VLADABABISBLATNY
26.1.2021
Kategorie: Politika

Nouzový stav … sen neschopných papalášů

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Hlasy poslanců ANO, ČSSD a KSČM rozhodly, že bude ČR ve stavu nouze do poloviny února, a ministr Blatný nás už zvyká na myšlenku, že se bude nouzový stav prodlužovat i po tomto datu. No proč ne, když se neschopné vládě tak snadno vládne, aniž by musela přemýšlet o tom, co dělá.

V „nouzi” budeme žít, s letní předvolební přestávkou, již téměř rok. Premiér a ministři si tak díky tomu můžou po celou dobu dělat, co se jim zachce. Bez kontroly zakazují, přikazují, zavírají jimi vybrané provozovny či nakupují cokoli za jakékoli ceny. Argumenty pro prodlužování nouze při tom používá vláda pořád stejné, prý: „Bojujeme s pandemií. Jsme ve válce s virem. Situace se mění každým dnem. Je potřeba zavádět nová opatření. Hrozí kolaps nemocnic i krematorií”. Fráze a prázdné floskule, které přesvědčí jen nemyslící část veřejnosti.

Paradoxně stejný premiér, který teď potřebuje nouzový stav, nedávno na sociálních sítích ukazoval, jak vypadá mrkvový cupcake, chodil s věšteckou koulí, tvrdil, že jsme na vše připraveni a doporučoval poslancům i novinářům, aby se zaobírali jiným tématem, než je koronavirus. Prostě vláda je jediné divadlo, které smí veřejně provozovat své tragikomedie.

Rozumný člověk nezlehčuje situaci v našich nemocnicích. Lékaři, sestry i zdravotní personál pracují s vypětím všech sil a je potřeba jim poděkovat. Stejně jako stovkám dobrovolníků, příslušníkům armády a hasičům. Všichni víme, že je potřeba ochránit ohrožené skupiny obyvatel, zejména těch nejstarších. Jediný, komu to není jasné, je Vláda ČR. Jenom o tom mluví, a skutek utek.

Co vlastně přinesl setrvalý „nouzový stav”? Nic. Po mnoha měsících nouzového stavu jsme na tom v mnoha kritériích nejhůř ve srovnání se světem. Vládní představitelé neustále mění a nedodržují opatření, která sami zavedli. Vláda zakázala většině malých podnikatelů a živnostníků pracovat a nechává je zkrachovat. Premiér a ministři lžou o pomoci živnostníkům a podnikatelům, právě těm, kterým vzali obživu. Veřejnosti jsou utajována data, analýzy a podklady na jejichž základě jsou opatření vydávána. Vláda nevysvětluje, nekomunikuje s občany, nedělá si starosti s veřejným míněním, protože má svůj nástroj proti nám – nouzový stav.

Vláda premiéra Babiše využívá nouzový stav pouze jako berličku. Díky němu diskriminuje malé podnikání. Některé obory podnikání, gastro, hotelnictví, kulturu a další dokonce přímo likviduje. Vláda premiéra Babiše neřídí tuto zemi ve prospěch občanů. Naopak. Dělá vše proti občanům, a především bez nich. Shrňme do pěti bodů, k čemu vláda dosud nouzový stav využívala.

1) k tomu, aby manipulovala veřejností
2) k tomu, aby výběrově a bez opodstatnění mohla zavírat a vypínat části ekonomiky
3) k nekontrolovatelným nákupům bez vyhlášení výběrových řízení k jednotlivým zakázkám
4) k diskriminaci a ostrakizaci těch médií, která jí nejdou na ruku
5) k zastírání vlastní neschopnosti řídit stát

Podnikatelské odbory odmítají prodlužování nouzového stavu, odmítáme komplot ANO, ČSSD a KSČM proti občanům České republiky. Vláda prohlubuje společenskou krizi a nouzový stav jí umožňuje pokračovat v dezinformační kampani vůči české veřejnosti. Vláda ČR i pomocí nouzového stavu rozvrací společnost a devastuje ekonomiku. Vláda likviduje české podnikání.

P.S. Uměli jsme si ještě před pár léty představit, že budeme mít vládu, která naplní verše Karla Kryla …a zakázali hrát a zakázali zpívat?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 464 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.