facebook-chce
6.3.2019
Kategorie: Společnost

Nová totalita na pochodu

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

Následující měsíc budu méněcenný občan, neb vykázaný z veřejného prostoru sociální sítě Facebook. Co jsem provedl, že nějaký z Zuckerbergových pacholků mi napařil 30 denní ban? Spolu s tímto videem pomatených puberťáků, zachraňujících záškoláctvím planetu, jsem na FB postoval také svoji reakci, cituji: 

„Pokud si poslechnete tyhle produkty našeho školského systému, respektive fantasmagorie, co jim lezou úst, a docvakne vám, že tohle je výsledek práce naší vzdělávací soustavy, nemůžete nedojít k závěru, že všichni ministři školství asi tak za posledních dvacet let by měli být za ranního rozbřesku zastřeleni a spolu s nimi většina jejich poradců a spolupracovníků, ať už z řad úředníků, nebo inkluzívních i jiných zločinců z neziskového sektoru. Poznámka pro intelektuálně nesmělé: Pozor nadsázka!

A propos. Pokud jsou tohle autentičtí reprezentanti současného skautingu, nezbývá než konstatovat, že Skaut-Junák zcela zaslouženě dopadne dříve či později jako Kuratorium nebo Socialistický svaz mládeže.“

Ergo: Jasně vidíte, že jsem nenapravitelný. Nejenom že chci zmáčknout čudlík a vyhodit do povětří pravdomluvné Kavčí Hory, ale ještě bych rád prováděl hromadné exekuce uvědomělých politiků a jejich ideových opor. Pěst dělnické třídy – pardon, čo to táram – pěst politicky korektní, liberálně demokratické eurotřídy na čele s pokrokovými politickými neziskovkami na mě dopadla plným právem. Ale já už vím, co udělám. Provedu sebekritiku, před eurosoudruhy se očistím a plán příští pětiletky Eurosajuzu ze všech svých sil splnit pomohu. (Sorry, nedalo mi to. Nedávno jsem poslouchal povídky Š+G.)

A teď zase chvíli vážně. Nepochybuju, že i mezi čtenáři těchto řádků se najde dostatek pitomců, které počínání novodobých pokrokářských úderek uvádí v nadšení. Nic nového. Dobře jim tak, rozvracečům! Kritika ano, ale pouze konstruktivní. Sarkasmus, ironie, nadsázka? Tak takhle ne! Evropskou unii si rozvracet nedáme! Pamětníci to dobře znají. 

Jen aby se ale novodobí milovníci nové totality za čas nedivili, až třeba nezdárného potomka počastují slovy „já tě asi přetrhnu“, že je všudypřítomná Pomocná stráž VB, rozuměj Pomocná stráž Velkého Bratra, zadrží pro užití nedovoleného slovníku. Jsme tomu blíž, než si myslíte.

Jak se pozná totalita? To se blbost dává na pochod. Kdysi měla kupříkladu podobu Pavlíka Morozova, udávajícího ve jménu pokroku vlastní rodiče. Momentálně na sebe bere tvář mírně retardované švédské blbky a jejích pátečních stávkujících následovníků. Ale nechme děti na pokoji. Občas prostě vyvádějí. Skutečnou tragédií jsou reakce dospělých. Politiků, ekonomů a novinářů v Davosu, učitelů a ředitelů škol všude možně. V normálním světě by reakcí byly neomluvené hodiny, případně snížená známka z mravů. V totalitě se blbost dává na pochod. Je to opravdu tristní pohled.

V normálním světě můžete o všem mluvit. Vážně i nevážně. S ironií, sarkasmem a nadsázkou, stejně jako bez nich. V totalitě vám zavřou ústa. Vymažou vás. Znemožní vám publikovat. Budou vás popotahovat. Zavřou vás. Už se tam zase blížíme. Však si přečtěte třeba Mňačkovy Opožděné reportáže, a docvakne vám, v čem všem jsou dnešní poměry podobné těm z padesátých let.

Tohle cenzorské šílenství klíčilo spolu s politickou korektností dlouho, opravdové obrátky ale nabralo relativně nedávno. Až spolu s migrační krizí a invazí islámu do Evropy. Ale nenechme se mýlit. Facebook a další sociální sítě jsou sice vykonavatelem, ale dělají to na objednávku současných mocenských elit. Proto také má tahle cenzura své politické znaménko. Pod záminkou všeobecné očisty a vynucované krasomluvy jsou cenzurovány jen některé názory. 

Nedivme se proto, s jak rozličným ohlasem se setkala legislativní iniciativa mladého Klause, jež podobnou cenzorskou svévoli na sociálních sítích zapovídá, ba dokonce ji chce trestat. Klausův počin má navíc nádherný vedlejší efekt. V jeho legislativním zrcadle totiž přesně vidíme, komu jde opravdu o svobodu a kdo je naopak pohůnkem nové totality. Není to vábný pohled. Mocipáni nové totality se třesou o svá pohodlná křesla, pročež páchají a schvalují podobná zvěrstva jako mocipáni totality minulé.

Kvůli 30 dennímu facebookovému banu si botky nerozkoušu. Ostatně zdaleka nejde jen o mně. Stejně debilním, nedůstojným, hloupým, trapným, pokořujícím způsobem zachází nová totalita s tisíci a tisíci dalších občanů. Dennodenně jim předvádí svoji povýšenost, zvůli, bohorovnost, namyšlenost. Ale i tady platí okřídlené, všeho do času! Každý hrnec jednou přeteče. Až se tahle masa naštvaných, pokořených, dennodenně urážených, nálepkovaných lidí dá do pohybu, to teprve bude pochod. 

Zaděláváte si na to dobře, eurosoudruzi!

Autor: Petr Štěpánek

stepanek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč

Celkem za měsíc: 21 237,00 Kč
Vybráno 60.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 028 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.