francieislampolicie
5.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Nová Francie: Imigranti jsou bez práce, útočí a vraždí

Sdílejte článek:

SvS/MARIAN KECHLIBAR

„Jihem Francie zmítá islamismus a žhářství,“ upozorňuje v rozhovoru pro server Info.cz publicista a spisovatel Marian Kechlibar, který nedávno pokřtil novou knihu Krvavé levandule, v níž popisuje, jaké by bylo dění na jihu Francie blízké budoucnosti, kdyby problémy, kterými region trpí, ještě eskalovaly. Hovoří o tom, co je příčinou dnešní situace.

Jižní Francie už podle Kechlibara dávno není ta nekonfliktní idylická oblast jako z filmů o četnících. „Vznikl tam náboženský mix, který klidu nenahrává. Vznikají zde etnicky oddělené čtvrti a šíří se tam islámský fundamentalismus. Byly už teroristické útoky,“ uvedl publicista, podle kterého se to jasně projevuje i ve volbách. „Větší města zde volí krajně levicového Mélenchona, periferie pak nacionalistickou Le Penovou. Do toho je zde vysoká nezaměstnanost, která představuje živnou půdu pro radikály. Z problematických mešit odcházejí rekruti do Islámského státu,“ doplnil Kechlibar.

Jeho knižní počin s názvem Krvavé levandule je prý dystopická vize jihu Francie. Ve své nové knize se v několika povídkách zaměřuje na oblast idylické jižní Francie, která je zmítána novými etnickými a náboženskými problémy. Děj jednotlivých povídek se odehrává v blízké budoucnosti, kde se tyto jevy vymkly kontrole. „Kniha je varováním, jak tenká může být vrstva civilizace, která nás odděluje od toho, abychom se chovali jako naši předkové. Ta vrstva je tenká, stačily by dva až tři dny bez energie a vody a jídla, aby nastaly scény,“ je přesvědčen Kechlibar.

Z hlediska násilností a podobných jevů má podle Kechlibarových slov obecně Francie problém, zejména pak s endemickým žhářstvím, které se objevuje často právě v Paříži. Na jihu Francie pak převládá problém v podobě zmíněného islámského fundamentalismu. „Tam jsou ty komunity tak velké, že vznikají už úplně segregované oblasti, kde jsou problémové mešity. Lidé odcházejí do Islámského státu,“ uvedl Kechlibar.

Větší problém vidí u mladší generace než u té starší. Jedním z významných kritérií přispívajících k situaci je podle publicisty krize identity přistěhovalců. „Ta první generace nebyla tak problémová, přišli za prací. Mladší generace je ale radikálnější. Ve druhé generaci ale původní pracovní místa zanikla a Francouzi její příslušníky neberou jako Francouze, oni sami se již necítí být ani Alžířany nebo Maročany. Islám jim ale tu identitu dává,“ vysvětluje spisovatel.

Francouzský prezident Emmanuel Macron si prý situaci uvědomuje a vyvíjí jistou snahu s tím něco dělat. Otázka dnes podle Kechlibara však je, zda se s tím ještě něco dělat dá. „Ten problém je těžce zanedbaný. Je tam už několik generací, které neznají nic jiného než život v ghettu. Nejtěžší problém je ta nezaměstnanost, s čímž si Francie také neví rady,“ doplnil.

Na chvíli se pak vrátil k případu, kdy radikalizovaný policista na prefektuře u Notre-Dame zabil nožem své čtyři kolegy. „Tohle je také velký problém pro tamní bezpečnostní složky. Očividně francouzská policie byla lehce infiltrována. Trapné je, že tento muž se staral o IT a měl přístup do celé počítačové sítě. Mohl získat obrovské množství zajímavých informací, uzavřel Kechlibar s tím, že francouzská policie má obecně problém s násilím ze strany kriminálníků i džihádistů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 043 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
politicon.cz
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.