rouskyovce2
7.8.2021
Kategorie: Společnost

Nové náhubkové opatření: Drzost ministerstva nezná hranic

Sdílejte článek:

SBN

Je absurdní, že na jedné straně si je ministerstvo velmi dobře vědomo toho, že nošení respirátorů nebo ústenek poškuzuje řadu lidí. znovu cituji z jednoho ministerského vyjádření k žalobě:

Z důvodu toho, že povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest je jedním z významných opatření, kterým lze dosáhnout omezení šíření epidemie, což se v průběhu epidemie, při dodržování nošení respirátorů jednoznačně prokázalo, tak je potřebné dobře zvážit, u koho je opravdu nutné, aby mu byla výjimka z povinnosti nosit ochranné prostředky dýchacích cest udělena. Je potřebné přihlédnout k tomu, že nošení ochranných pomůcek dýchacích cest není omezující jen pro uváděnou skupinu osob, ale i pro osoby s jiným onemocněním, např. pro kardiaky, osoby s onkologickým onemocněním, osoby s gastroexofageálním refluxem apod. Avšak z důvodu šíření epidemie není možné, aby výjimka z daného opatření byla pro všechny osoby s jakýmkoliv onemocněním, neboť chronicky nemocných osob je v ČR velký počet a stanovením celého katalogu „zdravotních výjimek“ by prakticky devalvovalo toto opatření, přičemž by bylo dodržování a nezneužívání této výjimky prakticky nekontrolovatelné, neboť v ten moment by rázem onemocněla nějakým zdravotním neduhem neslučitelným s povinností nosit ochranné prostředky dýchacích cest celá Česká republika.

Na rozdíl od lidí s mentálním postižením nebo poruchou, kteří nemusí mít žádné potvrzení (opatřením jim to nenařizuje), musí mít lidé s fyzickým onemocněním štempl od lékaře, přičemž polobozi v bílých pláštích nemají žádné pokyny, na základě kterých budou potvrzení vydávat. Půjde o naprostou svévoli a máte-li za lékaře covid fanatického tečkaře, pak nemáte šanci. Diskriminace nemocných tedy nadále pokračuje.

Obzvláště odporné je zdůvodnění přiměřenosti opatření: prý je moje svoboda volně dýchat a chránit zdraví limitována zdravím kohosi cizího, kdo je na tom tak zle, že ho covid zabije. WTF, sakra? Kde se tenhle ubohý blábol vzal? Moje svoboda a moje zdraví je jen moje a zdraví cizích je mi popravdě dost ukradené. Nezajímá mne a nehodlám za cizí lidi položit svůj život. Žijeme v naprosto úchylné době, kdy se na piedestal dostali velmi nemocní (kdo to proboha vlastně je, že je na tom tak bledě, že se ani zázračnou bezpečnou vakcínou opíchat nemůže, a proč mne má zajímat a proč se mám já, poměrně zdravá, obětovat?).

Ministerstvo tedy tvrdí, že opatření je přiměřené, protože moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda onoho mimořádně nemocného jedince nebýt nakažen. Hmmm. A svoboda toho mimořádně nemocného nekončí náhodou tam, kde začíná moje svoboda pečovat o moje vlastní zdraví a neničit si ho? Protože já si nemyslím, že i mírné zhoršení mého zdravotního stavu je akceptovatelné. Z jaké zvrácené myšlenky vyplývá premisa, že mám obětovat, byť promile svého zdraví, pro cizího člověka? Mám si nechat vyoperovat ledvinu, protože je docela dost lidí, kteří by po ní skočili? Mám si nechat vzít kus jater na štěp? Mám někomu darovat nějaký další zbytečný orgán, který nutně nepotřebuju k přežití, protože tento cizinec jej potřebuje k záchraně svého života? Mám obětovat svoje děti, aby nějaké jiné (jaké proboha?) třeba žily o něco dýl se svojí extrémně vážnou (opět jakou???) nemocí, kvůli které je nelze naočkovat? Tohle je fakt na palici a na palici je každý, kdo má tu drzost po druhých žádat oběti. Já sama si nedokážu představit, že bych se domáhala, aby se kvůli záchraně mých děti poškodili děti jiné. Jen tak, protože já to chci. Na tohle přece nemá nikdo právo!

Milý státe a milí velmi vážně nemocní (pokud vážně existujete a vážně si troufáte žádat moje zdraví): vaše svoboda přežít končí právě tam, kde začíná moje svoboda žít a chránit všemi dostupnými prostředky jen a pouze svoje zdraví. Buďte vděční, že žijeme ve společnosti, kde mladí a zdraví přispívají velmi vysokými částkami ze svých výdělků na to, aby se o vás mohla společnost slušně a adekvátně postarat (což je správné, dokud je to možné) a dejte pokoj s dalšími nehoráznými požadavky na náš úkor. Takto společenská smlouva uzavřená se státem vážně nezněla. Tohle totiž může vést jedině k občanské válce. A dost pochybuju, že slabí v ní zvítězí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 141 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)