2021-10-13t192031z_1_211013-213014_pj
14.10.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Norsko: Pět mrtvých a dva zranění po útoku lukem a šípy … útočil konvertita k islámu

Sdílejte článek:

SLOVANKA

V souvislosti s postupující islamizací Evropy se hovoří zejména o hlavní příčině  – politice otevřených dveří. Díky tomu dochází od roku 2015 k nekončící invazi, která zahrnuje nejen příchody jednotlivců z islámských zemí, ale především pak slučování rodin, které je snad ještě nebezpečnější. Jeden muslim tak za sebou přivede další až stovky muslimů. Hodně se zmiňuje také vysoká porodnost muslimek, kdy v Evropě připadne na jednu muslimku 4-5 dětí.

 

O čem se ovšem příliš nehovoří, jsou konverze Evropanů k islámu, přitom – jak se před časem zjistilo – v nejvíce islamizovaných zemích, Francii a Německu, konvertuje každou hodinu jeden člověk k islámu. Ovšem od islámu se tak masově neodchází. A to především proto, že je za odchod od islámu na dotyčného uvalena fatva, což může znamenat trest smrti často i rukou členů vlastní rodiny.

.

Mnoho Evropanů tak konvertuje, přičemž o něco více zřejmě ženy, v jejichž případě je konverze k islámu automatickou po sňatku s muslimem. Ovšem k islámu konvertují také muži, přičemž v jejich případě jde zřejmě o nějak narušené osobnosti, které láká právě násilnost této ideologie. Konvertité tak mnohdy putovali do Sýrie bojovat v řadách ISIS, přičemž svým fanatismem si nijak nezadají s těmi, kdo se již jako muslimové narodili. Není pak divu, že se konvertité ve jménu džihádu uchylují i k útokům na nemuslimy…

Sedmatřicetiletý muž byl zatčen a obviněn poté, co bylo ve středu zabito pět lidí a dva byli zraněni – jedním z nich je policista, který byl v době činu mimo službu – při útoku s lukem a šípy v norském městě Kongsberg.

Kongsberg se nachází v jihovýchodním Norsku asi 80 kilometrů jihozápadně od hlavního města Oslo.

Podezřelým je dánský občan, který žije ve městě, uvedla policie v prohlášení ve čtvrtek ráno. Podezřelý, kterého policie nejmenovala, byl ve středu odpoledne zatčen a převezen do nedalekého města Drammen.

Øyvind Aas říká, že ve středu v 18:13 policie obdržela hovor od několika lidí v Kongsbergu, kteří pozorovali muže s lukem a šípy, který zřejmě střílel na lidi.

.

„Muže, který se tohoto činu dopustil, policie zadržela. Neexistuje žádné aktivní vyhledávání dalších lidí. Podle informací, které v současné době máme, zadržená osoba tyto činy provedla sama,“ říká Øyvind Aas.

Před zatčením došlo nejprve ke konfliktu s policií, než muž utekl. Když policie muže našla, vypálila varovné výstřely, než ho zadržela. Po zatčení bylo v centru norského Kongsbergu provedeno důkladné policejní vyšetřování. Policie také navštívila adresu v Kongsbergu a provedla vyšetřování případu.

Podle policie „se útok odehrál v 18:47, něco málo přes půl hodiny po spuštění poplachu. Policie je stále masivně přítomna a uzavřela velkou část Kongsbergu, protože pachatel útoku se přesunul přes velkou oblast a existuje několik míst činu, kde jsou technici nyní zaneprázdněni hledáním stop,“ řekl Aas.

Náčelník Aas dodal:“Je přirozené se ptát, zda se jedná o teroristický čin. Nebyl vyslýchán a je příliš brzy na vyvozování závěrů.“

.

„Sedmatřicetiletý muž je dánský občan, ale žije v Kongsbergu. Ve středu večer byl převezen do vazební věznice Drammen,“uvedla policie.

„Spolupracuje s policií a podrobně vysvětluje incident “ řekl NRK jeho obhájce Fredrik Neumann. Dodává, že jeho klient je situací ovlivněn.

Několik nezávislých zdrojů informuje, že podezřelý muž je konvertita k islámu. Několikrát byl v kontaktu s norskými zdravotnickými službami. Jedním z nejdůležitějších úkolů policie proto bude objasnění motivu útoků v Kongsbergu a možného zdravotního stavu muže.

Podle všeho se tedy zdá, že muž bude seznán psychicky nemocným tak, jako je to všude v Evropě u jeho souvěrců běžné. Pokud by ovšem nebyl konvertitou, lze předpokládat, že by za svůj čin strávil zbytek života ve vězení. Takto možná skončí jen na nějakou dobu na psychiatrické klinice…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 650 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)