WILSON
29.6.2020
Kategorie: Historie

Nově je na černé listině prezident, jehož jméno kdysi neslo nádraží v Praze

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Dalo se čekat, že si americká revoluční levice na něj vzpomene. Dalším na řadě je bývalý americký prezident Woodrow Wilson. Ten, co se po něm jmenovalo v Praze Hlavní nádraží, a po kterém se stále jmenuje ulice u tohoto nádraží.

Když v Americe senátor McCarthy chvíli honil komunisty v Hollywoodu, říkali tomu Hon na čarodějnice, a na školách tím dodnes straší jako obdobím, kdy prý byla Amerika blízko fašismu. Co se v Americe děje dnes, ale McCarthyho překonalo stokrát.

Princetonská univerzita se rozhodla odstranit jméno prezidenta Wilsona z jedné ze svých škol. Oznámil to prezident univerzity, Christopher Eisgruber (zde jeho stránka na Wikipedii). Wilsonovo jméno je prý kvůli jeho “rasistickým názorům a nařízením” pro školu nevhodné.

Wilson byl sto dvacet let před panem Eisgruberem sám prezidentem Princetonu, a ze zapadlé školy udělal jednu z nejprestižnějších univerzit Ameriky. Vyčítají mu, že v době svého prezidentování znemožňoval černošským studentům, aby na Princetonu mohli studovat.

A nejen to. Wilson byl skutečně výjimečným americkým prezidentem, a je s podivem, že si na něj rudí vzpomněli až nyní.

Byl prvním jižanským prezidentem od roku 1848. Podporoval segregaci na federální úrovni a když USA vstoupily do První světové války, nechal černé vojáky segregované, jen s bílými veliteli. Segregaci obhajoval s tím, že brání rozmíškám mezi rasami.

První film, který se po jeho nástupu do Bílého domu promítal, byl slavný film o Ku Klux Klanu, Zrození národa. I když se tvrdí, že Wilson nevěděl, co se bude promítat, a po promítání se omlouval, že chtěl jen vyhovět starému příteli, autorovi knihy, podle které se film natočil.

A co mu rudí asi nemohou zapomenout nejvíce, po válce posvětil protikomunistické razie, které reagovaly na snahy amerických komunistů přenést ruskou Říjnovou revoluci i na americký kontinent.

Takže Amerika je jasná a my nyní můžeme čekat nějaké kreativní vystoupení českých levičáků, kteří na Wilsona nějakým způsobem upozorní, jako nedávno na Churchilla. A úplnou náhodou pak tito levičáci dají rozhovor Alarmu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 681 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.