BOATSEAW3

Novinky z italské migrační fronty

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 

vylicilPo povzbudivých zprávách z Řecka, zprostředkovaných nám europoslancem Ivanem Davidem, o vyšetřování a obvinění příslušníků tamějších proimigračních neziskovek, přichází další pozitivní signály, tentokrát z Itálie.

Přístavní úřady v Palermu tam zabránily vyplout „záchranné” lodi Sea-Watch 4.  Jedná se o jedno z několika plavidel německé nevládní organizace Sea Watch, pořízených k výlovu migrantů u Libyjského pobřeží a jejich následné dopravě do Evropy, na jehož provozu se podílí také německá protestantská církev (EKD) a Lékaři bez hranic (MSF).

Loď v přístavu Palermo kotvila od začátku září, kdy přivezla „zachráněné uprchlíky”, přeložila je na karanténní plavidlo a sama se též podrobila čtrnáctidenní karanténě, kvůli Covidu – 19. Po jejím ukončení se chystala zase do práce.

Čáru přes rozpočet jí však udělali úředníci z Palerma, kteří provedli na lodi důkladnou prohlídku. Podle údajů rozhořčených záchranářů trvala celých 11 hodin. A výsledek poctivého nasazení palermských odborníků se nakonec dostavil. Byly nalezeny takové závady, že vylučují opětné vyplutí Sea-Watch 4 na moře.

Pobouřená ředitelka Lékařů bez hranic pro pátrání a záchranu Ellen van der Velden to komentovala slovy, že: „Inspekce plavidel nevládních organizací se staly způsobem, jak zablokovat pátrací a záchranné úsilí. Jakmile záchranná loď vpluje do italského přístavu, je podrobena zdlouhavé a horlivé inspekci, dokud nejsou nalezeny alespoň nepatrné nesrovnalosti…”

Zajímavější, než tenhle vcelku očekávatelný nářek manažerky, které Italové kazí kšeft, je jedna její drobná, nenápadná poznámečka. Že se totiž Sea-Watch 4 stála už pátou lodí nevládních organizací zablokovanou italskými přístavními orgány za posledních pět měsíců… Zkrátka vypadá to, že italští úředníci se v poslední době vrhli do práce s vervou, odpovědností a (na Itálii) nevšedním nasazením.

Doufejme, že jim ten elán vydrží, protože je co nevidět čeká další šichta. Na moři u Palerma už totiž nějakou dobu stojí další „záchranná” loď, Open Arms, provozovaná stejnojmennou španělskou neziskovkou. Na palubě má 278 migrantů. Sto čtyřiceti z nich už daly italské úřady povolení, přestoupit na karanténní plavidlo GNV Allegra. O zbytku se jedná.

Ve čtvrtek z ní přes palubu skočilo cca 70 migrantů a pokusilo se do Palerma doplavat. Netradiční, ovšem na této lodi nikterak výjimečná událost. Spíše běžný folklor. O dva dny dříve se tam o totéž pokusilo 10 migrantů, kteří v záchranných vestách přeskočili zábradlí a snažili se doplavat na břeh. Ne, nebojte se, všichni byli zachráněni. Tihle, i ti čtvrteční. Lehké podezření, že se může jednat o další, obehraný pokus o citové vydírání skrze spřátelená média, ovšem může vzbuzovat fakt, že z této lodi už do moře u Sicilských břehů skočili nějací „zoufalí” uprchlíci loni.

Každopádně je takové plavidlo potřeba důkladně probrat. Hned, jakmile zakotví v Palermu. Jestli má odpovídající vybavení, jestli kapacita záchodů či umyvadel odpovídá počtu přepravovaných, jak je to s přípravou stravy…. Prostě rozjet tu drobnou, mravenčí šikanózní mašinerii, kterou úřednictvo jakékoli země tak skvěle ovládá. Když má zájem, nebo rozkaz. Protože není-li, po odstranění Salviniho politická vůle na nejvyšších místech, stejně dobře ji může nahradit úřední šiml na stupni nejnižším. Když se dobře použije. Nějaký vhodný předpis se vždycky najde…

Tak jen tak dál a nepolevujte v úsilí, stateční Palermané!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 691 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.