskutuje.

1) Máme dvě pohlaví a to muže a ženu. V této souvislosti je celkem jedno, jestli je stvořil Bůh nebo evoluce. Podstatné je, že je definuje biologicky dané pohlaví a ta jsou opravdu jen dvě. Můžeme na to napsat deset sociálních studií, ale biologie je biologie.

2) Ne opravdu nemáme nic proti tomu, aby se někdo považoval třeba za jednorožce. Jen z toho proboha nedělejme normu. Účelem dvou pohlaví je plodit potomky a tohle dokážete jen s tím co vyrobila příroda, nikoli plastický chirurg. Za mě ať si lidé žijí třeba na hromádce a převlékají se za leguány, ale tohle je intimní téma a nemá smysl s ním chodit na ulici a tvářit se in. Fakt tu nikdo takovéhle lidi neutlačuje. A jo jestli se oblékají schválně tak aby na sebe upozornili tak se tak také děje. Je to zhruba to samé, jako kdybych se ukájel nad gumovými kačenkami (což je má věc) a tahal je za sebou na provázku na ulici (asi si mě někdo všimne a ne vždy to okomentuje slušně).

3) Mezi muži a ženami jsou rozdíly. Pramení z tisíců let evoluce a z rolí, které měli zcela přirozeně přiděleny v průběhu svého vývoje. Když ženě podržím dveře nedávám jí najevo že je slabá, ale dávám jí najevo svou úctu. Není to utlačování ale projev muže gentlemana.

A jedna na závěr – tenhle islám do Evropy nepatří. Mám na mysli ten islám, který ustrnul ve středověku, kdy by při podobném přístupu jaký používá teď narazil na štít křesťanských rytířů. Ano celá Evropa si prošla náboženskými válkami a proto oddělila moc státní a církevní. A opravdu není rasistická. Je schopná pojmout všechny ty, kteří vědí že jsou tu hosty a podle toho se mají chovat. Mají ctít tradice dané země a respektovat její pravidla. A pokud jsou jim vlastní pravidla nadevše, mohou je praktikovat tam odkud přišli. Alespoň takhle, to dělají slušní lidé.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 276 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.