polsko soudy

Nová krev do polského ústavního soudu

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilPolské pokrokáře popadá amok a mezi a jejich evropskými spojenci se začíná rozlévat rozhořčení. Tak, jak se pomalu šíří zpráva, že do funkcí soudců polského ústavního soudu byli včera zvoleni dva „kontroverzní” kandidáti vládnoucí strany PiS: Krystyna Pawlowiczová a Stanislaw Piotrowicz.

Proč kontroverzní? V případě Stanislawa Piotrowicze jde oficiálně o to, že býval svého času komunistickým právníkem, prokurátorem. Což by v jiném případě nikomu nevadilo a nikdo by to „trapně” nevzpomínal. Podívejme se na personální obsazení našeho ústavního soudu…. Ale doktor Piotrowicz přes komunistickou minulost, projevuje podivuhodně pevné, konzervativní názory v oblastech, ve kterých se vede kulturní boj dneška. Rodina, gender, práva homosexuálů. A to se neodpouští.

U Krystyny Pawlowiczové je pak situace jasná. Od svého vstupu do politiky působí na pokrokáře jak rudý hadr na býka. V širší známost, a to i u nás, vešly její výroky směrem k nedotknutelné modle dnešní Evropy, svazkům homosexuálů. O kterých paní profesorka prohlásila neakademicky a natvrdo, že “jsou v rozporu s přírodou a ústavou”.

Servítky si nebere ani v jiných „citlivých” případech. O první polské transsexuální poslankyni Anně Grodzké kupříkladu řekla: “Tvrdí, že se cítí být ženou. Ale má ksicht boxera. Tím, že se nažere hormonů a udělá si operaci, se ženskou nestane,” Levicové, opoziční poslance nazvala „dobytkem”, německou kancléřku Angelu Merkelovou pak otevřeně obvinila z islamizace Evropy.

Když se v roce 2017 na Ekonomickém fóru v Bruselu čertil George Soros, že evropské instituce jsou jednáním Maďarska a Polska v ohrožení, reagovala na svém facebookovém profilu: „A ten Soros, to je nějaký ředitel EU? Jakým právem přikazuje trestat Polsko a Maďarsko krácením unijních fondů? Celá ta Evropská unie ukazuje svou skutečnou, násilnickou totalitní tvář. Soros, Timmerman, Juncker, Merkelová a Macron jsou, podle ní, osobními nepřáteli Polska.

O svém rodném a milovaném Polsku jednou prohlásila, že je to (zatím ještě) krásná a normální země, což zdůvodnila nádherným argumentem: „Když lidé vidí dva chlapy s kočárkem, vědí, že to jsou zloději kovů,” S oblibou také útočí na Evropskou unii.

Polští pokrokáři to s ní mají těžké. Paní profesorka Krystyna Pawlowiczová pochází z odbojářské a vlastenecké rodiny. Její otec Leon Pawłowicz byl za války vojákem Armii Krajove a poté vězněm německého koncentračního tábora Stutthof. Podařilo se mu utéct z pochodu smrti a je v Polsku považován za nezpochybnitelného hrdinu odboje.

Přesto to progresivisté nevzdávají. Sepsali petici, aby byla vymazána z Facebooku a Twitter (zde). Podepsalo ji 28 774 polských občanů a obsahuje skutečné perly levicového udavačství: „Propaguje neofašistickou ideologii a nenávist k etnickým skupinám. Podporuje diskriminaci na základě politických názorů a sexuální orientace. Šíří lži a nenávist.” Anebo: „Tato žena postrádá morální principy a představuje extrémní morální hnilobu. Je to stranický pokrytec oddaný šíření a podněcování nenávisti”

Je povzbudivé, že v Polsku už se lidé s normálními názory propracovali i do ústavního soudu. Ta situace v mnoha věcech připomíná dobu před třiceti lety. Rok osmdesátý devátý. Poláci daleko vpředu, za nimi Maďaři… Jen u nás stále ještě Pavel Rychetský.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 159 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.