8.6.2015
Kategorie: Společnost

Novodobá česká šlechta – státní zaměstnanec

Sdílejte článek:

DAVID VLK 08|06|2015

ČSSD vždy vynikala v jedné konkrétní disciplíně. Ptáte se v jaké? Vždy to jednoznačně byla systematická a pro státní kasu velmi nákladná korupce státních zaměstnanců, svých nejvěrnějších voličů. Pro jejich hlasy udělá ČSSD vše.

Na začátku bych si dovolil jedno drobné připomenutí. Za 99% korupce v České republice stojí vždy někdo ze státních zaměstnanců. Za morální úpadek české společnosti mohou stejnou měrou ti, kteří uplácejí a pak ti, kteří se nechávají uplatit. A těmi jsou takřka vždy státní zaměstnanci. Nechci tím říct, že všichni státní zaměstnanci jsou lumpové a korupčníci. Chraň bůh, to si opravdu nemyslím. Přesto se nemohu ubránit dojmu, že čeští státní zaměstnanci nejsou ve svém celku nějak významně lépe pracující částí naší společnosti než třeba zaměstnanci soukromých firem, podnikatelé, nebo živnostníci. Vzhledem k deformovanému klimatu českých úřadů, podobajících se mnohdy kalným a nehybným rybníkům a tomu odpovídajícím pracovním výkonům, bude výkonnost úřednictva spíše podprůměrná ve srovnání s ostatními sektory naší ekonomiky.

bureaucracy

Přesto se za vlády celoživotního státního zaměstnance Bohouše Sobotky dočkaly poměrně zásadních privilegií. Jejich platy jsou vyšší než platy v soukromém sektoru. Navíc i výrazněji rostou a teď budou mít i značná privilegia co se týče možností čerpání placeného volna. Jedná se dle mne o absolutně neslýchanou deformaci pracovního trhu. Postavení státního zaměstnance je dáváno na, pro ostatní pracující, spoluobčany, nedosažitelnou privilegovanou mez. Z českého státního zaměstnance se stává novodobá zaměstnanecká šlechta.

Zajímalo by mne jestli někdo vyčíslil i finanční dopady tohoto kroku?? A hlavně, kde naše republika na tyto zvýšené náklady vezme? Předpokládám, že jak je starým dobrým socdemáckým zvykem, opět prožereme křehký růst naší ekonomiky.

To nás ten permanentní předvolební souboj Babiš  versus Sobotka začíná přicházet velmi draho!!!! Ostatně ČSSD je v korupci přece zkušeným, kvalitním borcem. Jenom za to na rozdíl třeba od ODS, nikdy nemusela platit. Státní zaměstnanci si přece nezaříznou svou “Zlatou dojnou krávu.”

ZDROJ: David Vlk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 58 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...