euro119
13.10.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Norsko uzavírá kohoutky. Hurá!

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 

vylicilServer Politico přinesl zprávu, že se Norská vláda rozhodla zmrazit poskytování peněz ze svých fondů dvěma zemím Evropské unie – Maďarsku a Polsku. Protože prý nedodržují evropské hodnoty. Konkrétně má jít, v případě Polska, o škrtnutí 65 milionů eur, původně určených na podporu polských soudů a nápravných nařízení a pak o dalších 100 milionů eur pro ta polská města, která se v loňském roce provinila zákazem takzvané “LGBT ideologie”. Kolik eur a na co „zmrazí” Norové Maďarsku, není zatím známo.

Zdálo by se, že je to škoda. A že to musí Poláky s Maďary strašně mrzet. Vždyť přece každé euro dobré. A kolik užitečných věcí by se mohlo za takové peníze pořídit! Jenže právě v tom se skrývá jádro pudla Tyhle peníze, z tak zvaných Norských fondů, totiž vůbec nejsou určeny na nějaké zlepšení života obyčejných Maďarů, Čechů, Poláků… Ba právě naopak.

Ostatně, přesvědčte se sami. Nahlédněte do programů, určených pro Českou republiku. Hned pěkně na začátku tu najdete třeba Program pro Aktivní občanský fond v České republice. Jeho deklarovaným cílem je „posílit občanskou společnost a aktivní občanství a posílit postavení zranitelných skupin”, na což nám Norové posílají 15 milionů EUR. Krásné. Ovšem o jaké aktivity a jakou společnost Norům ve skutečnosti jde, naznačí hned druhý řádek: Program provozuje Open Society Fund Praha (vedoucí) v konsorciu s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové a Českým skautským institutem…

Tak pojďme na stránky OSF a podívejme se, co nám tedy ona úctyhodná organizace za ty prachy (a mnohé další) pro letošní rok nabízí. Začít můžeme třeba projektem s názvem „Revoluce na střední”. Jeho cílem je, ve spolupráci s MŠMT, změnit vzdělávání nastupující generace. Jak? Nechme promluvit tvůrce programu: „Je třeba brát v úvahu konzervativní přístup české společnosti k reformám ve školství, proto se projekt intenzivně zaměří na společenský nátlak, osvětovou činnost a odbourávání stereotypů.”

Z podobného soudku je i další „užitečný” projekt v oblasti vzdělávání, tentokrát nazvaný „Rodiče za inklusi.” Navazuje na předchozí více jak čtyřletou činnost spolku Rodiče za inkluzi a jeho cílem je „podpora inkluzivního společného vzdělávání se zaměřením na rodiny dětí se speciálními vzdělávacími potřebami”. Jak už z několikaleté zkušenost tušíme, o děti na vozíčku, či barvoslepé tu skutečně nejde. Stejně jako o kvalitnější přípravu běžného dorostu z většinové populace.

Ovšem opravdovou perlou je program, nazvaný „Stronger Roots”. Jeho podstatou je činnost, v angličtině nazývaná „constituency building”. Což by se dalo přeložit, jako vytvoření sítě příznivců. OSF o tom praví: „V našem novém programu Stronger Roots jsme podpořili celkem 35 neziskových organizací v Česku, Maďarsku a na Slovensku, aby během dvou let oslovily své existující příznivce či nové skupiny občanů… a postupně si vytvořily stabilnější základnu podporovatelů”. Svého času se tomu říkávalo budování rozvědné sítě, protistátní spiknutí, vlivová agentura, či zločinné spolčení. Ale to svět ještě fungoval. Teď na takové účely s radostí přijímáme 30 000 EUR z Norska.

To by snad, jako malá ukázka rozvratných aktivit, provozovaných skrze OSF, stačilo. Další „zajímavé” programy pořádají Norové přímo ve spolupráci s orgány naší vlády. Například s ministerstvem financí spojili síly v programu Lidská práva v České republice. Jeho cílem má být „ zlepšit situaci v oblasti lidských práv a bojovat proti diskriminaci a extremismu na národní úrovni”, na kterýžto účel nám z Norska věnovali 19 milionů EUR.

Půjde přesně o to, co od podobných programů, jakožto poučení občané, čekáte. O Romy, o „citlivé a znevýhodněné” skupiny, o genderově podmíněné násilí (s nepatrnou hrozbičkou, že jsme ještě neratifikovali Istambuskou smlouvu)… Krom toho má být vyškoleno 5800 profesionálních zaměstnanců v oblasti ochrany lidských práv a dalších 600 profesionálů, úředníků, včetně policistů a zdravotníků, poučeno „o současných, nových a vznikajících formách násilí na základě pohlaví.”

A dalších podobných příkladů by se našlo mnoho. Spojuje je důraz na ty nejškodlivější a společnost nejvíce rozvracející aktivity a ideologie – gender, LGBT, aktivismus, klimaalarmismus, tak zvaná práva menšin, podpora cizorodých skupin a náboženství, snižování úrovně vzdělanosti dětí z majority…

Ne opravdu není třeba litovat Maďary a Poláky, že na tohle nedostanou z Norska peníze. Spíš je tu další důvod jim závidět.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 107 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.