facebook-chce
6.3.2019
Kategorie: Společnost

Nová totalita na pochodu

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

Následující měsíc budu méněcenný občan, neb vykázaný z veřejného prostoru sociální sítě Facebook. Co jsem provedl, že nějaký z Zuckerbergových pacholků mi napařil 30 denní ban? Spolu s tímto videem pomatených puberťáků, zachraňujících záškoláctvím planetu, jsem na FB postoval také svoji reakci, cituji: 

„Pokud si poslechnete tyhle produkty našeho školského systému, respektive fantasmagorie, co jim lezou úst, a docvakne vám, že tohle je výsledek práce naší vzdělávací soustavy, nemůžete nedojít k závěru, že všichni ministři školství asi tak za posledních dvacet let by měli být za ranního rozbřesku zastřeleni a spolu s nimi většina jejich poradců a spolupracovníků, ať už z řad úředníků, nebo inkluzívních i jiných zločinců z neziskového sektoru. Poznámka pro intelektuálně nesmělé: Pozor nadsázka!

A propos. Pokud jsou tohle autentičtí reprezentanti současného skautingu, nezbývá než konstatovat, že Skaut-Junák zcela zaslouženě dopadne dříve či později jako Kuratorium nebo Socialistický svaz mládeže.“

Ergo: Jasně vidíte, že jsem nenapravitelný. Nejenom že chci zmáčknout čudlík a vyhodit do povětří pravdomluvné Kavčí Hory, ale ještě bych rád prováděl hromadné exekuce uvědomělých politiků a jejich ideových opor. Pěst dělnické třídy – pardon, čo to táram – pěst politicky korektní, liberálně demokratické eurotřídy na čele s pokrokovými politickými neziskovkami na mě dopadla plným právem. Ale já už vím, co udělám. Provedu sebekritiku, před eurosoudruhy se očistím a plán příští pětiletky Eurosajuzu ze všech svých sil splnit pomohu. (Sorry, nedalo mi to. Nedávno jsem poslouchal povídky Š+G.)

A teď zase chvíli vážně. Nepochybuju, že i mezi čtenáři těchto řádků se najde dostatek pitomců, které počínání novodobých pokrokářských úderek uvádí v nadšení. Nic nového. Dobře jim tak, rozvracečům! Kritika ano, ale pouze konstruktivní. Sarkasmus, ironie, nadsázka? Tak takhle ne! Evropskou unii si rozvracet nedáme! Pamětníci to dobře znají. 

Jen aby se ale novodobí milovníci nové totality za čas nedivili, až třeba nezdárného potomka počastují slovy „já tě asi přetrhnu“, že je všudypřítomná Pomocná stráž VB, rozuměj Pomocná stráž Velkého Bratra, zadrží pro užití nedovoleného slovníku. Jsme tomu blíž, než si myslíte.

Jak se pozná totalita? To se blbost dává na pochod. Kdysi měla kupříkladu podobu Pavlíka Morozova, udávajícího ve jménu pokroku vlastní rodiče. Momentálně na sebe bere tvář mírně retardované švédské blbky a jejích pátečních stávkujících následovníků. Ale nechme děti na pokoji. Občas prostě vyvádějí. Skutečnou tragédií jsou reakce dospělých. Politiků, ekonomů a novinářů v Davosu, učitelů a ředitelů škol všude možně. V normálním světě by reakcí byly neomluvené hodiny, případně snížená známka z mravů. V totalitě se blbost dává na pochod. Je to opravdu tristní pohled.

V normálním světě můžete o všem mluvit. Vážně i nevážně. S ironií, sarkasmem a nadsázkou, stejně jako bez nich. V totalitě vám zavřou ústa. Vymažou vás. Znemožní vám publikovat. Budou vás popotahovat. Zavřou vás. Už se tam zase blížíme. Však si přečtěte třeba Mňačkovy Opožděné reportáže, a docvakne vám, v čem všem jsou dnešní poměry podobné těm z padesátých let.

Tohle cenzorské šílenství klíčilo spolu s politickou korektností dlouho, opravdové obrátky ale nabralo relativně nedávno. Až spolu s migrační krizí a invazí islámu do Evropy. Ale nenechme se mýlit. Facebook a další sociální sítě jsou sice vykonavatelem, ale dělají to na objednávku současných mocenských elit. Proto také má tahle cenzura své politické znaménko. Pod záminkou všeobecné očisty a vynucované krasomluvy jsou cenzurovány jen některé názory. 

Nedivme se proto, s jak rozličným ohlasem se setkala legislativní iniciativa mladého Klause, jež podobnou cenzorskou svévoli na sociálních sítích zapovídá, ba dokonce ji chce trestat. Klausův počin má navíc nádherný vedlejší efekt. V jeho legislativním zrcadle totiž přesně vidíme, komu jde opravdu o svobodu a kdo je naopak pohůnkem nové totality. Není to vábný pohled. Mocipáni nové totality se třesou o svá pohodlná křesla, pročež páchají a schvalují podobná zvěrstva jako mocipáni totality minulé.

Kvůli 30 dennímu facebookovému banu si botky nerozkoušu. Ostatně zdaleka nejde jen o mně. Stejně debilním, nedůstojným, hloupým, trapným, pokořujícím způsobem zachází nová totalita s tisíci a tisíci dalších občanů. Dennodenně jim předvádí svoji povýšenost, zvůli, bohorovnost, namyšlenost. Ale i tady platí okřídlené, všeho do času! Každý hrnec jednou přeteče. Až se tahle masa naštvaných, pokořených, dennodenně urážených, nálepkovaných lidí dá do pohybu, to teprve bude pochod. 

Zaděláváte si na to dobře, eurosoudruzi!

Autor: Petr Štěpánek

stepanek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
32 komentářů