notre-dame-on-fire
23.4.2019
Kategorie: Společnost

Nôtre-Dame, o týden později

Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS

Za týden se nahromadilo hodně reakcí, informací, podezření a spekulací, oficiálních, polooficiálních, neoficiálních i fantasmagorických. Mají všechny jedno společné, téměř zázračně: nikdo tentokrát neviní Putina ani sionisty. Odborníci na požáry se ale shodují na jednom aspektu: při šetření žádného požáru nelze nikdy do půl hodiny od jeho vypuknutí s jistotou stanovit, že vznikl náhodou, bez ničího přičinění. Oficiální verze „elektrického zkratu“, je zcela jistě v této fázi fake news, i kdyby se nakonec nepravděpodobně prokázala být pravdivá.
 
 
Prozradila to omylem sama policie sdělením, že tak rozhodli přizvaní speciální vyšetřovatelé, kteří se ale v té době z bezpečnostních důvodů do ještě hořící katedrály nemohli dostat, dokud nebyl požár o několik hodin později plně uhašen a katedrála plně zabezpečena. Čili jakékoli zjišťování příčin požáru nemohlo začít dřív než den po oznámení „zaručené“ nehody.

První – a okamžitě cenzurovaný – pokus o zpochybnění takto předčasně vydaného prohlášení se udál hned několik hodin po vypuknutí požáru, v interview Fox TV s francouzským mediálním analytikem Philippem Karsentym, jehož specialitou je odhalování dezinformací nebo předpojatosti ve francouzských médiích. Ve chvíli, kdy zmínil možnost, že požár nevznikl nehodou, ho moderátor uprostřed věty přerušil a nenechal domluvit. Druhý moderátor Foxu vypnul v půli věty předsedu Katolické ligy Billa Donehuea, když požár označil za přinejmenším podezřelý v kontextu stovek útoků na francouzské kostely.

Zvědavá veřejnost tak dostala najevo, že věcná debata se v mainstreamových médiích konat nebude. A to je vždy živná půda pro zákulisní spekulace a další spirály fake news různých webů, jakou bylo možná zkomponované video s postavou v arabském hávu procházející se vnější galerií střechy katedrály, nebo předpovědi Nostradamovy.

Ty realističtěji znějící spekulace vycházely z dosavadních informací. Tisícovka útoků na církevní objekty v předchozím roce, jen ve Francii. Další stovky v Německu. Tucet takových útoků ve Francii v předchozím týdnu. Jeden požárem zničený kostel v Kanadě týden předtím. Následný masakr na Srí Lance týden poté. To byla prokázaná fakta. Pohrůžka Islámského státu „příště se nám to podaří“, internetové jásání osob s muslimskými jmény, mohly být „fejky“. Ale co jestli nebyly?

Sunday Times (který jako poslušné britské médium častěji fejkuje promuslimsky než protimuslimsky) tentokrát někde vyštrachal elektronický dokument, v němž Islámský stát plánuje po Evropě sérii teroristických útoků na způsob pařížské koncertní síně Bataclan, aby „šířil děs v srdcích nepřátel Alláha“. Dokument se našel na disketě, kterou džihádisté před pár měsíci ztratili „někde v syrské poušti“. Je to dopis adresovaný vrchnímu veliteli Abu Bakr al-Baghdadimu od šesti velitelů ISIS, popisující, jak využít místních buněk na financování teroristických operací „zabíjením bezbožných kapitalistů, hackováním bankovních účtů, bankovními loupežemi v místech, která už jsou prozkoumána“. Operacím mají prý velet jistý Abu Khabab al-Muhajir a Abu Taher al-Tadjiki, kteří řídí teroristické buňky operující z Německa po celém kontinentě. Dokument zmiňuje i konkrétní cíle a převod „bratří“ s migračními vlnami přes Turecko do Evropy.

Těžko napadnutelné zpochybnění oficiální verze podal v internetovém TV kanálu LCI-LaVraiDémocratie bývalý vrchní architekt a generální inspektor francouzských historických památek Benjamin Mouton, který řídil restaurační práce na Nôtre-Dame v roce 2013. Tedy člověk, který v katedrále zná každý koutek. Řekl toto: „Jak by mohl elektrický zkrat přejít v takový požár, je těžko představitelné. Vznítit 800 let staré dubové trámy v katedrále by vyžadovalo hodně úsilí a hodně zápalných materiálů.“ A upřesnil: „V 90. letech jsme v Nôtre-Dame aktualizovali elektrické vedení. Takže zkrat nepřipadá v úvahu. Splnili jsme nejnovější normy, včetně všech detekčních a ochranných protipožárních systémů. Navíc jsou na službě 24 hodin dva hlídači monitorující veškerá rizika požáru. Technická a bezpečnostní opatření na památkách jako Nôtre-Dame jsou bezprecedentní.“

K tomu si přičtěme tyto informace, od serveru Riposte Laïque, novin Le Monde a Journal du Dimanche a televize BFM. Restaurační týmy pracující na katedrále patří mezi nejlepší světové odborníky na stavby i na bezpečnost. Nedávno podobně restaurovaly katedrály v Remeši a Štrasburku a části Versailles. Práce na střešení ještě nezačaly, teprve se stavělo lešení. Byla provedena veškerá opatření, aby se k střešení nedostala žádná hořlavina. Žádná elektřina nebyla povolena nikde v blízkosti trámoví. Práce skončily v 18.00, požár vypukl v 18.50. Potvrdil to jednak vrchní architekt Philippe Villeneuve, jednak Julien Le Bras, šéf firmy European Scaffolding Company, která lešení stavěla. Z toho už asi nikdo fake news udělat nedokáže.

Pozoruhodnou zprávou je, že šéfem rekonstrukce katedrály nebyl jmenován architekt, nýbrž jeden z nejvyšších francouzských generálů Jean-Louis Georgelin, nositel třicítky vyznamenání, včetně několika amerických. Stává se z toho vojenská operace? Zatajily se nám informace obranného charakteru?

O požáru se hovoří hodně jako o události symbolizující degeneraci Západu, ztrátu duše, identity, sebevědomí a vůle k životu. Bleskurychlá miliardová sbírka na opravu by mohla být povzbuzením. Možná za zmínku stojí i tato číslice: Sedmnáct procent z ní darovali Židé, kteří ve Francii představují 0,8% populace, celosvětově 0,0005%. Snad s vědomím, že nastal čas, aby se křestané a Židé semkli a začali se bránit před společným ohrožením naší existence. Kéž to tak začnou chápat oba. A taky všichni ateisté, ti největší nepřátelé Alláhovi.

 

Autor: Benjamin Kuras


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 068 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
101 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.