francieislampolicie
5.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Nová Francie: Imigranti jsou bez práce, útočí a vraždí

Loading...
Sdílejte článek:

SvS/MARIAN KECHLIBAR

„Jihem Francie zmítá islamismus a žhářství,“ upozorňuje v rozhovoru pro server Info.cz publicista a spisovatel Marian Kechlibar, který nedávno pokřtil novou knihu Krvavé levandule, v níž popisuje, jaké by bylo dění na jihu Francie blízké budoucnosti, kdyby problémy, kterými region trpí, ještě eskalovaly. Hovoří o tom, co je příčinou dnešní situace.

Jižní Francie už podle Kechlibara dávno není ta nekonfliktní idylická oblast jako z filmů o četnících. „Vznikl tam náboženský mix, který klidu nenahrává. Vznikají zde etnicky oddělené čtvrti a šíří se tam islámský fundamentalismus. Byly už teroristické útoky,“ uvedl publicista, podle kterého se to jasně projevuje i ve volbách. „Větší města zde volí krajně levicového Mélenchona, periferie pak nacionalistickou Le Penovou. Do toho je zde vysoká nezaměstnanost, která představuje živnou půdu pro radikály. Z problematických mešit odcházejí rekruti do Islámského státu,“ doplnil Kechlibar.

Jeho knižní počin s názvem Krvavé levandule je prý dystopická vize jihu Francie. Ve své nové knize se v několika povídkách zaměřuje na oblast idylické jižní Francie, která je zmítána novými etnickými a náboženskými problémy. Děj jednotlivých povídek se odehrává v blízké budoucnosti, kde se tyto jevy vymkly kontrole. „Kniha je varováním, jak tenká může být vrstva civilizace, která nás odděluje od toho, abychom se chovali jako naši předkové. Ta vrstva je tenká, stačily by dva až tři dny bez energie a vody a jídla, aby nastaly scény,“ je přesvědčen Kechlibar.

Z hlediska násilností a podobných jevů má podle Kechlibarových slov obecně Francie problém, zejména pak s endemickým žhářstvím, které se objevuje často právě v Paříži. Na jihu Francie pak převládá problém v podobě zmíněného islámského fundamentalismu. „Tam jsou ty komunity tak velké, že vznikají už úplně segregované oblasti, kde jsou problémové mešity. Lidé odcházejí do Islámského státu,“ uvedl Kechlibar.

Větší problém vidí u mladší generace než u té starší. Jedním z významných kritérií přispívajících k situaci je podle publicisty krize identity přistěhovalců. „Ta první generace nebyla tak problémová, přišli za prací. Mladší generace je ale radikálnější. Ve druhé generaci ale původní pracovní místa zanikla a Francouzi její příslušníky neberou jako Francouze, oni sami se již necítí být ani Alžířany nebo Maročany. Islám jim ale tu identitu dává,“ vysvětluje spisovatel.

Francouzský prezident Emmanuel Macron si prý situaci uvědomuje a vyvíjí jistou snahu s tím něco dělat. Otázka dnes podle Kechlibara však je, zda se s tím ještě něco dělat dá. „Ten problém je těžce zanedbaný. Je tam už několik generací, které neznají nic jiného než život v ghettu. Nejtěžší problém je ta nezaměstnanost, s čímž si Francie také neví rady,“ doplnil.

Na chvíli se pak vrátil k případu, kdy radikalizovaný policista na prefektuře u Notre-Dame zabil nožem své čtyři kolegy. „Tohle je také velký problém pro tamní bezpečnostní složky. Očividně francouzská policie byla lehce infiltrována. Trapné je, že tento muž se staral o IT a měl přístup do celé počítačové sítě. Mohl získat obrovské množství zajímavých informací, uzavřel Kechlibar s tím, že francouzská policie má obecně problém s násilím ze strany kriminálníků i džihádistů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 898 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.