vaclav-klaus-ml-06
6.5.2019
Kategorie: Politika

Nová strana Klause ml. a její možnosti

Sdílejte článek:

TGM

Znám Čechy bludem zmámené, znám Řím jenž mocí na blud stačí, znám cokoliv jen sebe ne…

Úryvek ze sonetu François Villona popisuje někdejší českou zem, kdy se Češi jako kacíři postavili moci Říma. Středověký euroskepticismus zahořel jasným plamenem a s ním Jan Hus i země Koruny České…

“Vládnout Čechům je boží trest !”, říkával král Václav IV. (syn Karla IV.).

“Čechové jsou udatný národ a já jsem jejich král ! Čechů, těch rebelů, co nectí majestát, jsem se vždycky bál, proto je v Čechách zmatek, moji rozmilí a nelepší se to”…říkával král Zikmund Lucemburský (syn Karla IV.)

„Buď vládcem občanům, ne otrokům!“, říkával císař Josef II. (syn rakouské císařovny Marie Terezie).

„Praotec Čech, dej mu pánbůh věčnou slávu, byl vůl. Tolik pěkných míst na světě – a on pak se musel zastavit zrovna tam, kde se zastavil a posadil nás mezi Němce a Rusy. Vůl.“ To říkával Jan Masaryk (syn prezidenta osvoboditele TGM).

„Nevidím jiné východisko, než vypadnout z Evropské unie. I za předpokladu, že o třetinu zchudneme,“ řekl Václav Klaus junior (syn prezidenta Václava Klause).

Očekávání jsou velká. Nová strana VKJ chce měnit dějiny. To vše vyvolává řadu otázek. Je však vůbec možné v novověku dějiny měnit?

Počátky změn z roku 2015 

Začalo to v roce 2015. Nečekaná migrační krize zasáhla Evropu naplno a změnila tak myšlení a směr politiky. Objevil se Martin Konvička a začal udávat trend. Mainstreamová média i politici po něm okamžitě vystartovali. Dnes to, co říkal, říkají všichni. Konvička, Hampl, Hrindová a pár dalších prohodili umyvadlo oknem. Jejich blogy na iDnes.cz byly rušeny, jejich privátní facebooky byly blokovány. Nebylo nikoho, snad kromě prezidenta Zemana, kdo by se jich zastal. Jejich přímé politické angažmá neuspělo, ale duch toho, co říkali, se stal mainstreamem. Dnes i premiér Babiš používá rétoriku proti ilegální migraci, podporuje spojenectví V4 a chce tzv. “Silné Česko”.

Ti co stáli bokem

Následoval zástup těch, kteří se do otevřeného okna začali vlamovat. Objevili se Robejškovi Realisté, Okamura se rozhodl, že namísto velebení Islámu (známý je jeho někdejší, dnes už smazaný facebookový post o návštěvě mešity s jeho někdejší přítelkyní, ten post byl obdivný vůči islámu), bude proti němu. Tím doplnil svůj program o další myšlenku, která nebyla jeho, ale byl schopný ji voliči prodat. Díky němu jsou tedy tato témata v parlamentu, i když by si zasloužila, aby byla podávána lépe. Robejšek vyhořel, protože se těžko ztotožňoval s “plebsem”, jeho program pro lepšolidi na “vlastenecké scéně” zkrachoval. I když měl na propagaci finance, které před ním nikdo na patriotické scéně k dispozici neměl. Udělal však i další chyby, a to nejen on, ale i jeho spolustraník Alexander Tomský. Útočili veřejně na Okamuru, Konvičku, Hampla, i německou AfD. To se jim nevyplatilo a zmizeli ze scény rychleji než se čekalo…

VKJ

Bokem stál i Václav Klaus junior. Jeho možnosti byly jiné. Každé pondělí má k dispozici blog na Novinky.cz a zablokován na facebooku byl jen jednou a to na chvíli. Po určitém váhání se nakonec rozhodl do toho jít. Vrátil se do strany, kterou zakládal jeho otec “u nich doma v kuchyni” a tam pracoval na kampani do sněmovny. V roce 2017 se do sněmovny s ODS dostal. Měl nejvíce preferenčních hlasů (22 614), více než předseda ODS Petr Fiala (13 003) a byl hned druhý za předsedou ANO Babišem (48 539). Jenže tím to vše v podstatě skončilo. VKJ navrhoval uzavřít koalici s Babišem a ovlivňovat tak vládu. To však vedení ODS zavrhlo a začalo posilovat eurohujerskou rétoriku. Dnes je ODS více probruselská, než Babišovo ANO. Bylo tak otázkou času, kdy v ní VKJ bude muset skončit.

