LIBERIECERNOSI
3.12.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Nová studie dokazuje, že čím více je afrických genů, tím nižší je IQ

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Je až zarážející, že si v dnešní době dovolili učinit podobnou zcela objektivní studii právě v USA, kde za tak odvážný počin může hrozit i nějaký větší postih, neboť může být považován za rasismus.

I když se již podobných studií provedlo v minulosti mnohem víc, tak tato se liší tím, že zjišťuje, zda je IQ ovlivněno i socioekonomickými faktory. Tedy třeba prostředím, kde daný jedinec vyrůstá nebo nižším či vyšším životním standardem.

.

Nová studie z USA ukazuje, že značný rozdíl v IQ mezi černochy a bělochy zůstává v podstatě zcela nezměněn, i když se vezme v úvahu socioekonomický status. Nezdá se ani, že by kultura nebo takzvaná diskriminace ovlivňovaly rozdíly.

Studie, kterou provedl John G.R. Fuerst z Ulsterského institutu pro sociální výzkum, a která byla publikována ve vědeckém časopise The Mankind Quarterly, ukazuje jasnou korelaci mezi výsledky testů kognitivní inteligence a africkými geny.

Čím více afrických genů člověk má, tím horší je jeho výkon v inteligenčním testu.

Tento vztah je dobře znám již velmi dlouho, ale levicoví liberálové namítali, že rozdíly mohou být způsobeny environmentálními faktory, jako je „diskriminace“, socioekonomické faktory nebo kultura.

Ale když Fuerst testoval tyto hypotézy, výsledek byl pro liberály zklamáním.

Ukázalo se, že rozdíly zůstávají do značné míry nezměněny, když byli účastníci studie rozděleni do skupin lidí s vysokým socioekonomickým statusem a nízkým sociálně-ekonomickým statusem.

Pokud jde o kulturu, Fuerst zkoumal, zda je výsledek ovlivněn tím, že se někteří identifikují jako Hispánci a jiní ne. Ale navzdory velkým kulturním rozdílům mezi Hispánci a ostatními, přetrvávají jasné rozdíly v  inteligenci mezi černochy a bělochy i zde.

Studie také samostatně kontroluje skupiny účastníků, kteří se identifikují jako bílí, rasově smíšení a černí. Ve všech případech zůstává předchozí vztah mezi inteligencí a africkými geny stejný jako dříve – čím více afrických genů, tím nižší IQ jedince.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 788 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
142 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)