george-soros
24.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Nová Sorosovina

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 

vylicilV Davosu, na setkání vrcholných světových politiků s finančníky a kapitány nadnárodních korporací, dostal včera slovo i jistý George Soros. Údajný filantrop, kterého asi není třeba čtenářům Pravého Prostoru představovat. Nezklamal. Mezi nadáváním na Trumpa oznámil, že  věnuje miliardu dolarů na založení nové globální síti univerzit, jejichž cílem bude podporovat liberální myšlenky a tak zvanou „otevřenou společnost”. (zde).

S budováním oné sítě, nazvané Open Society University Network, chce začít okolo dvou krystalizačních jader: Bard College, severně od New Yorku a Středoevropské univerzity, toho času na přesunu z Budapešti do Vídně. Později, v druhé fázi, hodlá svou síť otevřít i ostatním institucím, které se chtějí připojit. Zdůraznil, že „…budeme potřebovat partnerské instituce a stoupence z celého světa.”

Na adresu své „Budapešťské” Středoevropské univerzity, kterou premier Orbán vyštípal z Maďarska do Vídně, prohlásil, že nebyla dostatečně silná na to, aby se stala vzdělávací institucí, jakou svět potřebuje. “To vyžaduje novou globální vzdělávací síť,” dodal hrozivě. A ještě připojil, že tento nový projekt považuje za “nejdůležitější a nejtrvalejší projekt svého života”. Je prý totiž nesmírně důležité financovat instituce, které budou bránit propadu zemí do sílícího nacionalismu…..

Vypadá to, že se liberálům věci jaksi nedaří podle jejich představ a původních plánů, a tak „přihazují”. Vrhají nové a nové zdroje aby zvrátili trend a otočili směřování světa opět na svou stranu. Těch zdrojů, bohužel, mají víc než dost. Prakticky neomezeně.

Podívejme se nyní na blízkou, Maďarskou Středoevropskou univerzitu, abychom si ujasnili, o co v projektu Open Society University Network jde. Tato premierem Orbánem vypakovaná „vzdělávací instituce” je totiž velice názornou ukázkou a typickým vzorkem. Předsunutá část školy už ve Vídni působí. Nachází se na Quellenstraße 51 ve vídeňské čtvrti Favoriten. Aktuální semestr tam zahájilo prvních přibližně 350 studentů CEU. Přivítal je rektor Michael Ignatieff. I na jeho osobě je vidět, o jaké vzdělávání tu půjde. Michael Ignatieff je politikem, spisovatelem a lidskoprávním aktivistou. Je jedním z vůdců Liberal Party of Canada, na přelomu tisíciletí působil jako ředitel Carrova centra pro politiku lidských práv ve Škole vlády Johna F. Kennedyho na Harvardské univerzitě. Psal a vystupoval proti nacionalismu a pak se vrhnul na klima. Je, mimo jiné, zapáleným prosazovatelem daně z uhlíku.

Budoucí trvalé prostory pro CEU se plánují v areálu bývalé nemocnice Otto-Wagner-Spitals ve čtvrti Penzing. Výuka by tam prý měla začít v zimním semestru na přelomu let 2023 a 2024. Škola v „plné síle” by pak měla mít kolem 1500 studentů, kteří se budou vzdělávat v magisterských programech politologie, filozofie a genderových studií.

Je zjevné, kam budou stovky nových politologů, filosofů a diplomovaných genderových specialistů každý rok směřovat. Do průmyslu to rozhodně nebude. Ani jinam, kde se tvoří a produkuje něco smysluplného. Část se uchytí ve státní správě, jako Sorosovi spící agenti, čekající na pokyn, co je třeba v úřadě či státě „prosadit”. Část bude pomáhat s likvidací státního školství a zvyšovat produkci liberálně – uvědomělých hlupáků. Ale ta největší část zamíří kam? Do neziskovek!

Soros si budováním podobných univerzit vytváří v podstatě jakési kadetní školy k výcviku budoucích pddůstojníků liberální revoluce. Vychovává v nich velitele svých útočných oddílů (neziskovek), tak zvané „krtky” do státní správy a školství a ty nejlepší z nejlepších absolventů pak směruje do nadnárodních institucí typu EU a OSN.  Geniální projekt. Vysoká škola vlastizrady, rozvratu a záškodnictví, universita subverze, … a hostitelské státy, spolu s partnerskými školami si to ještě platí!

Nebezpečí Sorosova nového plánu pro nás a naši zemi spočívá ve dvou věcech: v té miliardě dolarů (ke které je schopen kdykoli přihodit další) a ve větě „…budeme potřebovat partnerské instituce a stoupence z celého světa.” Protože i my, stejně jako většina zemí střední a východní Evropy, máme podfinancované univerzity a v jejich čele spoustu rektorů – aktivistů. Což bylo dobře vidět například kolem presidentských voleb, nebo různých „medailování”.

Finančník G.Soros je v současné době považován za „persona non grata” v řadě zemí. Přinejmenším v Maďarsku, Izraeli a Velké Británii. V Turecku má k tomu nakročeno, stejně jako v Chorvatsku. V USA pak na toto téma právě běží petice. Jeho organizace, v čele s OSF, byly vypakovány, mimo jiné, z Ruska, Izraele, Maďarska a (ku podivu) také ze sousedního Rakouska. Jeho staronový kancléř Kurz o G. Sorosovi před nějakou dobou prohlásil, že je to „Největší výzva, před kterou stojí lidstvo”. Asi ví proč.

Není čas se připojit? Byli bychom v dobré společnosti….. Ale než se k tomu naše „Aspenem prolezlé” orgány (třeba jednou ) rozhoupou, bude nezbytné velice pozorně sledovat aktivity nejrůznějších liberálně – aktivistických rektorů. Aby si nechtěli vylepšit rozpočet školy a současně přihřát svou pokrokářskou polívčičku nějakým tím „partnerstvím”, po kterém Soros z Davosu volá. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 691 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.