To se stalo letos na jaře. VKJ byl ze strany vyloučen a stal se zajímavým pro všechny představitelné malé euroskeptické strany. Ty mu nabízely, aby za ně kandidoval do europarlamentu. To nakonec zavrhnul a rozhodl se založit stranu vlastní. Což je ta nejtěžší možná cesta.

Nová strana a její možnosti

Vytvořit dnes novou stranu je těžké, ta doba už je částečně pryč. Ve vlně nových stran se prosadili Babiš a Okamura. VKJ s tím přichází v době, kdy už je situace na naší politické scéně víceméně jasná. Babiš je částečným euroskeptikem (něco jako italské vládní Hnutí 5 hvězd) a Okamura jasným euroskeptikem (který ovšem neusedl ve vládě, tak jako Salviniho Lega). Ostatní strany jsou (nepočítáme-li Komunisty, kteří jsou něco mezi) jasně eurohujerské (ODS, STAN, TOP0,9, Piráti, Lidovci, ČSSD).

Kde tedy bude čerpat spolustraníky a voliče ?

Kromě laciných a marných konjukturalistů, kteří budou ihned očekávat pašalíky a koryta a budou jich zástupy, bude potřebovat spolupracovníky, kteří mu stranu postaví. Platí to hlavně mimo Prahu. Ta tam je doba, kdy v Praze vyhrávala tenisová raketa Václava Klause seniora. Praha je dnes ukázkovým multi-kulti eurohujerským městem. Mimo Prahu to však bude mít strana VKJ těžké. Ten prostor je obsazen Babišem i Okamurou. Přesvědčovat voliče, že jsem lepší a větší euroskeptik než Okamura a že budu mít jednou moc prosadit “program kacířů” lépe než Babiš, který dělá v tomto ohledu jen to, co se mu hodí a co musí, nebude vůbec jednoduché.

Paříž není Francie, říkával císař Napoleon a Itálie není Řím, říkával Julius Caesar. Oba dva zvítězili, teprve když za nimi stála celá země. Hlavní města se nakonec přidala, aby mohla svůj osud ovlivňovat.

Tým VKJ & finance

O jeho týmu toho zatím není moc známo, občas probleskne zpráva, kdo by mohl přicházet v úvahu. Nicméně nic není zatím potvrzené. Politika také něco stojí. Kdo to zaplatí, se také zatím neví…

Největší otázka ?

Zda bude na politickém trhu po takovéto nové straně poptávka. Protože občané jsou momentálně více spokojeni než nespokojeni, a to jak s prezidentem Zemanem, tak i Babišem, kterému rostou preference. A nejde o to, co si myslí pár intelektuálů v Praze.

Možná by bylo výhodnější, než budovat novou stranu, vstoupit do strany již fungující a snažit se ji ovlivňovat a nakonec převzít. Jako eurohujeři a neomarxisté kdysi ukradli pravicovou a konzervativní ODS, tak změnit například Babišovo ANO a posunout ho více pronárodně, nebo posílit SPD. Možná by to stálo méně sil. Ale je samozřejmě na každém, jakou cestou se vydá.

VKJ se vydal cestou nejsložitější, což ho může hodně naučit. Ale je to také cesta, která má mnoho otázek, a nemusí vůbec dopadnout dobře. Nicméně, jak říkal Randle McMurphy v Přeletu nad kukaččím hnízdem, “aspoň jsem to zkusil”, to umyvadlo alespoň prohodit oknem. Nebyl však první. Konvička, Hampl, Hrindová, už to udělali před ním. Teď je to na něm. Snad se mu podaří umyvadlo nejen prohodit, ale i na té svobodě nakonec uspět…

Autor: TGM

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 513 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
politicon.cz
130 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.