babiskasc2
18.10.2016
Kategorie: Politika

Nové zprávy z Bratislavy: Byl nebo nebyl Babiš agentem StB?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Takřka zapomenuta je kauza estébáka Bureše. Jím vlastněná média se postarala o to, aby se na tuto kauzu, stejně tak jako na mnohé jiné v České republice zapomnělo. Slovensko však bylo vždy trochu jiné a hlavně živější. Proto vás jistě zaujme zpráva z Bratislavy.

Cituji:

ÚPN dosiahol súdne rozhodnutie, ktoré môže ovplyvniť aj spor s Babišom

Ústavu pamäti národa (ÚPN) bolo doručené súdne rozhodnutie, ktoré môže znamenať zásadný obrat vo všetkých sporoch, ktoré sú proti nemu vedené, vrátane sporu s českým podnikateľom a politikom Andrejom Babišom.

Krajský súd (KS) v Bratislave vyhovel odvolaniu ÚPN a zrušil prvostupňový rozsudok, podľa ktorého je žalobca Dušan Kubovčák neoprávnene evidovaný ako agent ŠTB.

Rozsudok z 29. júna tohto roku bol ústavu doručený 26. septembra. Prvostupňový súd pritom podľa Juščáka oprel svoje rozhodnutie o svedecké výpovede viacerých bývalých príslušníkov ŠtB.

Zajímavé, není-liž pravda. V žádné normální, nepokřivené společnosti skutečně není možné, aby výpovědi estébáků měly větší váhu než historické dokumenty. Tak, jako ten estébák ve zprávě, i Bureš si zaplatil tři estébáky, podle historických dokumentů svoje nadřízené v STB a ti vypovídali v jeho prospěch.

Vzhledem k tomu, že Ústav paměti národa (ÚPN) podal v kauze Bureš dovolání, lze předpokládat, že Nejvyšší soud v Bratislavě rozsudek, který v rozporu s právem „očistil“ Bureše, zruší. Věc se vrátí k novému projednání a soudy tentokrát budou vázány rozsudkem Krajského soudu v Bratislavě.

Není možné sice odhadnout rychlost, s jakou budou soudy v Bratislavě pracovat, protože těch kauz je více, nejen kauza Bureš. Každopádně lze však očekávat nové projednávání do parlamentních voleb v České republice.

Prezident republiky kdysi prohlásil, a doporučuji si najít jeho výrok a dát si jej na viditelné místo, že cituji „do vlády nebude nikdy jmenovat žádného estébáka“. Pokud by soud v Bratislavě vynesl rozsudek: Babiš byl agentem STB, pak z tohoto konstatování vyplývá:

1. Nemůže vykonávat žádnou funkci ve státní správě. Ze zákona, který očividně pro pohlaváry neplatí.
2. Morálně je natolik vadný, že není schopen sebereflexe. Proto by jej k opuštění vlády měli vyzvat jeho koaliční partneři.
3. Volba do parlamentu je věcí voličů, kterým jsou zaručeny volby svobodné a tajné. Otázkou ovšem je, zda zaměstnanci Agrofertu se skutečně mohou spolehnout na atributy tajné volby, nebo zda jsou rukojmími i se svými rodinami a jsou zastrašováni hrozbou ztráty zaměstnání.

Volby jsou sice za necelý rok, ale to neznamená, že bychom měli zapomenout a trpět ve vedení České republiky něco tak odporného, podlého a nízkého, jako je UDAVAČ a to bez ohledu na to jaký má majetek, nebo kolik jemu podobných je ochotno za něj kandidovat.

ZDROJ: Fcb M. Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.