novichok
5.7.2018
Kategorie: Společnost

Novičok potvrzen i podruhé! Nová kauza připomíná otravu Skripalů

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS

Tak Novičok byl potvrzen, vyřvává titulek tvNova. Důkazem je, že se to podobá otravě Sripala a jeho dcery. Ti se po útoku smrtícím jedem rychle vzpamatovali, protože britští lékaři na tajemnou látku použili ještě tajemnější protilátku.

 

Důkazen obou útoků je, že ani jeden z nich Rusko nepřiznalo.

“V této fázi zatím není jasné, zda byl spáchán zločin,” uvedl na tiskové konferenci k novému případu Paul Mills, zástupce policejního velitele v hrabství Wiltshire. Policisté spolupracují se všemi partnery, aby dosáhli pokroku ve vyšetřování.

Ráno se kvůli kauze sešel vládní výbor pro krizové situace a průběžně byli o vývoji vyšetřování informováni ministři vlády v čele s premiérkou Theresou Mayovou.

O dvojici už jsou známé i detailnější informace. Podle webu americké televize CNN jde o dva čtyřicátníky – Charlese Rowleyho a Dawn Sturgessovou. Oba měli být podle původních informací občasní uživatelé drog, právě proto jejich stav nejdříve lékaři přičítali užití kokainu nebo heroinu z kontaminované dávky.

Nic zatím nenaznačuje tomu, že by měli mít muž a žena jakékoliv vazby na Rusko či tajné služby. Policie však přesto pracuje s možností, že útok souvisí s případem Skripalových.”

A vláda žádá Rusko, kterému žádné informace o útoku na jeho občanku Skripalovou nedala, o podrobné informace, které by potvrdily ruskou vinu.

A media již ví, co zatím v obou případech neví ani policie, že pachatelem je Putin. V obou případech.

Já tvrdím, že nic není jisté, protože se k případu ještě objektivně nevyslovil náš největší expert, Jakub Janda. Ten nemá čas, rekrutuje bojovníky do hybridní války s Ruskem, protože jich má málo a na všechno sám nestačí. Už jsem se chtěl přihlásit, ale když vidím, jak Putin likviduje kdekoho Novičokem, rozmyslel jsem si to.

Do Salisbury je daleko a u nás se Novičok na rozdíl od Ruska a Británie nikdy nevyráběl, netestoval a protilátky nezkoumaly. Není ani jisté, jestli naše okresní nemocnice mají knihu jeho vynálezce která popisuje jeho složení a vyšla pokud vím v USA.

Takže se do této války nepohrnu, takový hrdina nejsem.

A budu si dávat pozor, člověk si v hybridní válce nemůže být jistý ničím.

Autor: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 105 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...