babiskasc2
18.10.2016
Kategorie: Politika

Nové zprávy z Bratislavy: Byl nebo nebyl Babiš agentem StB?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Takřka zapomenuta je kauza estébáka Bureše. Jím vlastněná média se postarala o to, aby se na tuto kauzu, stejně tak jako na mnohé jiné v České republice zapomnělo. Slovensko však bylo vždy trochu jiné a hlavně živější. Proto vás jistě zaujme zpráva z Bratislavy.

Cituji:

ÚPN dosiahol súdne rozhodnutie, ktoré môže ovplyvniť aj spor s Babišom

Ústavu pamäti národa (ÚPN) bolo doručené súdne rozhodnutie, ktoré môže znamenať zásadný obrat vo všetkých sporoch, ktoré sú proti nemu vedené, vrátane sporu s českým podnikateľom a politikom Andrejom Babišom.

Krajský súd (KS) v Bratislave vyhovel odvolaniu ÚPN a zrušil prvostupňový rozsudok, podľa ktorého je žalobca Dušan Kubovčák neoprávnene evidovaný ako agent ŠTB.

Rozsudok z 29. júna tohto roku bol ústavu doručený 26. septembra. Prvostupňový súd pritom podľa Juščáka oprel svoje rozhodnutie o svedecké výpovede viacerých bývalých príslušníkov ŠtB.

Zajímavé, není-liž pravda. V žádné normální, nepokřivené společnosti skutečně není možné, aby výpovědi estébáků měly větší váhu než historické dokumenty. Tak, jako ten estébák ve zprávě, i Bureš si zaplatil tři estébáky, podle historických dokumentů svoje nadřízené v STB a ti vypovídali v jeho prospěch.

Vzhledem k tomu, že Ústav paměti národa (ÚPN) podal v kauze Bureš dovolání, lze předpokládat, že Nejvyšší soud v Bratislavě rozsudek, který v rozporu s právem „očistil“ Bureše, zruší. Věc se vrátí k novému projednání a soudy tentokrát budou vázány rozsudkem Krajského soudu v Bratislavě.

Není možné sice odhadnout rychlost, s jakou budou soudy v Bratislavě pracovat, protože těch kauz je více, nejen kauza Bureš. Každopádně lze však očekávat nové projednávání do parlamentních voleb v České republice.

Prezident republiky kdysi prohlásil, a doporučuji si najít jeho výrok a dát si jej na viditelné místo, že cituji „do vlády nebude nikdy jmenovat žádného estébáka“. Pokud by soud v Bratislavě vynesl rozsudek: Babiš byl agentem STB, pak z tohoto konstatování vyplývá:

1. Nemůže vykonávat žádnou funkci ve státní správě. Ze zákona, který očividně pro pohlaváry neplatí.
2. Morálně je natolik vadný, že není schopen sebereflexe. Proto by jej k opuštění vlády měli vyzvat jeho koaliční partneři.
3. Volba do parlamentu je věcí voličů, kterým jsou zaručeny volby svobodné a tajné. Otázkou ovšem je, zda zaměstnanci Agrofertu se skutečně mohou spolehnout na atributy tajné volby, nebo zda jsou rukojmími i se svými rodinami a jsou zastrašováni hrozbou ztráty zaměstnání.

Volby jsou sice za necelý rok, ale to neznamená, že bychom měli zapomenout a trpět ve vedení České republiky něco tak odporného, podlého a nízkého, jako je UDAVAČ a to bez ohledu na to jaký má majetek, nebo kolik jemu podobných je ochotno za něj kandidovat.

ZDROJ: Fcb M. Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 769,00 Kč
Vybráno 22.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
53 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.