HAMACEKSVETR
20.2.2021
Kategorie: Ekonomika

Nouzový stav již jen jako krytí…

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaSoučasné řešení odpovědných za pandemickou situaci přešel v jejich panický strach aby jejich rozběhlé obchody se stihly … do ukončení nouzového stavu. Ať to stojí co to stojí – včetně životů.

Posledním vyvoleným je Hamáček, který nechal objednat naprosto zbytečné testy, jejichž vypovídající hodnota je zatížena více jak poloviční chybovostí. Testy pro děti školou povinné, kdy se jíž delší dobu ví, že toto je nejméně zdravotně ohrožená skupina obyvatel. Současně děti jsou poslední skupina, kde se ještě neprokázalo, že jsou ohroženi – z moci úřední. Rozumějte tomu tak, že ještě jsme je netestovali, abychom mohli sdělit, že „to“ mají taky. Je zajímavé, že předškolská zařízení a první dva stupně základní školy funguji zcela v pohodě bez zjevných problémů s nákazou. Pokládám si otázku, jaký je rozdíl mezi druhákem a páťákem. Z mého pohledu jen v jeho věku.

Sám jsem opakovaně se snažil nabídnout s kolegy řešení ve sportu a školství, tak i vím, že v minulém týdnu na vybraných školách proběhl pilotní projekt testování, nikoliv antigenním ale PCR testem. Jak je nyní z jednání Hamáčka zcela marně, protože on již „nakoupil“ u číňanů, možná i za asistence Tvrdíka s Prymulou na fotbale v tomto týdnu.Ono totiž vše souvisí se vším. Ekonomika celé naší země a nejen té „ryje držkou v zemi“. V té optice nerozumím tomu, proč nakupujeme v Číně, která zjevně není bez viny v tom, že ten problém celý svět řeší. Proč nevyužijeme a finančně nepodpoříme naše domácí řešení, která se nabízejí minimálně ve dvou prokazatelně funkčních PCR testech, které vyvinuli laboratoře českých universit. Možná proto, že jsou levnější jak ty čínské a muselo by se dělit více lidí.

Žijeme ve státě, který je zcela bezpochyby spravován nyní soldateskou peněz. A to včetně opozice, která selhala v době odmítnutí nouzového stavu v tom, že nevyvolala hlasování o nedůvěře Vládě, která byla v úzkých. Opozice politicky zcela selhala a argumenty, že Zeman by stejně znovu pověřil Babiše jsou liché, protože dokud se některé věc nestanou tak se jen předjímají.

V dosavadních řešeních pandemické situace selhalo vše. Počínaje testováním přes trasování až po očkování. U všech kroků jsme předem přesvědčování, že vše je nachystáno a ve chvíli aplikace – skutek- utek. Ministr Blatný je jen poslem špatných zpráv, kdy sděluje například, že se ruší trasování, protože je takový nárůst, že již to sledovat nejde a nebo , že ukončuje pohotovostní stav ředitelů hygienických stanic z důvodu toho, že vlastně jsou v pohotovosti stále.

Korunou všemu nasadili odpovědní včera, když vyhnali všechny lidi do obchodu tím, že sdělili, že od úterka do obchodů nebude smět nikdo, kdo nebude mít respirátor. Když došly respirátory, tak byly vykoupeny i roušky, protože se mají zdvojit. Já nevím co budeme od úterý jíst, jelikož jsem na chatě a tady nikdo roušky a respirátory jednak po vesnici nenosí a i je zde nikdo neprodává.

Je viditelné , že jak se říká „levá ruka neví co dělá pravá“ respektive , že se dělá jen vše proto, aby stále platil nouzový stav, protože ten je dobrou příležitostí na řešení nikoliv pandemické situace, ale finanční situace zainteresovaných.

Útěchou jejich svědomí může být to, že deset milionů lidí v české kotlině je z globálního hlediska zcela nepodstatných. Nečetl jsem pandemický zákon, ale pochybuji, že by v něm bylo nějaké trestněprávní ujednání v případě vědomého pochybení odpovědných – a že jich je.

Takže nám zbývá jen jediné a to víra v to, že situaci přežijeme a vyrovnáme se s ní, každý podle svých schopností.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 931 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)